Liposukcja Warszawa - modelowanie sylwetki | One Clinic
Liposukcja

Liposukcja Warszawa

W kontekście liposukcji bardzo ważne jest zrozumienie, że nie jest to metoda odchudzania, a modelowania sylwetki. Osoby ze znaczną nadwagą, aby poddać się liposukcji i cieszyć efektami, powinny w pierwszej kolejności zredukować wagę farmakoterapią (jeśli jest wskazana, np. przez endokrynologa), zrównoważoną dietą i umiarkowanym wysiłkiem fizycznym. Trzeba mieć na uwadze, że podczas jednego zabiegu bezpiecznie odessać można nie więcej niż 3-4 litry tłuszczu. Dlatego też jest to zabieg dla osób, które chcą zredukować miejscowe nagromadzenie tkanki tłuszczowej, która np. trudno jest zlikwidować ćwiczeniami. U kobiet tkanka tłuszczowa najczęściej odkłada się na brzuchu, bryczesach oraz wewnętrznej części ud i stamtąd też najtrudniej jest ją „zrzucić”. U mężczyzn z kolei problematyczny jest brzuch, a także często boczki.

Liposukcję można wykonać jednak także w innych obszarach, takich jak:

 • talia
 • krętarze
 • plecy
 • pachy
 • uda
 • kolana
 • łydki
 • podbródek
 • piersi (szczególnie u mężczyzn – patrz: lipomastia)

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed każdym zabiegiem odbywa się osobista konsultacja ze specjalistą. W naszej klinice zabiegi liposukcji wykonują wyłącznie specjaliści i specjalistki chirurgii plastycznej. Podczas wizyty następuje kwalifikacja do zabiegu i danej metody. Lekarz ocenia, mając na uwadze oczekiwania pacjentki, czy powiększenie piersi własnym tłuszczem będzie bezpieczne i czy uda się osiągnąć tą metodą pożądany efekt. Ponadto przeprowadza dokładny wywiad lekarski i na jego podstawie zleca niezbędne badania przedoperacyjne. Omawiana jest także kwestia preferencji co do rodzaju znieczulenia. W dniu zabiegu pacjentka powinna być zdrowa, bez infekcji, bez infekcji na skórze. Choroby przewlekłe powinny być uregulowane i pod kontrolą specjalisty prowadzącego. Na 10 dni przed planowanym zabiegiem nie można przyjmować środków mających wpływ na krzepliwość krwi (np. Aspiryny).

Jak wygląda zabieg?

W znieczuleniu miejscowym lub dożylnym tkanka tłuszczowa odsysana kaniulami wprowadzanymi przez niewielkie (kilkumilimetrowe) nacięcia. wPrzed odessaniem tłuszczu w okolicę planowanego pobrania wstrzykiwany jest jałowy roztwór soli fizjologicznej z dodatkiem 0,1% epinefryny.

Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu?

Po zakończeniu zabiegu na obszar zabiegowy nakładane jest specjalne ubranko uciskowe w celu zapobiegania zbierania się płynu i przyspieszenia rekonwalescencji. Pierwsze doby pozabiegowe są zwykle wymagające ze względu na konieczność zmiany opatrunku/ubranka uciskowego w miarę ich przesiąkania. Z ranek (nacięcia ok. 2 mm) po wprowadzaniu kaniul do liposukcji sączy się m.in. roztwór do znieczulenia, resztki krwi. Dlatego też nie polecamy długich podróży (lot, pociąg) w pierwszych 2-3 dobach po operacji. Pierwsza kąpiel możliwa jest 2 dni po zakończeniu wycieku z ranek po pobraniu tłuszczu. Najczęściej jest to 4. lub 5. doba po zabiegu.

Bezwzględnie zalecane są masaże okolicy po pobraniu tłuszczu, aby zapobiec powstawaniu nierówności, wspomóc rekonwalescencję oraz zredukować obrzęki i zastoje limfatyczne. Masaże typu drenaż limfatyczny/LPG Lipomassage rozpocząć można najwcześniej od 10.-14. doby. Rekomendowane jest odbycie co najmniej 10, optymalnie 15 masaży. Naszym pacjentkom polecamy LPG Lipomassage w naszej klinice – specjalizujemy się m.in. w masażach po liposukcji, a dla osób wykonujących zabiegi u nas, mamy specjalne pakiety.

Ostateczny efekt zabiegu widoczny jest po ok. 8-12 tygodniach.

Wskazania do wykonania zabiegu:

 • chęć redukcji miejscowo zlokalizowanej tkanki tłuszczowej
 • chęć modelowania sylwetki
 • nadmiar tkanki tłuszczowej

Jakie są przeciwwskazania?

