Redermalizacja skóry Warszawa - mezoterapia Xela Rederm | One Clinic
Redermalizacja (mezoterapia Xela Rederm)

Redermalizacja (mezoterapia Xela Rederm) Warszawa

Redermalizacja to świetny zabieg anti-aging o działaniu antyoksydacyjnym i nawilżającym. Polecany jest cerom szarym, zmęczonym, pozbawionym blasku, przesuszonym i narażonym na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, jak promienie UV oraz zanieczyszczenia środowiska.

Podczas zabiegu wykorzystuje się preparaty Xela Rederm® w stężeniach 1,1%, 1,8% lub 2,2%, co umożliwia wykonanie zabiegu dostosowanego do indywidualnych potrzeb pacjenta. Xela Rederm®  to unikalne połączenie bursztynianu sodu oraz kwasu hialuronowego. Bursztynian sodu stymuluje metabolizm komórek, wspomaga dostarczanie wolnego tlenu do tkanek oraz ma działanie antyoksydacyjne, natomiast kwas hialuronowy zapewnia równowagę wodną w skórze. Preparaty wykorzystywane podczas zabiegu powodują wzrost produkcji energii w cyklu Krebsa, poprawę oddychania komórkowego, syntezę kolagenu, elastyny i białek oraz wzrost mikrokrążenia.

W efekcie mezoterapii Xela Rederm® skóra staje się bardziej rozjaśniona, wyrównuje się jej koloryt i faktura, wygląda młodziej oraz zdrowiej. Dochodzi do poprawy jej elastyczności i liftingu. Zmarszczki ulegają spłyceniu i zauważalnie poprawia się ogólna kondycja cery. Redermalizację można wykonywać jako zabieg prewencyjny, zapobiegający szybkiemu starzeniu się skóry i pojawianiu się uszkodzeń środowiskowych. Może być ona wykonywana na twarz, w okolicy oczu, na szyję, dekolt i dłonie, u osób w każdym wieku (pełnoletnich) i o każdym typie cery.

Jak przygotować się do zabiegu?

Do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Zostaje on poprzedzony dokładną konsultacją, podczas której lekarz dobierze określone stężenie preparatu Xela Rederm®.

Jak wygląda zabieg w Warszawie?

Zabieg nie jest bolesny, ale dla zwiększenia komfortu pacjenta istnieje możliwość wykonania znieczulenia, zwykle kremem znieczulającym. Po  dokładnym oczyszczeniu skóry podaje się preparaty Xela Rederm® metodą mezoterapii. Wkłucia wykonywane są równomiernie, cienką igłą. Procedura trwa do 30 minut. Dla uzyskania jak najlepszych rezultatów zalecamy wykonanie serii 3-6 zabiegów, w zależności od indywidualnych cech pacjenta.

 

Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu?

Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Po wyjściu z gabinetu może pojawić się zaczerwienienie oraz krwiaczki, obrzęk i bolesność w miejscach wkłuć. Objawy te ustępują po kilku dniach. Przez ok. 2-3 dni należy unikać wysiłku fizycznego, alkoholu, sauny, basenu, wystawiania się na promienie słoneczne. Po zabiegu nie powinno się również stosować szorstkich ręczników i podrażniających preparatów z alkoholem.

Wskazania do wykonania zabiegu:

 • szara, pozbawiona blasku cera
 • starzejąca się skóra
 • wiotka skóra
 • drobne zmarszczki w okolicy ust, oczu, na czole
 • przebarwienia i uszkodzenia posłoneczne skóry

Jakie są przeciwwskazania?

 • ciąża i karmienie piersią
 • aktywna opryszczka
 • aktywne stany zapalne skóry np. trądzik
 • zaawansowana cukrzyca
 • uczulenie na jakikolwiek składnik wykorzystywanego preparatu
 • skłonność do powstawania blizn

Inne skuteczne zabiegi na twarz, szyję, dekolt

Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Mezoterapia igłowa
Tzw. „wampirzy lifting” – zabieg rewitalizujący skórę, redukujący niedoskonałości i wygładzający drobne zmarszczki.
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Mezoterapia Electri
Mezoterapia preparatem Electri pozwala na błyskawiczną regenerację skóry
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Resurfacing
Skuteczna metoda laserowego zagęszczania, silnej odnowy i poprawy jakości skóry.
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Fotoodmładzanie
Fotoodmładzanie – laserowa redukcja przebarwień i plam starczych (IPL)
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Laserowe zamykanie naczynek
Laserowe zamykanie naczynek na nosie i policzkach.

Zarezerwuj wizytę już teraz

tel. +48 795 895 111
Zamknij szukanie
Wróć na początek strony