Redukcja asymetrii twarzy nićmi Aptos Warszawa | One Clinic
Redukcja asymetrii twarzy nićmi Aptos

Redukcja asymetrii twarzy nićmi Aptos Warszawa

Przyczyn porażenia nerwu twarzowego może być wiele. Problem ten pojawia się najczęściej w wyniku urazów mechanicznych, przebytych infekcji (np. borelioza, półpasiec, zapalenie ucha środkowego), udaru mózgu, ale może występować także porażenie wrodzone. Pierwsze objawy wskazujące na pojawienie się tego problemu to: opadający kącik ust, niedomknięcie oka, opadnięcie tkanek, wiotczenie mięśnia policzkowego, ślinienie się, trudności z przeżuwaniem. Zauważamy wtedy wystąpienie znaczącej asymetrii i zniekształcenia w obrębie twarzy. Redukcja asymetrii twarzy jest możliwa dzięki zastosowaniu nici Aptos. Jest to zabieg przeznaczony dla osób, które borykają się z nieodwracalnym porażeniem nerwu twarzowego. Dzięki niemu dochodzi do mocnego podniesienia opadniętych tkanek, w efekcie twarz (w spoczynku) zyskuje bardziej symetryczny wygląd. Tego typu procedura oprócz efektów estetycznych, przynosi wiele korzyści w życiu codziennym, pomaga przywrócić takie funkcje jak np. utrzymywanie śliny, możliwość domknięcia oka.

Redukcja asymetrii twarzy nićmi Aptos jest zabiegiem małoinwazyjnym. To istotny aspekt, dla wielu pacjentów, którzy czasami mają za sobą bolesne doświadczenia z powodu innych operacji. Wprowadzone nici podtrzymują tkanki w określonej pozycji, tworzą stelaż. Należy pamiętać, że zabieg poprawia wygląd statyczny twarzy, nie ma na celu poprawy motoryki i funkcji mięśni. Jest to szybka procedura, która nie pozostawia blizn, ale może przynosić doskonałe efekty terapeutyczne, nie tylko w postaci poprawy wyglądu, ale także polepszenia samopoczucia pacjenta.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed zabiegiem pacjent odbywa konsultację z lekarzem, podczas której omawiane są spodziewane efekty terapii. Należy wykonać podstawowe badania laboratoryjne i odstawić leki rozrzedzające krew.

Jak wygląda zabieg w Warszawie?

Redukcja asymetrii twarzy nićmi Aptos wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Lekarz rozrysowuje na twarzy pacjenta wektory przejścia nici, aby dokładnie zaplanować miejsca implantacji. Po oczyszczeniu okolicy zabiegowej lekarz wprowadza nici Aptos przez niewielkie nakłucia w skórze. Dzięki temu wytwarza się podtrzymujący szkielet dla tkanek. W efekcie zostaje wyrównana asymetria, która powstała na skutek porażenia nerwu twarzowego. Zabieg trwa ok. 40 – 60 minut.

Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu?

Po zabiegu może pojawić się ból i opuchlizna. Przez 24h po zabiegu zaleca się stosowanie zimnych okładów. Przez ok. 3-5 dni należy spać w pozycji półsiedzącej, nie uciskać obszaru zabiegowego. Delikatnie myć, bez gwałtownych ruchów i pocierania. Przez ok. 2-3 tygodnie unikać silnych ruchów żujących, nie korzystać z sauny, unikać słońca, masażów twarzy i aktywności fizycznej.

Wskazania do wykonania zabiegu:

  • nieodwracalne porażenie nerwu twarzowego (2 lata od uszkodzenia)
  • chęć pacjenta do poddania się zabiegowi

Jakie są przeciwwskazania?

  • ciąża i okres karmienia piersią
  • aktywna opryszczka
  • tendencje do powstawania bliznowców
  • zaburzenia krzepliwości krwi
  • choroby nowotworowe

Efekty zabiegu

Zabieg wykonany przez dr. n. med. Tadeusza Witwickiego

Zobacz inne zabiegi poprawiające wygląd twarzy

Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Lipofilling – wolumetria własną tkanką tłuszczową
Zabieg daje możliwość przywrócenia pełniejszego wyglądu twarzy, uzupełnienia objętości w newralgicznych obszarach
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Plastyka powiek
Zabieg „otwierający oko” i odmładzający spojrzenie poprzez usunięcie nadmiaru skóry powiek górnych lub dolnych
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Redukcja zmarszczek kwasem hialuronowym
Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych, uzupełnianie objętości tkanek twarzy, tam gdzie jej brakuje lub gdzie występują zmarszczki statyczne
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Powiększenie ust kwasem hialuronowym
Metoda tymczasowego zwiększenia objętości ust, nawilżenia oraz zmiany kształtu
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Modelowanie ust własnym tłuszczem
Metoda pozwalająca na przywrócenie objętości i kształtu ustom w sposób naturalny, poprzez wykorzystanie własnej tkanki tłuszczowej
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Lifting twarzy i szyi nićmi Aptos
Tzw. lifting bez skalpela – małoinwazyjna metoda liftingu twarzy nićmi wchłanialnymi lub trwałymi.
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Rekonstrukcja brwi/ust/kresek na powiekach
Zabieg pozwalający na rekonstrukcję brwi/ust/kresek na powiekach
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Makijaż permanentny
Makijaż permanentny to specjalistyczny zabieg kosmetyczny. Nasza Klinika oferuje profesjonalny makijaż permanentny, wykonany z dbałością o każdy szczegół.

Zarezerwuj wizytę już teraz

tel. +48 795 895 111
Zamknij szukanie
Wróć na początek strony