Akupunktura Ursynów, Kabaty | One Clinic
Akupunktura

Akupunktura Ursynów, Kabaty

Kategorie

Kategorie
Akupunktura to metoda leczenia, licząca sobie ponad 2500 lat, która wywodzi się z terenów Azji: Chin, Japonii i Korei. Podobne praktyki medyczne są również stosowane w innych kulturach, pod innymi nazwami jak np. w Indyjskiej Ajurwedzie. 

Do Europy akupunktura dotarła w XVII wieku, a od lat 70-tych ubiegłego stulecia zaczęła być stosowana na szerszą skalę na zachodzie Europy (również w Polsce) oraz w USA. Od tego czasu trwają badania naukowe nad jej skutecznością jako metody komplementarnej (dopełniającej) dla współczesnej medycyny zachodniej.


Na czym polega zabieg akupunktury w klinice na Ursynowie i Kabatach?

Akupunktura polega na stosowaniu cienkich igieł i nakłuwaniu punktów na ciele w celu przyspieszenia samoregulacji ciała.


Jakie schorzenia leczyć akupunkturą?

Metoda ta najczęściej stosowana jest w celu:
– redukcji bólu,
– przyspieszenia procesów regeneracyjnych,
– obniżenia stresu,
– osiągnięcia balansu hormonalnego.   


Jaki jest efekt zabiegów akupunktury?
 

W naszej klinice zabiegi akupunktury wykonuje Olga Czarkwiani, specjalizująca się w działaniu przeciwbólowym,
antystresowym i zaburzeniach pracy układu moczowego oraz płciowego.
Pracuje głównie według metody Si Yuan Balance Method wynalezionej przez Doktora Richarda Tefu Tana oraz uzupełniająco punkty Mistrza Tunga. Po otrzymaniu certyfikacji zawodowej oraz licznych kursów doszkalających z tych oraz innych metodologii, pracowała pod uważnym okiem dr Jolanty Czarkwiani korzystając z jej wiedzy łączącej medycynę wschodnią i zachodnią. Metody te bazują na zależności między różnymi układami oraz nakłuwania dystalnego (nigdy w miejsce gdzie odczuwamy problem) w przeciwieństwie do tradycyjnego modelu TCM. Największą zaletą tej praktyki jest prawie natychmiastowy efekt ulgi – do 10 minut po nakłuciu.

Zarezerwuj wizytę już teraz

tel. +48 795 895 111
Zamknij szukanie
Wróć na początek strony