Bielactwo, blizny - pigmentacja kamuflująca - OneClinic
Bielactwo, blizny – pigmentacja kamuflująca

Bielactwo, blizny – pigmentacja kamuflująca

Pigmentacja maskująca to podskórne, mechaniczne wprowadzenie niewielkiej ilości barwnika (mieszanki pigmentów) za pomocą jednej lub kilku igieł. Tym sposobem wykonujemy na skórze symetryczny rysunek poprawiający/korygujący wygląd starego makijażu, blizn lub plam np. bielactwo.

Jak przygotować się do zabiegu?

Najlepiej miesiąc przed zabiegiem nie wykonywać inwazyjnych zabiegów na okolice poddawane zabiegowi. Należy zadbać o dobrą kondycje skóry, aby była oczyszczona i odpowiednio nawilżona. Dobrze przygotowana skóra lepiej przyjmuje pigment, co pozwala dłużej się nim cieszyć.

UWAGA!!!

Podczas pigmentacji ust, naruszenie naskórka może uaktywnić „opryszczkę”. W celu prewencji skontaktuj się z lekarzem i poproś o kurację np. Heviran

Jak wygląda zabieg?

Zabieg rozpoczyna się od oczyszczenia i dezynfekcji skóry w miejscu pigmentowanym. Następnie dobierany jest odpowiedni kolor i tworzony rysunek. Cały projekt musi być zaakceptowany przez klientkę. Jeśli to konieczne, nakładane jest znieczulenie. Po odczekaniu odpowiedniego czasu (od kilku do 20 min. aby znieczulenie zaczęło działać) wykonywana jest pigmentacja. Na koniec dezynfekuje się miejsce pigmentowane i nakładany jest produkt/y pielęgnacyjne.

Ile zabiegów wymaganych jest do uzyskania pożądanego efektu?

Co najmniej dwa zabiegi. Pierwszy to projekt i pigmentacja. Po 6- 8 tygodniach wykonujemy drugi, który jest dopigmentowaniem (dołożeniem pigmentu po naturalnym procesie złuszczania). Nieczęsto bywa, że potrzebny jest i trzeci zabieg – dopigmentowanie (dołożeniem pigmentu po naturalnym procesie złuszczania). Dany wygląd miejsc poddanych kamuflażem utrzymuje się od kilku do kilkunastu miesięcy. Po tym czasie należy ponownie wykonać makijaż permanentny w celu odświeżenia.

Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu skóra okolicy pigmentowanej może być delikatnie opuchnięta, zaczerwieniona i obolała.
Początkowo makijaż permanentny wydaje się przerysowany (ciemny, intensywny). To dlatego, że widzimy jedynie pigment osadzony w naskórku. ⁣Po kilku dniach (4-5) skóra w miejscu pigmentowanym zacznie się łuszczyć. Jest to proces całkowicie naturalny. Ważne jest, aby ich nie skubać i nie drapać  gdyż może to skutkować powstaniem odbarwień i blizn. Tuż po wyłuszczeniu pigmentu z naskórka kolor może wydawać się zbyt jasny czy nierówny. Pigment potrzebuje czasu na ustabilizowanie się w skórze. Proces ten trwa około 6-8 tygodni. Po tym czasie możemy umówić się na dopigmentowanie, podczas którego uzupełniamy ubytki, przyciemniamy kolor, korygujemy kształt.

Jak należy pielęgnować skórę po zabiegu?

Ważną rolę w procesie gojenia odgrywa prawidłowa pielęgnacja pozabiegowa. Należy używać wyłącznie preparatów otrzymanych w klinice. Skórę po zabiegu w miejscu pigmentowanym pielęgnujemy nie dopuszczając do powstania strupków poprzez usuwanie limfy oraz nawilżając. Chronimy ją przed wodą, para i promieniami UV. Nie skubiemy, nie drapiemy i nie wykonujemy makijażu  w miejscu pigmentowanym (do momentu złuszczenia).  Przestrzeganie zaleceń przyspiesza proces gojenia skóry, wydłuża trwałość i gwarantuje efekt.

Wskazania do wykonania zabiegu

Chęć poprawy koloru i/lub kształtu, zniwelowanie asymetrii lub całkowita zmiana poprzednich pigmentacji lub nadanie koloru bliznom lub plamom bielaczym.

Jakie są przeciwwskazania?

Zabieg należy odsunąć w czasie jeżeli:

  • Przechodzisz infekcję bakteryjną lub wirusową
  • Przyjmujesz antybiotyk, sterydy, leki rozrzedzające krew
  • Masz stan zapalny w miejscu poddawanym zabiegowi (wysypka, wyprysk, ugryzienie owada, zadrapanie)
  • Masz wysuszone, spierzchnięte usta (koniecznie zadbaj o ich kondycję przed zabiegiem)
  • Chorujesz na cukrzycę lub łuszczycę
  • Jesteś w ciąży, okresie połogu czy laktacji
  • W ciągu ostatnich dwóch tygodni usta były ostrzykiwane kwasem hialuronowym lub innymi preparatami
  • Stosujesz preparat na porost brwi/rzęs (minimum miesiąc przed zabiegiem należy go odstawić)
  • Nosisz sztuczne rzęsy (należy je zdjąć przed zabiegiem kresek)
  • Masz świeżo wykonaną hennę brwi/rzęs
  • Masz świeże lub nieopracowane blizny w miejscu pigmentacji

Pamiętaj, aby poinformować linergistkę o wszystkich chorobach i przyjmowanych obecnie lekach oraz terapiach

Kto wykonuje zabiegi pigmentacji kamuflującej w One Clinic?

Zabiegami z zakresu mikropigmentacji oraz makijażu permanentnego zajmuje się w naszej klinice Aleksandra Nowak – kosmetolożka, linergistka i międzynarodowa trenerka makijażu permanentnego

Zarezerwuj wizytę już teraz

tel. +48 795 895 111
Zamknij szukanie
Wróć na początek strony