Zabiegi na brzuch po ciąży Warszawa | One Clinic
Zabiegi na brzuch po ciąży

Zabiegi na brzuch po ciąży Warszawa

Ciało zmienia się nie tylko po samej ciąży, ale także wraz z wiekiem, na skutek naturalnych procesów starzenia i prowadzonego stylu życia. Przy czym ciąża i poród to szczególny czas, w którym ciało kobiety przechodzi wyjątkowe zmiany. Po tym okresie wiele kobiet pragnie wrócić do sylwetki sprzed ciąży. Nierzadko jest to trudne. Dlaczego? Organizm w trakcie ciąży, na skutek zmian hormonalnych przechodzi niesamowitą metamorfozę. Często dochodzi do gwałtownej zmiany masy ciała, a przez to rozciągania skóry i pojawiania się rozstępów. Po ciąży skóra brzucha jest mniej elastyczna i wiotka, niestety zdarza się, że nie wraca do poprzedniej kondycji. To właśnie na ten obszar ciała najczęściej kobiety zwracają uwagę, gdy odwiedzają gabinety medycyny estetycznej i kliniki chirurgii plastycznej po ciąży. Jakie zatem polecamy zabiegi na brzuch po ciąży? Mamy do dyspozycji wiele procedur, mniej i bardziej inwazyjnych, które pomogą osiągnąć sylwetkę, w której będziesz czuć się lepiej.

Opis zabiegów na brzuch po ciąży

Aby zagęścić i poprawić kondycję skóry po ciąży świetnie sprawdzi się Laser FRAX. Zabieg ten intensywnie regeneruje tkanki. Poprzez wykonywanie mikrouszkodzeń skóry (światłem lasera), pobudza ją do odnowy. Dzięki temu skóra brzucha po ciąży staje się bardziej jędrna i zagęszczona.

Kolejnym polecanym przez nas zabiegiem na brzuch po ciąży będzie Endermologia – LPG® Lipomassage™. Jest to metoda pozwalająca ujędrnić skórę oraz zlikwidować tkankę tłuszczową i cellulit. Wskutek działania urządzenia (dwóch niezależnie pracujących rolek masujących, które działają razem z podciśnieniem) skóra stanie się bardziej napięta i wygładzona, a tkanka tłuszczowa ulegnie redukcji. Jest to zabieg polecany nie tylko na brzuch po ciąży, ale dla ogólnej poprawy i modelowania całej sylwetki.

Aby poprawić kondycję skóry, możemy zaproponować również bardziej inwazyjne zabiegi na brzuch po ciąży. Liposukcja Warszawa, czyli metoda chirurgicznej redukcji tkanki tłuszczowej, pomoże kobietom, które po ciąży chciałyby w wyraźny i szybki sposób pozbyć się jej nadmiarów z brzucha. Jest to zabieg polegający na odessaniu tkanki tłuszczowej z określonej okolicy ciała. Zabieg wymaga przejścia kilkudniowej rekonwalescencji, chodzenia w specjalnym ubranku uciskowym i wykonywaniu masaży wspierających rekonwalescencję oraz zapobiegających zbieraniu się płynu i powstawaniu nierówności. W efekcie pacjentka zauważa mocne wymodelowanie okolicy brzucha i redukcję tkanki tłuszczowej.
Jak z kolei pozbyć się obwisłego brzucha po ciąży? Z pomocą przychodzi mini-abdominoplastyka lub pełna abdominoplastyka. To zabiegi (zależnie od zakresu) polegające na chirurgicznym usunięciu nadmiaru skóry, a czasem także tkanki tłuszczowej z dolnych partii brzucha. Sprawdzają się, gdy skóra straciła jędrność i jest wisząca. Po zabiegu brzuch staje się bardziej płaski i napięty.

Zalety zabiegów na brzuch po ciąży w One Clinic

W naszej klinice współpracujemy z doświadczonymi i wykwalifikowanymi specjalistkami i specjalistami, którzy rozsądnie prowadzą terapie mniej i bardziej inwazyjne. W zależności od indywidualnych wymagań i możliwości, przeprowadzą pacjentkę przez etapy powrotu do upragnionej sylwetki czy jędrności skóry. Jesteśmy podmiotem leczniczym – zabiegi przeprowadzamy w ściśle określonych warunkach higienicznych, z najwyższą dbałością o efekty estetyczne. Nad zespołem lekarskim czuwa jeden z najbardziej znanych i cenionych specjalistów chirurgii plastycznej w Polsce – dr n. med. Tadeusz Witwicki. Oferujemy wsparcie i przygotowanie do operacji, opiekę okołooperacyjną, jak i wsparcie pozabiegowe, co pozwala na osiągnięcie ponadprzeciętnych rezultatów. Pacjentki obawiające się blizn, pragniemy uspokoić – w cenie zabiegów chirurgicznych oferujemy bezpłatną kontrolną konsultację kosmetologiczną, która ma na celu ocenę blizny oraz ewentualną kwalifikację do niezwykle skutecznej laseroterapii blizn (platforma laserowa Nordlys).

