Mikropunktura blizn Warszawa - OneClinic
Mikropunktura

Mikropunktura Warszawa

Kategorie

Kategorie

Nakłuwając skórę suchą igłą doprowadzamy do przebudowy uszkodzonej tkanki. W ten sposób stymulowany układ immunologiczny uaktywnia procesy naprawcze, które niwelują blizny jak i rozstępy. Tym sposobem doprowadzamy do naturalnej przebudowy skóry. Staje się ona zmiękczona, uelastyczniona, wyrównuje się struktura i kolor.

Jak przygotować się do zabiegu mikropunktury?

Najlepiej miesiąc przed zabiegiem nie wykonywać inwazyjnych zabiegów na okolice poddawane zabiegowi. Należy zadbać o dobrą kondycje skóry, aby była oczyszczona i odpowiednio nawilżona. Dobrze przygotowana skóra lepiej reaguje na zbieg oraz pozwala osiągnąć lepsze efekty.

Jak wygląda zabieg mikropunktury?

Zabieg rozpoczyna się od oczyszczenia i dezynfekcji skóry w miejscu poddawanym zabiegowi. W razie konieczności nakładane jest znieczulenie. Po odczekaniu odpowiedniego czasu (ok. 30 min. aby znieczulenie zaczęło działać) wykonywane jest mikronakłuwanie. Na koniec dezynfekujemy miejsce ppoddawane zabiegowi, nakładamy produkt/y pielęgnacyjne oraz opatrunek.

Ile zabiegów mikropunktury wymaganych jest do uzyskania pożądanego efektu?

Efekty widać już po pierwszym zabiegu przede wszystkim w elastyczności. Natomiast ilość zbiegów zależy od rodzaju i wielkości blizn czy rozstępów oraz indywidualnych predyspozycji pacjentki/pacjenta. Każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie.

Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu mikropunktury?

Bezpośrednio po zabiegu skóra okolicy poddawanej zabiegowi może być delikatnie opuchnięta, zaczerwieniona i obolała.
Po kilku dniach skóra w miejscu nakłuwania zacznie się delikatnie łuszczyć. Jest to proces całkowicie naturalny. Wskazane jest smarowanie i masowanie miejsc poddanych zabiegowi wg wskazań przekazanych po zabiegu. Można mikronakłuwanie łączyć z zabiegami laserowymi dla jeszcze lepszych efektów.

Jak należy pielęgnować skórę po zabiegu mikropunktury?

Ważną rolę w procesie gojenia odgrywa prawidłowa pielęgnacja pozabiegowa. Należy używać wyłącznie preparatów otrzymanych i/lub poleconych w gabinecie. Skórę po zabiegu w miejscu pielęgnujemy nie dopuszczając do powstania strupków poprzez usuwanie limfy oraz nawilżając. Chronimy ją przed wodą, para i promieniami UV. Nie skubiemy, nie drapiemy.  Przestrzeganie zaleceń przyspiesza proces gojenia i gwarantuje efekt.

Wskazania do wykonania zabiegu

Chęć poprawy elastyczności i estetyki blizny/rozstępów.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu 

Zabieg należy odsunąć w czasie jeżeli:

  • Przechodzisz infekcję bakteryjną lub wirusową
  • Przyjmujesz antybiotyk, sterydy, leki rozrzedzające krew
  • Masz stan zapalny w miejscu poddawanym zabiegowi (wysypka, wyprysk, ugryzienie owada, zadrapanie)
  • Chorujesz na cukrzycę lub łuszczycę
  • Jesteś w ciąży, okresie połogu czy laktacji
  • Jesteś przed/po/w trakcie leczenia onkologicznego – POTRZEBNA ZGODA LEKARZA PROWADZACEGO

Kto wykonuje zabiegi mikropunktury w One Clinic?

W naszej klinice zabiegi mikropunktury oraz redukcji blizn wykonuje kosmetolożka, linergistka – międzynarodowa trenerka makijażu permanentnego Aleksandra Nowak.

Pamiętaj, aby poinformować linergistkę o wszystkich chorobach i przyjmowanych obecnie lekach oraz terapiach. Chodzi o Twoje bezpieczeństwo i finalny efekt zabiegu.

Zarezerwuj wizytę już teraz

tel. +48 795 895 111
Zamknij szukanie
Wróć na początek strony