USG piersi Warszawa - wizyta z kontrolą | One Clinic
USG piersi

USG piersi Warszawa

Kategorie

Kategorie

Pacjentki zainteresowane profilaktyką raka piersi zapraszamy na wizyty kontrolne u doświadczonego chirurga onkologa, dr. Sławomira Mazura. Podczas każdej wizyty odbywa się kontrolne badanie USG piersi (które jest w cenie wizyty). Najlepiej na wizytę przyjść z poprzednimi badaniami USG w celach referencyjnych.

Jak wygląda wizyta onkologiczna USG piersi w Warszawie?

W pierwszej kolejności odbywa się badanie podmiotowe – specjalista onkolog zbiera szczegółowy wywiad. Pacjentka odpowiada na pytania, opisuje jakie ewentualne zmiany zauważyła w ostatnim czasie. Czy ewentualny guzek, zmiana w kształcie piersi jest efektem urazu, jak zmieniała się – czy rośnie. Pacjentka przekazuje też informacje nt. ogólnego stanu zdrowia, wywiadu tzw. kobiecego (pierwsza miesiączka, dzieci, leczenie hormonalne, ewentualne leczenie ginekologiczne) oraz czy choruje na jakieś choroby przewlekłe. Bardzo ważnym elementem badania podmiotowego jest także przeprowadzenie wywiadu rodzinnego – specjalista dowiaduje się czy ktoś z rodziny pacjentki chorował na nowotwory lub leczył się onkologiczne.

Kolejnym etapem jest badanie przedmiotowe, czyli obejrzenie pacjentki. Pacjentka musi się rozebrać. Lekarz ogląda skórę piersi, bada regionalne węzły chłonne na obojczykach, pod obojczykami i w dołach pachowych. Poprzez odpowiednie podnoszenie ręki, położenie na boku – badane są także piersi palpacyjnie, czyli przez dotyk.

Kończącym elementem wizyty jest przeprowadzenie badania USG piersi. Lekarz porównuje aktualny obraz USG z poprzednim badaniem (np. przyniesionym przez pacjentkę), aby ocenić ewentualne zmiany w obrazie.

Zarezerwuj wizytę już teraz

tel. +48 795 895 111
Zamknij szukanie
Wróć na początek strony