Jak przygotować się do zabiegów na brzuch po ciąży

Zabiegi laserowe i nieinwazyjne zabiegi modelujące sylwetkę nie wymagają specjalnych przygotowań. Poprzedza je, zwykle w dniu wykonania zabiegu, krótka konsultacja celem wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań (choroby przewlekłe, ciąża i karmienie, terapie niektórymi lekami).

Jeśli chodzi o zabiegi chirurgiczne, to należy planować je z wyprzedzeniem, aby racjonalnie móc zapewnić sobie odpowiedni czas rekonwalescencji. Do operacji na brzuch po ciąży należy zwykle wykonać szereg badań krwi i innych zleconych przez specjalistkę lub specjalistę prowadzącego. Badania mają zweryfikować czy pacjentka jest zdrowa i przeprowadzenie danej operacji będzie u niej bezpieczne.

Co robić po zabiegach na brzuch po ciąży

Gama zabiegów małoinwazyjnych nie wymaga rekonwalescencji. W przypadku zabiegów laserowych, nie należy eksponować okolic poddawanych terapii na działanie promieni słonecznych przez co najmniej 4 tygodnie.

Zabiegi chirurgiczne, w tym szczególnie abdominoplastyka, wymaga już znacznie bardziej wymagającej rekonwalescencji. W klinice po zabiegu zostaje się pod opieką medyczną na 2 doby. Przez pierwszy tydzień sugeruje się powolne uruchamianie się i przechodzenie z pozycji zgiętej do pozycji wyprostowanej. Nasi specjaliści rekomendują noszenie pasa elastycznego przyspieszającego gojenie i zmniejszającego możliwość zbierania się płynów pod odwarstwionym płatem skórno-tłuszczowym. Powrót do pracy możliwy jest najczęściej po 2 tygodniach.

Liposukcja natomiast wymaga z reguły krótszego urlopu. Powrót do pracy (siedzącej) zwykle możliwy jest po kilku dniach (2-3) . Po zabiegu doradzamy pacjentkom i pacjentom, aby z kliniki odebrała ich osoba znajoma/przyjechała taksówka,  odradza się bowiem samodzielne prowadzenie pojazdów przez co najmniej 24 godziny. Niemniej pacjentka/pacjent po zabiegu liposukcji już tego samego dnia może wykonywać bez problemu podstawowe czynności. Ból zabiegowy porównywalny jest do potłuczenia po wywróceniu się na nartach. Już od wczesnego okresu pozabiegowego zaleca się delikatną aktywność – krótki spacer. Oprócz dolegliwości bólowych i zasinień, po zabiegu można spodziewać się również swędzenia miejsc poddawanych zabiegowi – jest to standardowe uczucie podczas procesu gojenia. Zaleca się również picie dużej ilości płynów (niesłodkich i niegazowanych). Niezbędne jest także wykonanie serii masaży typu Endermologia Warszawa – LPG Lipomassage. Zapobiegają one powstawaniu nierówności i wspierają proces gojenia, co pozwala osiągać jeszcze lepsze efekty estetyczne.

Zabieg na brzuch po ciąży w One Clinic wykonują

dr n.med. Justyna Jończyk – specjalistka chirurgii plastycznej i estetycznej

dr n. med. Tadeusz Witwicki – specjalista chirurgii plastycznej i estetycznej

Aleksandra Nowak – doświadczona kosmetolożka, członkini zespołu szkolącego specjalistów z wykorzystania platformy laserowej Nordlys

Liposukcja brzucha – 13 cm szczuplejszy brzuch po 5 miesiącach

Opinia o efekcie zabiegu u dr. Witwickiego - zadowolona pacjentka

Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Endermologia LPG
LPG® Lipomassage™ – zabiegi wyszczuplające, redukujące cellulit i zastoje limfy.
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Resurfacing
Skuteczna metoda laserowego zagęszczania, silnej odnowy i poprawy jakości skóry.
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Lipoliza iniekcyjna
Zabieg redukujący miejscowo zlokalizowaną tkankę tłuszczową poprzez iniekcje preparatów „rozpuszczających” tłuszcz
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Liposukcja
Skuteczna metoda chirurgicznej redukcji tkanki tłuszczowej.
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Mini-abdominoplastyka
Chirurgiczna metoda poprawy wyglądu tkanek brzucha poprzez usunięcie nadmiaru skóry z dolnej partii brzucha
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Plastyka brzucha
Zabieg chirurgiczny redukujący luźną skórę na brzuchu, czasem łączony z liposukcją – modelowanie brzucha

Zarezerwuj wizytę już teraz

tel. +48 795 895 111
Zamknij szukanie
Wróć na początek strony