Redukcja łysienia Warszawa | One Clinic
Redukcja łysienia

Redukcja łysienia Warszawa

Czasem, wraz z upływem lat lub w wyniku przebytych chorób, włosy zaczynają się przerzedzać. Jest to problem, który dotyka nie tylko mężczyzn. Kobiety również mogą doświadczać łysienia. Najczęściej spotykanym typem jest łysienie androgenowe. Co więcej, już nawet młode osoby mogą spotykać się z tym problemem, stopniowo tworzą się wtedy zakola i zauważalne jest nadmierne wypadanie włosów. Jednakże najczęściej łysienie dotyczy mężczyzn w średnim wieku. To duży problem natury estetycznej i przede wszystkim, dla niektórych, źródło kompleksów. Na kondycję skóry wpływ ma nasz układ hormonalny i styl życia. Skuteczne zabiegi na łysienie to takie, które pobudzą krążenie w skórze głowy, zregenerują i odżywią mieszki włosowe oraz wzmocnią cebulki włosów, tak aby zahamować proces ich wypadania i stymulować je do wzrostu.

Opis zabiegów redukujących łysienie

Jedną z popularniejszych metod redukcji łysienia jest mezoterapia komórkami macierzystymi. Zabieg ten polega na dostarczeniu komórek macierzystych, wyizolowanych w specjalny sposób z tkanki tłuszczowej pacjenta. Wskutek działania komórek macierzystych wraz z biegiem czasu następuje redukcja łysienia, włosy stają się mocniejsze i bardziej gęste.

Aby zredukować łysienie polecamy również mezoterapię osoczem bogatopłytkowym. To naturalny sposób pozwalający wzmocnić włosy i zmniejszyć problem łysienia plackowatego, androgenowego i telogenowego. Zabieg polega na podaniu, metodą iniekcji, w obszarze owłosionej skóry głowy, specjalnie przygotowanego osocza bogatopłytkowego pobranego z własnej krwi pacjenta. Ten autologiczny preparat pobudza procesy regeneracji tkanek, dzięki temu cebulki stają się bardziej odżywione, a włosy mocniejsze i gęstsze. To bardzo skuteczny zabieg, który należy wykonywać w serii – zgodnie z zaleceniami lekarza.

W celu redukcji łysienia można również skorzystać z preparatu Nucleofill Warszawa. Jest to substancja zawierająca naturalne polinukleotydy, które mają działanie biostymulujące na poziomie komórkowym. Nucleofill Medium Plus jest przeznaczony do redukcji łysienia. Stosuje się go na owłosioną skórę głowy. Dzięki niemu mieszki włosowe stają się bardziej odżywione, a skóra ulega biorestrukturyzacji. Zabieg ten zalecany jest w początkowych fazach łysienia, przy łysieniu androgenowym, przed oraz po transplantacji włosów, a także w przypadku osłabienia i wypadania włosów po ciąży. Sprawdza się także przy przerzedzeniach brwi i brody.

Dla niektórych pacjentów sposobem na łysienie będzie również zastosowanie mikropigmentacji paramedycznej. Jest to zabieg, który ma na celu zmniejszenie widoczności powstałego łysienia. Metoda, którą można również określić jako „medyczny tatuaż”, polega na wprowadzeniu w naskórek głowy określonych barwników, które mają dawać efekt zagęszczenia włosów. W miejscu wykonania zabiegu wprowadzony pigment daje wrażenie krótko przystrzyżonych włosów.

Jak przygotować się do zabiegów redukcji łysienia

Na pewno pierwszym krokiem powinna być konsultacja lekarska, podczas której specjalistka lub specjalista oceni jakie metody dana osoba może rozważyć oraz jaki plan zabiegowy byłby wskazany w jej przypadku. Lekarz opowie także o wszelkich przeciwwskazaniach do zabiegów i zleci ewentualnie dodatkowe badania, jeśli będzie to konieczne. W przypadku kwalifikacji do zabiegów związanych z iniekcjami preparatów/wykonaniem mezoterapii, warto przed planowaną terapią umyć głowę.

Co robić po zabiegach redukcji łysienia

Każda metoda wymaga indywidualnych zaleceń. Z reguły poleca się zrezygnować z farbowania włosów i innych zabiegów, w których są wykorzystywane preparaty o działaniu drażniącym. Nie wolno też korzystać z solarium, basenu oraz z sauny.

Zabiegi redukcji łysienia w One Clinic wykonują

dr n. med. Justyna Jończyk – specjalistka chirurgii plastycznej

dr Katarzyna Rusinowicz – dyplomowana lekarka medycyny estetycznej

Aleksandra Nowak – doświadczona kosmetolożka i linergistka, międzynarodowa trenerka makijażu permanentnego

Zapoznaj się z zabiegami redukującymi łysienie

Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Fibryna – redukcja łysienia
Zabieg redukujący łysienie androgenowe lub pocovidowe
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Mezoterapia igłowa
Tzw. „wampirzy lifting” – zabieg rewitalizujący skórę, redukujący niedoskonałości i wygładzający drobne zmarszczki.
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Nucleofill
Zabieg redukujący zmarszczki i zapobiegający ich powstawaniu, dzięki pobudzaniu skóry do odbudowy redukujący łysienie
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Bielactwo, blizny – pigmentacja kamuflująca
Zabieg pozwalający zamaskować blizny (w tym rozstępy), plamy typu bielactwo

Zarezerwuj wizytę już teraz

tel. +48 795 895 111
Zamknij szukanie
Wróć na początek strony