Korekcja uszu Warszawa - operacja uszu | One Clinic
Korekcja uszu

Korekcja uszu Warszawa

Korekcja uszu to zabieg korygujący bardzo widoczną wadę budowy małżowin usznych. Osoby z odstającymi uszami, które drażni u nich ten, w ich mniemaniu, defekt, zwykle zasłaniają tę część ciała fryzurą czy nakryciami głowy. Rozwiązaniem w takiej sytuacji może być zabieg chirurgiczny, który w sposób trwały wyeliminuje ten problem.

Korekcja odstających uszu to także bodaj jedyny zabieg, który ze wskazań estetycznych, można wykonać także u małoletnich pacjentów, już nawet w wieku szkolnym. Jeśli tylko oczywiście zgłaszają taką potrzebę swoim rodzicom czy opiekunom.

Jak przygotować się do zabiegu korekcji uszu w Warszawie:

Przed zabiegiem należy odbyć konsultację lekarską, podczas której następuje kwalifikacja do zabiegu plastyki uszu. Gdy  pacjentem jest osoba małoletnia, przychodzi ona na wizytę z rodzicem lub opiekunem prawnym. Podczas wizyty omawiane są szczegóły – w tym lokalizacja blizn i możliwe do osiągnięcia efekty estetyczne. Podejmowana jest też decyzja czy nie ma konieczności zmniejszenia małżowiny usznej, jak i usunięcia dodatkowych zniekształceń. Specjalista zleca badania niezbędne do wykonania przed zabiegiem. W dniu operacji badania krwi nie mogą być starsze nić 4 tygodnie. Przez min. 10 dni przed zabiegiem nie należy przyjmować środków rozrzedzających krew. Na zabieg polecamy przyjść w ubraniu rozpinanym (a nie zakładanym przez głowę).

Jak wygląda zabieg operacji uszu?

Korekcję uszu wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Z cięcia na tylnej powierzchni małżowiny usuwa się nadmiar skóry i dokonuje koniecznych nacięć i wycięć w obrębie chrząstki małżowiny usznej. Wykonuje się kontrolę krwawienia. Stosuje się szwy modelujące kształt ucha i szwy na skórę. Na koniec zakłada się miękki opatrunek.

Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu?

Opatrunek pozabiegowy nosi się ok. 7 dni (do zdjęcia szwów). Uszy należy chronić przed urazami, nosić opaską elastyczną przytrzymującą uszy na noc przez 6 tygodni. Polecamy w pierwszym okresie pozabiegowym noszenie odzieży przez głowę, aby nie podrażniać okolicy operowanej. Powrót do pracy możliwy po tygodniu. Zasinienia i obrzęk uszu mogą utrzymywać się przez 2-3 tygodnie.

Wskazania do wykonania zabiegu korekcji uszu

  • odbiegające od normy estetycznej odstawanie małżowin usznych
  • niepożądany kształt małżowiny usznej

Jakie są przeciwwskazania do operacji uszu?

  • zaburzenia krzepnięcia krwi
  • ciąża i karmienie piersią
  • uogólniona infekcja

Zabiegi plastyki uszu w One Clinic wykonują

dr n. med. Justyna Jończyk – specjalistka chirurgii plastycznej i estetycznej

dr n. med. Maciej Mazurek – specjalista chirurgii plastycznej i estetycznej

Efekty zabiegu

(więcej efektów zabiegowych w zakładce PRZED/PO)

Zarezerwuj wizytę już teraz

tel. +48 795 895 111
Zamknij szukanie
Wróć na początek strony