Plastyka uszu nićmi Aptos - OneClinic
Plastyka uszu nićmi Aptos

Plastyka uszu nićmi Aptos Warszawa

Ten, kto nie ma problemu z wyglądem swoich uszu, nie wie, jak wielkie potrafi być to zmartwienie. Odstające, zbyt duże uszy mogą być powodem zawstydzenia – na szczęście istnieją metody pozwalające skorygować ich wygląd. Plastyka uszu nićmi Aptos to sposób na nadanie im nowego kształtu i zwiększenie przylegania uszu do głowy. Małoinwazyjność procedury (brak cięć, brak szwów) wpływa na to, iż nie jest to procedura, która wymaga przechodzenia uciążliwej rekonwalescencji. Do zabiegu wykorzystuje się nierozpuszczalne nici polipropylenowe. Plastyka uszu nićmi Aptos to procedura polecana osobom, które posiadają wrodzone lub nabyte (pourazowe) deformacje uszu, zmagają się z odstającymi uszami, ich asymetrią, są niezadowolone z kształtu swoich uszu i nie chcą lub nie mogą zdecydować się na zabiegi, które wiązałyby się z przechodzeniem dłuższego okresu rekonwalescencji. Efekt plastyki uszu nićmi Aptos jest naturalny i utrzymuje się ok. 5 lat, jest to doskonała alternatywa do zabiegu chirurgicznego. Zabieg ten możemy wykonywać także u dzieci (w wieku od ok. 8 lat) za zgodą rodziców i gdy dziecko jasno komunikuje, iż kwestia np. odstających uszu jest dla niego źródłem zawstydzenia, bądź kompleksów.

Jak przygotować się do zabiegu?

Plastyka uszu nićmi Aptos nie wymaga od pacjenta specjalnych przygotowań z uwagi na małoinwazyjny charakter zabiegu. Lekarz prowadzący zwykle zleca podstawowe badania krwi.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Lekarz dokonuje implementacji nici w określony sposób, tak aby osiągnąć pożądany efekt korekcji odstających uszu (zwiększenie przylegania małżowiny) lub poprawy ich kształtu. Do kotwiczenia nici wykorzystuje się specjalne techniki opracowane przez Aptos. Nici wprowadzane są zazwyczaj przez 3 punkty wkłucia, nie są wykonywane cięcia skalpelem, nie pozostają zatem widoczne blizny. Plastyka uszu nićmi Aptos trwa ok. 1 godzinę. Nici nie są wyczuwalne ani widoczne (nie prześwitują przez skórę, gdyż są niezwykle cienkie). Efekt zabiegu jest widoczny od razu.

Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu?

Rekonwalescencja po plastyce uszu nićmi Aptos nie trwa długo, nie jest to szczególnie uciążliwy proces. Przez 2 dni należy nosić specjalny opatrunek, następnie przez 2 tygodnie opaskę, która zabezpieczy przed pojawieniem się urazów i odchylaniu się małżowiny usznej od głowy. Przez miesiąc od wykonania zabiegu należy ograniczyć nadmierną aktywność fizyczną.

Efekt korekcji uszu będzie widoczny od razu, wraz z upływem czasu nić będzie obrastać tkanką.

Wskazania do wykonania zabiegu

  • odstające uszy
  • asymetryczne uszy

Jakie są przeciwwskazania?

  • ciąża i okres karmienia piersią
  • stany zapalne i uszkodzenie skóry w miejscu zabiegu
  • infekcje skóry oraz małżowiny usznej
  • choroby autoimmunologiczne
  • kolagenoza i tendencje do tworzenia się przerostów i bliznowacenia
  • zaburzenia krzepnięcia krwi i stosowanie leków rozrzedzających krew

Zarezerwuj wizytę już teraz

tel. +48 795 895 111
Zamknij szukanie
Wróć na początek strony