Diagnostyka obrzęku limfatycznego Warszawa - OneClinic
Diagnostyka obrzęku limfatycznego

Diagnostyka obrzęku limfatycznego Warszawa

Obrzęk limfatyczny zwany również obrzękiem układu chłonnego to schorzenie, które polega na zastoju limfy w przestrzeniach międzykomórkowych. Stan ten powoduje nabrzmienie nóg lub rąk. Niewłaściwe krążenie limfy początkowo skutkuje powstawaniem opuchlizny, z czasem staje się ona coraz bardziej uciążliwa, pojawia się stwardnienie skóry oraz jej nadmierne rogowacenie i przebarwienie. Bardzo zaawansowana postać tej choroby nosi nazwę słoniowacizny. Obrzęk limfatyczny zmniejsza sprawność kończyn i może być on początkiem występowania wielu innych poważnych schorzeń. Objawami obrzęku limfatycznego jest m.in. uczucie ciężkości nóg, obrzęk palców, zmiany pęcherzykowate na skórze czy zwiększenie objętości kończyny. Wraz z biegiem czasu obrzęk limfatyczny postępuje, utrudniając codzienne funkcjonowanie pacjenta, dlatego bardzo ważne jest, aby schorzenie to prawidłowo rozpoznać, na jak najwcześniejszym etapie. Takie możliwości daje m.in. zastosowanie specjalistycznego, innowacyjnego badania – limfografii barwnikowej.

W One Clinic, jako jednej z niewielu klinik w Polsce oferujemy to nowoczesne i bardzo dokładne badanie. Procedura ta potrafi skutecznie diagnozować obrzęk chłonny na bardzo wczesnym etapie tworzenia się choroby – nawet wtedy, kiedy zmiany nie są jeszcze widoczne. Dzięki limfografii barwnikowej możemy precyzyjnie określić stan układu chłonnego, a przez to dobrać indywidualnie opracowaną terapię leczącą obrzęk limfatyczny u każdego pacjenta.

Badanie limfografii barwnikowej, które rozpoznaje obrzęki limfatyczne, jest nieinwazyjne i bezbolesne. Nie wymaga specjalnego przygotowania, należy jednak być odpowiednio nawodnionym. W zależności od zaleceń lekarskich i specjalisty rehabilitacji ruchowej celem leczenia obrzęków limfatycznych można stosować np. endermologię lub masaż manualny typu drenaż limfatyczny, odpowiednio dobrany zakres ćwiczeń, specjalną bieliznę kompresyjną lub koniecznie możne być skierowanie na leczenie chirurgiczne lub mikrochirurgiczne.

Obawiasz się, że może dotyczyć Cię zagadnienie obrzęków limfatycznych? Chcesz mieć pewność, że zastój limfy zostanie dobrze zdiagnozowany i dokładnie opisany? Miałaś/eś w ostatnim czasie leczenie operacyjne, które obejmowało usunięcie węzłów? Zweryfikuj działanie swojego układu chłonnego.

Zapraszamy do zapisania się na badanie limografii barwnikowej w One Clinic, która pomoże w dobraniu odpowiedniego leczenia – tel. 795 895 111

To Cię może zainteresować

Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Limfografia brawnikowa
nowoczesna metoda diagnostyki układu chłonnego
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Endermologia LPG
LPG® Lipomassage™ – zabiegi wyszczuplające, redukujące cellulit i zastoje limfy.

Zarezerwuj wizytę już teraz

tel. +48 795 895 111
Zamknij szukanie
Wróć na początek strony