Plastyka łydek Warszawa implantami | One Clinic
Plastyka łydek

Plastyka łydek Warszawa

Powiększanie łydek implantami jest zabiegiem mającym na celu korekcję ich kształtu lub rozmiaru. Procedura ta może być wykonywana z powodów estetycznych (np. gdy łydki są zbyt słabo zarysowane lub asymetryczne) lub zdrowotnych (np. w wyniku urazów, deformacji). Na zabieg ten często decydują się osoby chcące uzyskać efekt bardziej muskularnych łydek lub zauważające dysproporcje między górną i dolną częścią nóg – w takich przypadkach powiększanie łydek implantami pozwala wyrównać te różnice.

W celu powiększenia łydek można wykorzystać silikonowe implanty lub zastosować modelowanie za pomocą przeszczepu tkanki tłuszczowej. W tym drugim przypadku pobiera się tłuszcz od pacjenta z jednego miejsca na ciele (np. brzucha) i po specjalnym przygotowaniu, materiał ten podaje się w okolice łydek.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską. Na spotkaniu tym specjalista chirurgii plastycznej omawia z pacjentem przewidywany rezultat, opowiada o szczegółach procedury oraz dobiera odpowiedni rodzaj i rozmiar implantu. Na minimum 10 dni przed planowanym zabiegiem należy odstawić leki powodujące rozrzedzenie krwi (np. aspirynę) oraz zrezygnować z palenia papierosów. Trzeba również wykonać zlecone przez specjalistę badania do znieczulenia miejscowego: m.in. grupę krwi, morfologię, wskaźniki krzepnięcia.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg powiększania łydek implantami jest to metoda polegająca na wszczepieniu silikonowych implantów w okolice łydek. Pacjent przed zabiegiem zostaje znieczulony miejscowo. Lekarz w dole podkolanowym wykonuje cięcie i w miejsce powstałej kieszeni wprowadza implant, aby nadać łydce pożądany kształt i odpowiednio ją wyprofilować. Zabieg kończy założenie szwów i opatrunku.

Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu powiększanie łydek implantami w Warszawie?

Rekonwalescencja trwa ok. 7-10 dni,  w tym czasie należy prowadzić oszczędzający tryb życia i unikać wysiłku fizycznego. Bezpośrednio po zabiegu przez kilka dni należy leżeć lub siedzieć z uniesionymi nogami, niewskazane jest stanie. Wraz z ustąpieniem obrzęku, po 2-3 tygodniach, możliwy jest powrót do codziennego funkcjonowania. Aby zniwelować widoczność blizn, należy stosować specjalne maści (zwykle można zacząć je stosować nie wcześniej niż 3 tygodnie po operacji). Powrót do pełnej aktywności fizycznej możliwy jest po ustąpieniu dolegliwości bólowych.

Wskazania do wykonania zabiegu

  • asymetria łydek
  • pourazowe zaburzenia kształtu łydek
  • zauważalne dysproporcje między górną a dolną partią nóg
  • zbyt delikatnie zarysowany kształt łydek, brak wrażenia „muskularnych” łydek

Jakie są przeciwwskazania?

  • ciąża i karmienie piersią
  • zaburzenia krzepliwości krwi
  • nieuregulowane nadciśnienie tętnicze
  • nieuregulowana cukrzyca

Zabiegi korekcji łydek implantami w One Clinic wykonuje

dr n. med. Maciej Mazurek – specjalista chirurgii plastycznej i estetycznej

Zapoznaj się z innymi zabiegami korygującymi wygląd nóg

Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Skleroterapia
Redukcja małych żylaków (ograniczonych do niewielkich żył) przez nastrzyknięcie środkiem obliterującym
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Laserowe zamykanie „pajączków”
Laserowe zamykanie pajączków – laser Nd:YAG
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Endermologia LPG
LPG® Lipomassage™ – zabiegi wyszczuplające, redukujące cellulit i zastoje limfy.
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Liposukcja
Skuteczna metoda chirurgicznej redukcji tkanki tłuszczowej.

Zarezerwuj wizytę już teraz

tel. +48 795 895 111
Zamknij szukanie
Wróć na początek strony