Akupunktura Ursynów, Kabaty | One Clinic
Akupunktura

Akupunktura Ursynów, Kabaty

Kategorie

Kategorie

Akupunktura to metoda leczenia, licząca sobie ponad 2500 lat, która wywodzi się z terenów Azji: Chin, Japonii i Korei. Podobne praktyki medyczne są również stosowane w innych kulturach, pod innymi nazwami jak np. w Indyjskiej Ajurwedzie.

Do Europy akupunktura dotarła w XVII wieku, a od lat 70-tych ubiegłego stulecia zaczęła być stosowana na szerszą skalę na zachodzie Europy (również w Polsce) oraz w USA. Od tego czasu trwają badania naukowe nad jej skutecznością jako metodą komplementarną (dopełniającą) dla współczesnej medycyny zachodniej. Jeśli szukasz akupunktury na Ursynowie to w One Clinic, znajdziesz także ten zabieg. Akupunktura polega na wprowadzeniu cienkich igieł w wybrane punkty na ciele pacjenta, aby wywołać szereg pozytywnych dla organizmu reakcji poprzez pobudzenie mechanizmów jego samoregulacji. Zaletą akupunktury, którą wykonujemy w klinice na Ursynowie jest m.in. łagodzenie różnego rodzaju bólu (np. pleców, migreny, bólu pourazowego lub menstruacyjnego), regulacja układu hormonalnego (przy niedoczynności tarczycy i menopauzie), poprawa funkcji układu immunologicznego, zmniejszenie stresu i poprawa samopoczucia. Jeśli potrzebujesz wsparcia w zakresie terapii wcześniej wymienionych schorzeń, znaczy to, że szukasz równocześnie zabiegu akupunktury na Kabatach w naszej klinice.


Na czym polega zabieg akupunktury w klinice na Ursynowie i Kabatach?

Akupunktura polega na stosowaniu cienkich igieł i nakłuwaniu punktów na ciele w celu przyspieszenia samoregulacji ciałaTo metoda, którą cechuje całościowe podejście do organizmu, nie tylko jako zbioru oddzielnych narządów i ich schorzeń oraz chorób, które dotykają człowieka. Z założenia ma uzupełniać terapię nie tylko chorób, ale znajdować ich przyczyny. W zabiegu akupunktury w naszej klinice na Ursynowie wykorzystuje się igły ze stali nierdzewnej, które mają do 4 cm długości. Bazując na diagnozie pacjenta, ustalana jest głębokość wkłucia, zależy ona od celu, jaki chcemy uzyskać. Po wprowadzeniu igieł, pozostają one w ciele przez ok. 30 minut. W tym czasie pacjent odpoczywa.


Jakie schorzenia leczyć akupunkturą?

Jeśli szukasz akupunktury na Ursynowie, na pewno zastanawiasz się jakie zalety dla organizmu może przynieść ten zabieg. Należy pamiętać, że akupunktura nie jest odpowiednia dla każdego pacjenta, a jej zastosowanie odbędzie się po profesjonalnej konsultacji ze specjalistą. Ale dla wielu osób może być ona stosowana w celu:

– redukcji bólu,
– przyspieszenia procesów regeneracyjnych,
– obniżenia stresu,
– osiągnięcia balansu hormonalnego.   


Jaki jest efekt zabiegów akupunktury?
 

W naszej klinice zabiegi akupunktury wykonuje Olga Czarkwiani, specjalizująca się w działaniu przeciwbólowym,
antystresowym i zaburzeniach pracy układu moczowego oraz płciowego.
Pracuje głównie według metody Si Yuan Balance Method wynalezionej przez Doktora Richarda Tefu Tana oraz uzupełniająco punkty Mistrza Tunga. Po otrzymaniu certyfikacji zawodowej oraz licznych kursów doszkalających z tych oraz innych metodologii, pracowała pod uważnym okiem dr Jolanty Czarkwiani korzystając z jej wiedzy łączącej medycynę wschodnią i zachodnią. Metody te bazują na zależności między różnymi układami oraz nakłuwania dystalnego (nigdy w miejsce gdzie odczuwamy problem) w przeciwieństwie do tradycyjnego modelu TCM. Największą zaletą tej praktyki jest prawie natychmiastowy efekt ulgi – do 10 minut po nakłuciu.

Najczęściej zadawane pytania

Zazwyczaj zabiegi akupunktury są całkowicie bezbolesne. Zdarza się natomiast, że niektóre miejsca wkłuć są bardziej wrażliwe i odczuwalne przez pacjentów.

Średnio sesja trwa ok. 40 minut.

Do zabiegu nie trzeba specjalnie się przygotować. Zalecamy wygodny ubiór.

Zarezerwuj wizytę już teraz

tel. +48 795 895 111
Zamknij szukanie
Wróć na początek strony