Redukcja tkanki tłuszczowej Warszawa | One Clinic
Redukcja tkanki tłuszczowej

Redukcja tkanki tłuszczowej Warszawa

Jest kilka metod redukcji tkanki tłuszczowej, oczywiście oprócz aktywnego trybu życia i odpowiedniej diety. Należy jednak pamiętać, że każdy przypadek jest szczególny. Są osoby, dla których, z różnych przyczyn, wzmożone ćwiczenia nie są wskazane lub te, które mimo diety i osiągnięcia założonych rezultatów nie mogą pozbyć się w niektórych miejscach naddatków tłuszczu, a takie jest ich pragnienie. Zawsze podkreślamy, że sylwetka i rozmiar nie mają znaczenia, dopóki Pacjent i Pacjentka czują się w nim komfortowo.

Osobom zainteresowanym redukcją tkanki tłuszczowej możemy jednak polecić kilka metod.

Redukcja tkanki tłuszczowej – metody stosowane u nas w klinice w Warszawie

Skuteczna i stosunkowo szybka redukcja miejscowo zlokalizowanej tkanki tłuszczowej jest możliwa! Należy pamiętać, że aby cieszyć się piękną sylwetką, oprócz aktywnego trybu życia i odpowiedniej diety, warto również skorzystać ze specjalnych zabiegów w gabinecie. Dysponujemy nowoczesnymi metodami, pozwalającymi wymodelować sylwetkę, wyszczuplić ciało i pozbyć się nadmiarów miejscowo zlokalizowanej tkanki tłuszczowej.

Możemy zredukować tkankę tłuszczową nawet na tych obszarach ciała, które zwykle są oporne na ćwiczenia i dietę. Takimi trudnymi obszarami są np. boczki, bryczesy, uda wewnętrzne, okolice nad kolanami. Nowoczesne zabiegi pozwalają także zredukować takie miejscowe depozyty tłuszczu.

Opis zabiegu redukcji tkanki tłuszczowej

W celu redukcji tkanki tłuszczowej świetnie sprawdzi się lipoliza iniekcyjna, czyli zabieg polegający na iniekcji specjalnego preparatu, który na skutek naturalnych procesów metabolicznych w organizmie, pomaga pozbyć się tkanki tłuszczowej. Jest to zabieg małoinwazyjny, a dający świetne efekty wyszczuplenia danej, z reguły niezbyt rozległej, okolicy.

Aby zredukować tkankę tłuszczową, polecamy także zabiegi Endermologii – LPG® Lipomassage™. To metoda służąca ujędrnianiu ciała, redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu oraz modelowania sylwetki. W efekcie zabiegu skóra staje się gładsza i bardziej zwarta, a dzięki drenażowi limfatycznemu możemy pozbyć się z organizmu toksyn. LPG® Lipomassage reaktywuje proces uwalniania tłuszczu (lipolizy) oraz wzmacnia produkcję kolagenu i elastyny, wygładza ciało i eliminuje miejscowe złogi i niedoskonałości. Dlatego też zabieg ten polecamy zarówno jako samodzielną procedurę wyszczuplającą, jak i wspomagającą przed lub po zabiegu liposukcji. Jest to metoda nieinwazyjna i niezwykle skuteczna.

Z kolei z zakresu bardziej inwazyjnych zabiegów pozwalających zredukować tkankę tłuszczową warto rozważyć zabieg liposukcji Warszawa. Jest to chirurgiczna metoda modelowania sylwetki, polegająca na odessaniu nadmiaru tłuszczu z określonych okolic ciała. W rezultacie sylwetka wyraźnie się zmienia oraz przywrócone zostają określone proporcje ciała. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym i wymaga krótkotrwałej rekonwalescencji, ale efekty, które możemy dzięki niemu osiągać, są spektakularne.

