Wolumetria twarzy - co to jest i na czym polega zabieg? | One Clinic
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej

Wolumetria twarzy – co to jest i na czym polega zabieg?

Proces starzenia, choć oczywiście tego nie chcemy, jest nieunikniony. Upływ czasu widać na naszej twarzy, która wraz z wiekiem traci swoją jędrność i pożądany kształt, co przekłada się na jej niekorzystny wygląd. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna ma sporo do zaoferowania w tym zakresie, dzięki czemu możemy ten czas trochę „oszukać”. Wolumetria twarzy to popularny zabieg, pozwalający na skuteczne odmłodzenie w kilka chwil, bez użycia skalpela. Dowiedzmy się czegoś więcej na ten temat.

Na czym polega wolumetria twarzy?

Wolumetria twarzy jest bezinwazyjnym i niechirurgicznym zabiegiem z dziedziny medycyny estetycznej, polegającym na modelowaniu twarzy bez użycia skalpela, natomiast z wykorzystaniem jednego z dostępnych wypełniaczy. Wraz z upływającym czasem ilość podskórnej tkanki tłuszczowej maleje i dość wyraźnie widać to po naszych policzkach, które na skutek utraty elastyczności i odpowiedniego wypełnienia obniżają się. Na twarzy tworzą się nieestetycznie wyglądające fałdy i bruzdy, kąciki ust obniżają się, zaś cała twarz traci objętość i owal.

Wolumetria jest więc niejako korekcją objętości tkanek miękkich, wykonywaną poprzez wstrzyknięcie danego wypełniacza w miejsca, gdzie podskórna tkanka tłuszczowa uległa redukcji. Dzięki temu możliwe jest modelowanie rysów twarzy, przywrócenie jej pierwotnego kształtu, poprawa gęstości i elastyczności, co w konsekwencji przekłada się na młodszy wygląd i przyjazny wyraz twarzy.

Ten sposób walki ze skutkami postępującej metryki przeznaczony jest dla osób chcących zachować młody wygląd osiągając to w sposób skuteczny i bezpieczny.

Wolumetria twarzy – rodzaje zabiegów

Wspomnieliśmy już, że wolumetria twarzy to zabieg przeprowadzany z użyciem wypełniacza, dzięki któremu możliwe jest wypełnienie i modelowanie wybranego obszaru twarzy. Ich wybór uwarunkowany jest między innymi efektami, które chcemy osiągnąć, ich trwałością oraz indywidualnymi preferencjami każdej z osób, która w ten sposób chce poprawić swój wygląd i samopoczucie. Spośród najczęściej stosowanych wypełniaczy wymienić należy własną tkankę tłuszczową oraz kwas hialuronowy. Sprawdźmy, czym charakteryzują się oba zabiegi.

Lipofilling, czyli wolumetria twarzy własnym tłuszczem

Własna tkanka tłuszczowa może być doskonałym wypełniaczem, dlatego chętnie wykorzystuje się ją do przeprowadzenia wolumetrii twarzy, czyli zabiegu zwanego lipofillingiem. Co ważne, taki tłuszcz zawiera komórki macierzyste, dzięki czemu efekty są jeszcze lepsze. Zabieg przeznaczony jest dla osób, u których nastąpiło zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej w obszarze doliny łez, a także uwidoczniły się bruzdy nosowo-wargowe i inne, drobne zmarszczki. To także wariant dla osób, które ze względu na występujące uczulenie, nie mogą skorzystać z innego preparatu. Wypełnienie własnym tłuszczem pozwala na przywrócenia pełniejszego wyglądu twarzy oraz zrewitalizowanie wybranych jej obszarów.

Zabieg lipofillingu – wolumetrii własną tkanką tłuszczową poprzedza konsultacja lekarska, podczas której omawiany jest jego przebieg – jak będzie wyglądał, czego można się po nim spodziewać, skąd i w jakich ilościach zostanie pobrana tkanka tłuszczowa. Zlecone zostają również badania konieczne do zrobienia przed zabiegiem i wykonaniem znieczulenia miejscowego. Sama procedura odbywa się w warunkach sali operacyjnej i przeprowadzana jest przez specjalistów chirurgii plastycznej. Miejsce pobierania tłuszczu tradycyjną metodą liposukcji bądź liposukcją strzykawkową jest znieczulane, dzięki czemu zabieg jest praktycznie bezbolesny. Podczas wstrzykiwania tkanki tłuszczowej w docelowe miejsce odczuwany jest jedynie efekt rozpierania. Tłuszcz przed wstrzyknięciem jest odpowiednio opracowywany, by mógł jak najlepiej spełnić swoje funkcje. Wprowadzany jest głęboko w tkankę podskórną przy użyciu kaniuli, po czym dodatkowo rozprowadzony za pomocą delikatnego masażu twarzy.

Pierwsze efekty zabiegu widoczne są bezpośrednio po jego zakończeniu, natomiast na efekty końcowe należy poczekać kilka dni, do ustąpienia opuchlizny i siniaków, czasami nawet kilka tygodni gdyż jest to tzw. efekt kroczący. Jest to jednak efekt, który utrzymuje się zwykle kilka, a niekiedy nawet 10 lat od wykonania zabiegu.

Wolumetria twarzy i redukcja zmarszczek kwasem hialuronowym

Idealnym preparatem do modelowania i wypełniania jest także kwas hialuronowy. Występuje on naturalnie w ludzkim organizmie, natomiast wraz z upływem czasu jego stężenie znacznie maleje. Preparat na bazie kwasu hialuronowego, wykorzystywany przy wolumetrii twarzy, ma nieco gęstszą strukturę, dzięki czemu jest bardziej plastyczny. Ten rodzaj zabiegu polecany jest szczególnie osobom w średnim wieku, u których nastąpiło zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej w stopniu nieznacznym i średnim. Dzięki zbiegowi zyskujemy młodszy i zdrowszy wygląd twarzy.

Zabieg poprzedza konsultacja lekarska, podczas której omawiany jest jego przebieg oraz są oczekiwania i możliwości. Wykonywany jest bez znieczulenia bądź po znieczuleniu specjalnym kremem. Polega na podaniu w głębokie warstwy tkanki podskórnej, w ustalonych miejscach oraz określonej ilości, sprawdzonego i bezpiecznego preparatu. Zabieg wykonywany jest wyłącznie przez lekarzy specjalistów, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i higieny.

Pierwsze efekty zabiegu widoczne są od razu, natomiast na ostateczny efekt trzeba poczekać kilka dni, do całkowitego zaniku niewielkich obrzęków i zaczerwienienia. Skóra po zabiegu wygląda bardzo naturalnie, zaś rezultaty utrzymują się zwykle około 2 lata.

Wolumetria to szybki, bezpieczny i co najważniejsze – skuteczny sposób na poprawę wyglądu twarzy bez konieczności większej ingerencji i bez użycia skalpela. Pozwala na przywrócenie owalu, ujędrnienie skóry i wyraźne spłycenie zmarszczek. Młodszy i zdrowszy wygląd, dzięki współczesnej medycynie estetycznej, jest możliwy i dostępny dla wielu pacjentów.

Zarezerwuj wizytę już teraz

tel. +48 795 895 111
Zamknij szukanie
Wróć na początek strony