Laserowe usuwanie rozstępów Warszawa | One Clinic
Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie rozstępów Warszawa

Rozstępy to różowe, czerwone lub białe prążki pojawiające się na skórze. Najczęściej występują na ramionach, piersiach, brzuchu, pośladkach i udach. Są to zerwane włókna kolagenowe, które powstają wskutek zmiany kształtu sylwetki — szybkiego przybrania na wadze, gwałtownego schudnięcia, nadmiernego rozciągania się skóry czy zmian hormonalnych występujących u kobiet w trakcie rozwijającej się ciąży. Mocno rozciągana skóra nie nadąża z produkcją kolagenu, ulega osłabieniu i zerwaniu włókien kolagenowych i elastyny, w wyniku czego powstaje ubytek wewnątrz tkanki. Przez takie działania pojawiają się pęknięcia na skórze.

Kiedy pojawiają się rozstępy?

Problem rozstępów dotyczy często osób w okresie dojrzewania, ćwiczących na siłowni, budujących masę mięśniową oraz obciążonych genetycznie. Rozstępy mogą pojawić się u osób niewłaściwie odżywiających się i prowadzących niezdrowy tryb życia. Nieestetyczne pręgowane zmiany w strukturze skóry negatywnie wpływają na samopoczucie i samoocenę, bywają powodem kompleksów.

Jak pozbyć się rozstępów?

Domowymi sposobami nie jesteśmy w stanie pomóc sobie w ich likwidacji. Wygląd skóry poprawia odpowiednie jej nawilżenie, masaże pobudzające krążenie, czy natłuszczające maści, ale wymienione metody nie sprawią, że niechciane na skórze prążki znikną, gdyż są to zmiany w strukturze skóry. Aby zredukować rozstępy lub zmniejszyć ich widoczność polecamy skorzystać z zabiegów laserowych resurfacingu lub pigmentacji kamuflującej.

Na czym polega zabieg usuwania rozstępów laserem FRAX – tzw. resurfacing?

Resurfacing to skuteczna metoda laserowego zagęszczenia, silnej odnowy i poprawy jakości skóry. Laser FRAX emituje światło, którego energia jest absorbowana przez wodę zawartą w komórkach naskórka i skóry właściwej. Światło lasera tworzy strumień mikroskopijnych impulsów, które równomiernie „dziurkują” skórę tysiącami mikroigieł. Impulsy lasera pobudzają skórę do regeneracji. Uszkodzenia spowodowane podgrzaniem tkanek otoczone są fragmentem nieuszkodzonej, zdrowej tkanki, co pozwala na szybką odnowę. Resurfacing pozbywa się wierzchniej, zniszczonej warstwy skóry i doskonale redukuje rozstępy. Skóra po zabiegu jest odmłodzona i napięta.

Na czym polega metoda redukcji rozstępów poprzez pigmentację kamuflującą?

Pigmentacja kamuflująca pomaga skutecznie zamaskować blizny występujące na ciele. W mikropigmentacji kamuflującej, za pomocą igły, mechanicznie wprowadza się niewielkie ilości barwnika, czyli odpowiedniego koloru, mieszanki pigmentów dobranych przed zabiegiem. Już dwa zabiegi mikropigmentracji kamuflującej mogą zredukować widoczność rozstępów. Pierwszy zabieg polega na wykonaniu projektu i pigmentacji, a drugi dołożeniu pigmentu po naturalnym procesie złuszczania. Drugi zabieg można wykonać po 6-8 tygodniach.

Poznaj zabiegi, które pomogą w usuwaniu rozstępów

Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Resurfacing
Skuteczna metoda laserowego zagęszczania, silnej odnowy i poprawy jakości skóry.
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Bielactwo, blizny – pigmentacja kamuflująca
Zabieg pozwalający zamaskować blizny (w tym rozstępy), plamy typu bielactwo
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Mikropunktura
Zabieg mający na celu redukcję blizn i rozstępów

Zarezerwuj wizytę już teraz

tel. +48 795 895 111
Zamknij szukanie
Wróć na początek strony