 • nieuregulowana cukrzyca
 • nieuregulowane nadciśnienie tętnicze
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • choroby serca
 • niewydolność wątroby i nerek
 • ciąża i karmienie piersią
 • uogólniona infekcja

Zabieg liposukcji w One Clinic wykonują

dr n.med. Justyna Jończyk – specjalistka chirurgii plastycznej i estetycznej

dr n. med. Maciej Mazurek – specjalista chirurgii plastycznej i estetycznej

 

Najczęściej zadawane pytania

Ze względów bezpieczeństwa nie odsysamy więcej niż ok. 3-4 litry tłuszczu podczas jednej operacji. Ważne jest, aby podkreślić, że liposukcja to nie metoda odchudzania, a modelowania sylwetki. Zatem osoby ze znaczną nadwagą, powinny w pierwszej kolejności rozważyć redukcję wagi dietą, aktywnością lub farmakologią (w przypadku chorób towarzyszących), a następnie decydować się na zabieg odsysania tłuszczu, który pomoże pozbyć się jego naddatków z miejsc, które są najczęściej oporne w odchudzaniu.

Aby unikać sytuacji, kiedy mamy bardzo dużą okolicę ranną, zwykle nie wykonujemy jednoczasowo liposukcji więcej niż 2, maksymalnie 3 okolic na raz. Poddanie zbyt wielu części ciała temu zabiegowi sprawi, że ryzyko powikłań, w tym ciężkich, znacznie wzrośnie. Dlatego też podczas konsultacji warto przekazać specjaliście swoje oczekiwania i omówić ewentualne podzielenie zabiegów na etapy. Będzie to z korzyścią dla zdrowia, a także efektów pozabiegowych. Regeneracja organizmu będzie przebiegała znacznie sprawniej i szybciej będzie można cieszyć się rezultatem operacji.

Ból po zabiegu liposukcji zwykle porównywalny jest do potłuczenia po upadku na nartach. W wyniku zabiegu skóra i głębiej położone tkanki mogą być opuchnięte, tkliwe, utrzymywać się mogą siniaki. W pierwszych dniach po zabiegu liposukcji z ranek, przez które wprowadza się kaniule (narzędzia chirurgiczne, jakby „rurki” o bardzo małej średnicy) sączy się płyn do znieczulenia, zmieszany z krwią. Te uciążliwości nie sprzyjają ruchowi i wtedy zwykle pacjenci mają ograniczoną mobilność i chęć do niej. Natomiast w miarę ustępowania wysięku z ranek oraz dolegliwości bólowych, oprócz picia dużych ilości płynów niegazowanych, warto powoli się uruchamiać. Już kilka (2-3) dni po zabiegu z powodzeniem rozpocząć można krótsze i dłuższe spacery. W drugim tygodniu po liposukcji zwykle pacjent/ka rozpoczyna serię masaży typu drenaż limfatyczny, aby zapobiec zbieraniu się płynu i powstawaniu nierówności. Do umiarkowanej aktywności fizycznej wrócić można po ok. 2 tygodniach. Warto wsłuchać się w swoje ciało i nie eksploatować go zbyt intensywnie podczas trwającej jeszcze rekonwalescencji pozabiegowej. Ale aktywność fizyczna jak spokojny trucht, rower stacjonarny lub zwykły, będzie dobrym początkiem i weryfikacją aktualnych możliwości organizmu. Bardziej angażujące sporty pacjenci zwykle są w stanie rozpocząć od 3-4 tygodnia.

Zabiegi liposukcji wykonujemy w znieczuleniu miejscowym lub dożylnym. Zwykle pacjenci dobrze znoszą zabiegi liposukcji w znieczuleniu miejscowym, ale są osoby, które dodatkowo chcą zwiększyć komfort. Wówczas doradzamy znieczulenie dożylne. Zabieg wtedy odbywa się w asyście anestezjologa. Leki znieczulające i przeciwbólowe podawane są dożylnie. W przypadku zastosowania znieczulenia dożylnego nie stosujemy intubacji. Nie jest to pełna narkoza. Pacjent/ka oddycha samodzielnie, jest przytomny/a, ale podsypia i później zupełnie nie pamięta przebiegu operacji.

Liposukcję wykonuje się używając kaniul, czyli narzędzi chirurgicznych o budowie „rurki”, o kilkumilimetrowej średnicy. Ażeby wprowadzić je przez skórę, trzeba wykonać bardzo krótkie nacięcia. Czasem, nie zawsze, aby te ranki zamknąć, zakładane są pojedyncze szwy. Zwykle tego typu drobne ranki goją się bardzo dobrze, a powstałe blizny z czasem stają się właściwie niewidoczne. Często zdarza się, że u pacjentów po zabiegach liposukcji, już po kilkunastu tygodniach, nie jesteśmy w stanie zlokalizować miejsc wprowadzenia kaniuli. Zatem w znacznej części przypadków po zabiegu nie ma śladów lub są bardzo małowidoczne.

Efekty zabiegu liposukcji w Warszawie

(więcej efektów zabiegowych w zakładce PRZED/PO)

Zobacz też

Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Powiększanie piersi własnym tłuszczem
Zabieg pozwala na osiągnięcie naturalnego efektu powiększenia biustu.
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Modelowanie pośladków własnym tłuszczem
Zabieg pozwalający na zwiększenie objętości, ujędrnienie i zmianę kształtu pośladków.
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Rekonstrukcja piersi
Metoda rekonstrukcji piersi tkankami własnymi.

Zarezerwuj wizytę już teraz

tel. +48 795 895 111
Zamknij szukanie
Wróć na początek strony