Jak przygotować się do redukcji tkanki tłuszczowej

Przede wszystkim należy wprowadzić zasady zdrowego żywienia i umiarkowanej, regularnej aktywności fizycznej. Te nawyki pozwolą cieszyć się efektem redukcji tkanki tłuszczowej dłużej, niezależnie od metody. Zabiegi Endermologii – LPG® Lipomassage™ poprzedza krótka konsultacja pozwalająca na określenie oczekiwań lub ewentualnych przeciwwskazań do tej metody. Poza tym żadne dodatkowe przygotowanie nie jest potrzebne. Przy zakupie pakietu masaży, Pacjent/Pacjentka otrzymuje od nas specjalne ubranko, które pozwala na bezbolesne i higieniczne przeprowadzenie zabiegu. Ubranko jest wielorazowe (indywidualne).

Jeśli chodzi o lipolizę iniekcyjną, czyli redukcję tkanki tłuszczowej za pomocą „zastrzyków”, to kwalifikację do takiego zabiegu (oraz zabieg) przeprowadza lekarz specjalizujący się w medycynie estetycznej bądź specjalista chirurgii plastycznej. Podczas wizyty omawiane są alternatywne metody postępowania i wszelkie przeciwwskazania do każdej z nich, a jeśli przedstawiona propozycja jest dla Pacjenta/Pacjentki odpowiednia, można przystąpić do wykonania iniekcji preparatu, który pozwoli na „rozpuszczenie” tłuszczu i stopniowe usuwanie tkanki tłuszczowej z danego (zwykle małego) obszaru.

W przypadku zabiegu liposukcji, jako kolejnej metody redukcji tkanki tłuszczowej, oprócz kwalifikacji lekarskiej podczas osobistej wizyty, niezbędne jest też wykonanie co najmniej podstawowych badań krwi. Badania zlecane są indywidualnie, zależnie od wybranego znieczulenia oraz na podstawie przeprowadzonego wywiadu lekarskiego. W przypadku decyzji o poddaniu się liposukcji, naszym Pacjentom i Pacjentkom polecamy przed zabiegiem przygotować skórę do ingerencji chirurgicznej i poddać się co najmniej krótkiej serii Endermologii – LPG® Lipomassage™.

Co robić po zabiegu redukcji tkanki tłuszczowej

W zależności od metody, lekarz prowadzący zawsze przekazuje Pacjentowi/Pacjentce niezbędne zalecenia. W przypadku liposukcji absolutnie niezbędne jest noszenie ubranka uciskowego, które będzie zapobiegało gromadzeniu się płynu i komplikacjom. W pierwszych dobach po zabiegu można spodziewać się wycieku z ranek nieznacznej ilości krwi i płynu znieczulającego. Należy wówczas ubranko regularnie zmieniać. Stąd też w pierwszym etapie pooperacyjnym nie polecamy dalekich podróży (samochodem/samolotem), bo są one po prostu niewygodne dla Pacjenta/Pacjentki. Po zabiegu redukcji tkanki tłuszczowej liposukcją trzeba pić duże ilości płynów (niegazowanych) i powoli się uruchamiać. Spokojne spacery są zalecane. Dolegliwości bólowe (zwykle porównywalne do tych po upadku na nartach) stopniowo mijają. Opuchlizna może jednak utrzymywać się nawet do kilku tygodni. Celem zapobiegania powstawaniu nierówności oraz wsparcia procesu gojenia niezbędna jest pozabiegowa seria masaży Endermologii – LPG® Lipomassage™ w liczbie wskazanej przez lekarza prowadzącego. Pierwsze efekty zabiegu widoczne są od razu, ostateczne efekty zwykle po 2-3 miesiącach.

Efekty zabiegów endermologii

Efekty zabiegów liposukcji

Zabiegi pomagające zredukować tkankę tłuszczową

Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Liposukcja
Skuteczna metoda chirurgicznej redukcji tkanki tłuszczowej.
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Endermologia LPG
LPG® Lipomassage™ – zabiegi wyszczuplające, redukujące cellulit i zastoje limfy.
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Dietetyka
Oferta dietetyczna – dieta anti-aging, diety specjalistyczne
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Lipoliza iniekcyjna
Zabieg redukujący miejscowo zlokalizowaną tkankę tłuszczową poprzez iniekcje preparatów „rozpuszczających” tłuszcz

Zarezerwuj wizytę już teraz

tel. +48 795 895 111
Zamknij szukanie
Wróć na początek strony