Zabiegi na wiotką skórę na udach Warszawa | One Clinic
Wiotkość skóry ud

Wiotkość skóry ud Warszawa

Wiotkość skóry ud może pojawiać się z wielu powodów. Kondycja skóry zależy od indywidualnych predyspozycji, występowania niektórych chorób oraz trybu życia. Kiedy w skórze zaczyna ubywać włókien kolagenowych i elastyny zauważamy utratę elastyczności. To sprawia, że skóra obwisa, traci swoją sprężystość – dla wielu osób, może być to problem.

Wiotkość skóry ud – przyczyny

Głównym powodem pojawiania się wiotkości skóry ud jest starzenie się. Wraz z wiekiem w skórze spowalniają procesy wytwarzania kolagenu i elastyny. Proces ten jest naturalny i nieunikniony. Możemy go spowolnić poprzez odpowiednią pielęgnację skóry oraz zdrowy tryb życia.

Kolejną przyczyną wiotkości skóry ud może być znaczna utrata masy ciała. Gdy szybko tracimy na wadze (np. w wyniku stosowania drastycznych diet czy intensywnych treningów), nasza skóra może nie radzić sobie z prawidłowym obkurczeniem tkanek. W takiej sytuacji fibroblasty nie będą nadążać za produkcją właściwej ilości kolagenu i elastyny. W efekcie skóra nie będzie w stanie dostosować się do szybkich zmian w naszym ciele i straci swoją jędrność.

Nieodpowiednia pielęgnacja również może prowadzić do pojawiania się wiotkości skóry ud. Skóra potrzebuje odpowiedniego nawilżenia oraz odżywienia, aby zachować swoją jędrność i elastyczność. Dlatego ważne jest, aby stosować odpowiednie kosmetyki oraz unikać szkodliwego promieniowania słonecznego, które doprowadza do uszkadzania komórek skóry.

Opis zabiegów na wiotkość skóry ud

Aby niwelować wiotkość skóry ud możemy działać wielostronnie, tak aby pobudzać skórę do produkcji kolagenu i elastyny. Niektóre metody będą cechowały się większą inwazyjnością, inne będą całkowicie nieinwazyjne. Na początek, celem pobudzenia skóry do pracy i wymodelowania sylwetki można zastosować specjalne mechaniczne masaże. Kolejnym poziomem będzie poprawa elastyczności, zagęszczenie i wzmocnienie skóry od wewnątrz, dzięki zastosowaniu iniekcji pobudzających wytwarzanie kolagenu. Inną metodą jest również zastosowanie nici liftingujących, które wprowadzone w odpowiedni sposób będą podtrzymywać we właściwym miejscu wiotką skórę ud. W przypadku dużej wiotkości skóry ud pozostaje jeszcze plastyka ud, czyli operacja usunięcia nadmiaru skóry. Jest to bardziej inwazyjna procedura, która wymaga znieczulenia ogólnego. Zabieg ten polega na wycięciu nadmiaru skóry i zszyciu jej w odpowiedni sposób – tak, aby nie były widoczne wiotkości. Efekty zabiegów będą różne w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjentów.

Jak przygotować się do zabiegów na wiotkość skóry ud?

Zabiegi na wiotką skórę ud różnią się w zależności od stopnia inwazyjności. O wszystkich etapach przygotowania się do zabiegu będzie informować lekarz na konsultacji. Te mniej inwazyjne procedury nie będą wymagały specjalnego przygotowania, z kolei bardziej inwazyjne odbędą się po dostarczeniu aktualnych wyników badań laboratoryjnych.

Co robić po zabiegach na wiotkość skóry ud?

Redukcja lub usunięcie wiotkiej skóry ud nie zawsze wymaga przechodzenia okresu rekonwalescencji – zależy to od metody, którą był wykonywany zabieg. Proste masaże pobudzające skórę są to zabiegi nieinwazyjne, dlatego po wyjściu z gabinetu od razu można wrócić do codziennych aktywności. Natomiast po bardziej inwazyjnych zabiegach na skórę ud będzie konieczna określona rekonwalescencja. O wszystkich zaleceniach opowie lekarz na konsultacji. Często taka lista określonych zachowań obejmuje: unikanie przebywania w miejscach z dużym nasłonecznieniem i korzystania z sauny oraz basenów, tymczasową rezygnację z aktywności fizycznej.

Zabiegi, które mogą Cię zainteresować

Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Liposukcja
Skuteczna metoda chirurgicznej redukcji tkanki tłuszczowej.
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Plastyka łydek
Zabieg chirurgiczny korygujący kształt i objętość łydek
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Endermologia LPG
LPG® Lipomassage™ – zabiegi wyszczuplające, redukujące cellulit i zastoje limfy.
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Resurfacing
Skuteczna metoda laserowego zagęszczania, silnej odnowy i poprawy jakości skóry.
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Plastyka brzucha
Zabieg chirurgiczny redukujący luźną skórę na brzuchu, czasem łączony z liposukcją – modelowanie brzucha

Zarezerwuj wizytę już teraz

tel. +48 795 895 111
Zamknij szukanie
Wróć na początek strony