Lipomastia Warszawa - liposukcja męskiej piersi | OneClinic
Lipomastia – liposukcja męskiej piersi

Lipomastia – liposukcja męskiej piersi Warszawa

Przerost męskich piersi to problem dla wielu panów. W niektórych przypadkach widoczne zaokrąglenia i wydatność piersi powoduje przerośnięty gruczoł – wówczas wykonuje się ginekomastię, czyli jego usunięcie. Innym razem powodem uwidaczniania się piersi pod koszulką jest nadmiar tkanki tłuszczowej. Wiadomym jest, że nie wszyscy tyjemy równomiernie. U niektórych osób tkanka tłuszczowa odkłada się w miejscach najbardziej nieporządanych powodując dyskomfort ze względów estetycznych bądź praktycznych (np. otarcia). Zdarza się, że mężczyźni mimo rygoru ćwiczeniowego i diety, nadal nie są w stanie skutecznie pozbyć się tłuszczu z okolicy piersi. W takiej sytuacji możemy zaproponować zabieg lipomastii, czyli wykonania liposukcji w obrębie piersi.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed każdym zabiegiem odbywa się osobista konsultacja ze specjalistą. W przypadku problemu przerostu męskiej piersi, na wizytę u chirurga plastyka, polecamy przyjść z aktualnym USG piersi (USG piersi można wykonać także w naszej klinice – polecamy umówienie się telefonicznie na co najmniej tydzień przed wizytą u chirurga plastyka). Jeśli chodzi o zabieg liposukcji, w One Clinic wykonują go wyłącznie specjaliści i specjalistki chirurgii plastycznej. Podczas wizyty lekarz przeprowadza wywiad lekarski i zapoznaje się z wynikami USG piersi. Następuje kwalifikacja do zabiegu i danej metody. Lekarz ocenia czy przypadek pacjenta wymaga wycięcia gruczołów czy wystarczająca jest liposukcja obszaru. W zależności od tego, zapada decyzja odnośnie znieczulenia, co determinuje z kolei listę badań przedoperacyjnych, które są następnie zlecane. Zabieg wycięcia gruczołów (ginekomastia) odbywa się w znieczuleniu ogólnym i wymaga pobytu w klinice. Natomiast zabieg usunięcia tkanki tłuszczowej można wykonać w znieczuleniu miejscowym lub dożylnym – z kliniki wychodzi się tego samego dnia, kilka godzin po zabiegu. W dniu zabiegu pacjent powinien być zdrowy, bez infekcji i bez infekcji skórnych. Choroby przewlekłe powinny być uregulowane i pod kontrolą specjalisty prowadzącego. Na 10 dni przed planowanym zabiegiem nie można przyjmować środków mających wpływ na krzepliwość krwi (np. Aspiryny).

Jak wygląda zabieg?

W przypadku liposukcji, zabieg odbywa się w  znieczuleniu miejscowym lub dożylnym. Przed odessaniem tłuszczu, w okolicę planowanego pobrania, wstrzykiwany jest jałowy roztwór soli fizjologicznej z dodatkiem 0,1% epinefryny. Następnie wykonuje się dokładne odessanie tkanki tłuszczowej (kaniule wprowadzane są przez bardzo niewielkie nacięcia skóry o długości 2-3 mm).

Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu?

Po zakończonym zabiegu, na obszar zabiegowy nakładane jest specjalne ubranko uciskowe w celu zapobiegania zbierania się płynu i przyspieszenia rekonwalescencji. Pierwsze doby pozabiegowe są zwykle wymagające ze względu na konieczność zmiany opatrunku/ubranka uciskowego (w miarę ich przesiąkania). Z ranek po wprowadzaniu kaniul do liposukcji sączy się m.in. roztwór do znieczulenia i resztki krwi. Pierwsza kąpiel, obejmującą miejsce operowane, możliwa jest 2 dni po zakończeniu wycieku z ranek po pobraniu tłuszczu. Najczęściej jest to 4. lub 5. doba po zabiegu.

Bezwzględnie zalecane są masaże okolicy po pobraniu tłuszczu, aby zapobiec powstawaniu nierówności. Masaże wspomagają rekonwalescencję, redukują obrzęki i zastoje limfatyczne. Masaże typu drenaż limfatyczny/LPG Lipomassage rozpocząć można najwcześniej w 10.-14. dobie po zabiegu. Rekomendowane jest odbycie co najmniej 10, optymalnie 15 masaży. Naszym pacjentom polecamy LPG Lipomassage w naszej klinice – specjalizujemy się m.in. w masażach po liposukcji, a dla osób wykonujących zabiegi u nas, mamy przewidziane specjalne pakiety.

Ostateczny efekt zabiegu widoczny jest po ok. 8-12 tygodniach.

Wskazania do wykonania zabiegu

  • nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy piersi

Jakie są przeciwwskazania?

  • nieuregulowana cukrzyca
  • nieuregulowane nadciśnienie tętnicze
  • zaburzenia krzepnięcia krwi
  • choroby serca
  • niewydolność wątroby i nerek
  • ciąża i karmienie piersią
  • uogólniona infekcja

Efekty zabiegu Lipomastii w Warszawie:

Zarezerwuj wizytę już teraz

tel. +48 795 895 111
Zamknij szukanie
Wróć na początek strony