Zabiegi na popękane naczynka Warszawa | One Clinic
Zabiegi na popękane naczynka

Zabiegi na popękane naczynka

Pojawiają się na twarzy i nogach, znacząco odznaczają się kolorem czerwonym na skórze, powodując dyskomfort. O czym mowa? O popękanych naczynkach. Te nieestetyczne zmiany na skórze trudno ukryć pod makijażem sprawiają, że musisz stosować szczególnie delikatną pielęgnację, aby dodatkowo nie podrażniać skóry. Jednym słowem są bardzo uciążliwe.

Przyczyn występowania popękanych naczynek może być wiele. Najczęściej problem z nimi mają osoby z delikatną i wrażliwą cerą naczynkową – płytko położone naczynka pękają najczęściej w okolicy policzków i nosa. Do źródeł występowania popękanych naczynek możemy również zaliczyć długotrwałe wystawianie skóry na działanie promieni UV, skłonności genetyczne, zaburzenia hormonalne, nadciśnienie tętnicze, palenie papierosów lub spożywanie alkoholu, stosowanie maści sterydowych oraz występowanie trądziku różowatego. Podobnie w przypadku popękanych naczynek na nogach, mogą pojawiać się wskutek nadużywania alkoholu, stosowania nieodpowiedniej diety (ostre przyprawy), nadciśnienia, cukrzycy oraz nadmiernego wysiłku fizycznego i zbyt częstych wizyt w saunie.

Jak przeciwdziałać pojawianiu się popękanych naczynek? Przede wszystkim należy unikać czynników, które mogą je potęgować. Bardzo ważne jest, aby twarz chronić filtrami przeciwsłonecznymi, wspomagać organizm np. witaminą C oraz witaminą K, która wzmacnia ściany naczyń krwionośnych (suplementacja, dieta oraz kosmetyki).

Popękane naczynka na twarzy i nogach (w postaci tzw. pajączków) nie znikną samoistnie. Wręcz przeciwnie, problem będzie z czasem narastał (może być początkiem późniejszego występowania trądziku na twarzy lub żylaków na nogach). W One Clinic dysponujemy skutecznymi metodami pozwalającymi zredukować popękane naczynka. Leczenie popękanych naczynek możemy wykonywać na kilka sposobów.

W przypadku występowania takich zmian na skórze twarzy proponujemy zastosowanie światła IPL. Metoda ta pozwala zamykać popękane naczynka, dzięki procesom koagulacji hemoglobiny zawartej we krwi.

W sytuacji występowania popękanych naczynek na nogach proponujemy zastosowanie terapii IPL lub lasera Nd:YAG. Wiązka lasera pochłaniana jest przez hemoglobinę i zamieniana na ciepło. W efekcie zabiegu następuje przebudowa i zaniknięcie widocznych „pajączków”.

Pajączki na nogach doskonale usunie również zabieg skleroterapii. Metoda ta polega na podaniu specjalnego środka obliterującego. W efekcie, po wykonaniu serii zabiegów popękane naczynka znikają.

Zabiegi, które mogą Cię zainteresować

Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Skleroterapia
Redukcja małych żylaków (ograniczonych do niewielkich żył) przez nastrzyknięcie środkiem obliterującym
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Laserowe zamykanie „pajączków”
Laserowe zamykanie pajączków – laser Nd:YAG
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Laserowe zamykanie naczynek
Laserowe zamykanie naczynek na nosie i policzkach.
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Lifting bez skalpela
Zabieg nićmi Aptos mający na celu lifting tkanek twarzy wraz z jednoczasowym nawilżeniem i odświeżeniem skóry dzięki zawartemu w niciach kwasowi hialuronowemu.
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Laserowe usuwanie punktów rubinowych
Nieinwazyjny zabieg laserowy pozwalający na usunięcie punktów rubinowych/naczyniaków starczych.

Zarezerwuj wizytę już teraz

tel. +48 795 895 111
Zamknij szukanie
Wróć na początek strony