Odmładzanie grzbietów rąk Warszawa - odmładzanie dłoni
Odmładzanie grzbietów rąk

Odmładzanie grzbietów rąk Warszawa

Dłonie to jedne z najbardziej wyeksponowanych części ciała, ich skóra poddana jest działaniu różnych warunków atmosferycznych. Osoby, które redukują zmiany pojawiające się w wyniku starzenia się skóry na twarzy, nie powinny zapominać o dłoniach. To również po nich widać przemijający czas. Z upływem lat na grzbietach dłoni pojawiają się charakterystyczne, ciemne plamy. Niechciane przebarwienia i plamy starcze można zredukować w nieinwazyjny sposób dzięki fotoodmładzaniu lub odmłodzeniu grzbietów dłoni własnym tłuszczem czy kwasem hialuronowym.

Opis zabiegu odmładzania grzbietów rąk

Jedną z najbardziej skutecznych metod fotoodmładzania i usunięcia starczych plam i przebarwień jest terapia laserem IPL, który wykorzystuje wiele długości fal (kolorów), dzięki czemu możliwe jest dostosowanie odpowiednich filtrów światła w redukcji przebarwień i odchyleń w kolorze skóry. Aby odmłodzić grzbiet dłoni, należy skierować krótkie impulsy światła w stronę skóry. Dzięki, odpowiedniej technologii, system filtruje światło i tym samym sprawia, że wykorzystywane długości fal są pochłaniane przez hemoglobinę i melaninę w plamach starczych. W czasie zabiegu docelowe naczynie ulega podgrzaniu i zniszczeniu w czasie zaledwie kilkutysięcznych sekundy, a przebarwienia zostają zredukowane. Zabieg wygładza koloryt skóry.

Odmładzanie grzbietów dłoni własnym tłuszczem polega na przeszczepieniu tłuszczu np. z brzucha, ud, bioder i wypełnieniu nim przestrzeni pod skórą właściwą. W czasie zabiegu odessany tłuszcz poddawany jest obróbce i oczyszczeniu. Komórki macierzyste, które znajdują się w przeszczepionym tłuszczu, wpływają na stymulację odnawiania skóry, dzięki temu efekt zabiegu jest trwalszy, a skóra zregenerowana. Przeszczep własnego tłuszczu i podanie go w grzbiet dłoni to bezpieczny zabieg. Procedura nie wywołuje reakcji alergicznych, ze względu na korzystanie z własnego materiału i natychmiastowo nadaje dłoniom utraconą objętość i młodszy wygląd.

Starcze plamy i przebarwienia widoczne na grzbietach dłoni można zredukować także dzięki wstrzyknięciu kwasu hialuronowego. Skóra natychmiast staje się napięta, a naczynia krwionośne mniej widoczne (wyrównanie kolorytu). Kwas hialuronowy równomiernie aplikuje się na grzbiecie dłoni za pomocą cienkiej kaniuli. Po iniekcji lekarz rozprowadza wypełniacz, dokładnie rozmasowując skórę. Zabieg jest bezbolesny, skutecznie przywraca dłoniom młody wygląd.

Jak przygotować się do odmładzania grzbietów rąk

Każdy zabieg poprzedza konsultacja celem ustalenia szczegółów, metod korekcji i czasu rekonwalescencji. Jeśli chodzi o zabiegi laseroterapii, to warto aby skóra nie była opalona – łatwiej i skuteczniej będzie usunąć przebarwienia. Ponadto należy poinformować o wszelkich przyjmowanych na stałe lekach, gdyż terapie niektórymi lekami wykluczają czasowo możliwość stosowania lasera. Co do zabiegów przeszczepu tłuszczu w grzbiety dłoni, to zwykle zlecane są podstawowe badania krwi, aby upewnić się, że stan zdrowia pacjentki/pacjentka pozwala na bezproblemowe przeprowadzenie procedury. Na 10 dni przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania środków mających wpływ na krzepliwość krwi.

Co robić po zabiegu odmładzania grzbietów rąk

Po zabiegu należy stosować się do zaleceń lekarskich – w tym do ochrony rąk przed promieniami słonecznymi. Miejsce pobrania tłuszczu należy monitorować, a najlepiej poddać się kilku masażom typu endermologia Warszawa , aby zapobiec powstaniu nierówności. Jeśli wykonana liposukcja (do pobrania tłuszczu) była niewielka – nie ma takiej potrzeby.

Zwykle efekty zabiegów laserowych i przeszczepu tłuszczu w grzbiety rąk są długotrwałe. Natomiast w przypadku kwasu hialuronowego – trwają do 9 miesięcy.

Zabiegi odmładzania grzbietów rąk w One Clinic wykonują

dr n. med. Justyna Jończyk – specjalistka chirurgii plastycznej, ekspertka w zakresie terapii laserowych

Aleksandra Nowak – doświadczona kosmetolożka, członkini zespołu szkolącego specjalistów z wykorzystania platformy laserowej Nordlys

dr n. med. Tadeusz Witwicki – specjalista chirurgii plastycznej

Efekt zabiegu odmładzania grzbietów rąk własnym tłuszczem

Przeszczep tłuszczu w grzbiety rąk

Laserowe usuwanie przebarwień i plam starczych

Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Fotoodmładzanie
Fotoodmładzanie – laserowa redukcja przebarwień i plam starczych (IPL)
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Odmładzanie grzbietów rąk
Zabieg redukujący oznaki starzenia grzbietów rąk za pomocą przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej

Zarezerwuj wizytę już teraz

tel. +48 795 895 111
Zamknij szukanie
Wróć na początek strony