Chirurgiczne wycięcie zmiany nowotworowej Warszawa | One Clinic
Wycięcie zmiany nowotworowej

Wycięcie zmiany nowotworowej Warszawa

Kategorie

Kategorie

Zmiany zakwalifikowane do wycięcia po badaniu dermoskopowym powinny być usunięte.

W naszej klinice usuwaniem zmian nowotworowych zajmuje się doświadczony chirurg onkolog.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed zabiegiem należy odbyć konsultację lekarską, podczas której następuje kwalifikacja do zabiegu. Specjalista chirurg onkolog ustala lokalizację i wielkość zmiany. Następuje dobór metody wycięcia oraz szczegółowe omówienie czasu rekonwalescencji, dbania o bliznę etc. Podczas wizyty zlecane są także badania niezbędne do wykonania danej procedury. W dniu zabiegu badania krwi nie mogą być starsze nić 4 tygodnie. Przez min. 10 dni przed zabiegiem nie należy przyjmować środków rozrzedzających krew (np. Aspiryna).

Jak wygląda zabieg wycięcia zmiany nowotworowej w Warszawie?

Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym (chyba, że ze względu na wielkość lub umiejscowienie zmiany, lekarz z pacjentem postanowią inaczej). Zmianę wycina się chirurgicznie z odpowiednim marginesem, a ranę szyje warstwowo. Materiał pozyskany podczas zabiegu przekazywany jest do badania histopatologicznego. Wyniki otrzymuje się zwykle po ok. 7-10 dniach.

Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu?

Miejsce operowane należy chronić przed urazami. Rany nie należy moczyć przez co najmniej kilka dni (do 4 dni). W zależności od okolicy, zdjęcie szwów następuje po 7-14 dniach. Następnie (po ok. 3 tygodniach od zabiegu) wskazane jest postępowanie poprawiające wygląd blizny, zalecane bezpośrednio przez specjalistę. Blizny nie należy opalać przez co najmniej 3-6 miesięcy (ochrona przeciwsłoneczna). Cas rekonwalescencji jest kwestią bardzo indywidualną. Przyjmuje się, że to moment do czasu zagojenia się rany. Powrót do pracy jest zwykle możliwy dość szybko – niemniej  uzależniony od specyfiki wykonywanej pracy i miejsca poddanego zabiegowi (ewentualne widoczne opatrunki, ograniczenia w wysiłku fizycznym etc.).

Wskazania do wykonania zabiegu

  • zmiana zakwalifikowana do wycięcia po badaniu dermoskopowym

Jakie są przeciwwskazania?

  • zaburzenia krzepnięcia krwi
  • ciąża i karmienie piersią
  • uogólniona infekcja, infekcja na skórze

Zarezerwuj wizytę już teraz

tel. +48 795 895 111
Zamknij szukanie
Wróć na początek strony