Redukcja zmarszczek Warszawa, usuwanie zmarszczek
Redukcja zmarszczek

Redukcja zmarszczek Warszawa

Jest wiele metod redukcji zmarszczek – część z nich to rozwiązania tymczasowe (do czasu wchłonięcia się zastosowanych preparatów), część to rozwiązania trwałe (np. chirurgiczne). Oprócz profilaktyki, jaką jest dbanie o odpowiednią ilość snu, pielęgnację, zdrowy tryb życia, brak nałogów etc., powstawanie zmarszczek (a raczej ich umiejscowienie, głębokość i wiek, w jakim się pojawiają) jest kwestią bardzo indywidualną. Cały proces zależy zarówno od genów, mimiki, czy nawet warunków klimatycznych, w jakich się przebywa. Poniżej różne metody redukcji zmarszczek, w tym poprawy jakości skóry, uporządkowane od najmniej inwazyjnych. Kwalifikacja do odpowiedniej metody zawsze odbywa się podczas konsultacji lekarskiej w Warszawie.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zawsze przed konsultacją lekarską polecamy naszym pacjentkom i pacjentom rzetelne przemyślenie zagadnienia urodowego ( w tym przypadku redukcji zmarszczek) z jakim się do nas zgłaszają. Warto, na spokojnie, odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań:

  • Które zmarszczki chciałabym/chciałbym zredukować?
  • Czy jest coś, co najbardziej mnie irytuje, a może także coś konkretnego, co lubię lub jestem w stanie zaakceptować w moim wyglądzie bez korekcji?
  • Na jakim dokładnie efekcie mi zależy? Spłyceniu zmarszczek i polepszeniu jakości skóry? Bardzo radykalnej zmianie likwidacji zmarszczek?
  • Preferuję rozwiązania małoinwazyjne czy jestem gotów/gotowa na zabiegi bardziej inwazyjne – chirurgiczne?

Takie krótkie przygotowanie pozwoli na skonkretyzowanie oczekiwań, a w konsekwencji pomoże lekarzowi dostosować odpowiednie metody korekcji, redukcji zmarszczek.

Jeśli chodzi o rozwiązania małoinwazyjne – w tym zastosowanie wypełniaczy (redukcja zmarszczek statycznych), toksyny botulinowej (redukcja zmarszczek mimicznych), mezoterapii igłowej warszawa preparatami na bazie kwasu hialuronowego, mezoterapii preparatami autologicznymi (osocze, fibryna), a także zabiegi laserowe (resurfacing Warszawa – silne zagęszczenie skóry redukujące drobne zmarszczki), to nie wymagają one specjalnego przygotowania. Zawsze w dniu zabiegu należy być w dobrym zdrowiu, bez infekcji, bez infekcji na skórze. Nie należy też stosować środków mających wpływ na krzepliwość krwi, aby nie ryzykować zbyt dużym krwawieniem – a w efekcie siniaczkami, gorszym gojeniem i dłuższą rekonwalescencją. Przed zabiegami laserowymi należy koniecznie upewnić się ze specjalistą prowadzącym czy stosowane przez nas leki nie dyskwalifikują nas z wykonywania podczas tej kuracji laseroterapii.

Natomiast w przypadku metod bardziej inwazyjnych – w tym zabiegów z wykorzystaniem nici liftingujących oraz chirurgicznych, niezbędne jest wykonanie zleconych przez specjalistę badań krwi, czasem także EKG, RTG klatki piersiowej czy innych. Nie polecamy wykonywać badań przed konsultacją, gdyż to lekarz decyduje jakie badania będą potrzebne do zabiegu lub operacji. Decyzję tę podejmuje na podstawie wywiadu lekarskiego, w tym także zależnie od schorzeń towarzyszących pacjentki/pacjenta, a także jego wieku.

Opis zabiegu redukcji zmarszczek

W zależności od metody, każdy zabieg zaczyna się od ponownego potwierdzenia z pacjentką/pacjentem oczekiwań. Pacjent/pacjentka musi wiedzieć co dokładnie będzie wykonywane oraz jaki jest oczekiwany efekt, w tym kiedy będzie widoczny.

Endermolift – mechaniczne pobudzenie skóry do naturalnej redukcji zmarszczek

Zabieg polega na zastosowaniu masażu podciśnieniowego specjalistycznym urządzeniem, którego zadaniem jest stymulacja skóry twarzy do produkcji kolagenu. Procedura polega na sekwencyjnym zasysaniu skóry w celu stymulacji tkanki obwodowej. Urządzenie dostarcza do powierzchni skóry mikroimpulsy, które następnie przechodzą głębiej, wywołując biologiczną reakcję fibroblastów i ponownie aktywując naturalną produkcję kolagenu i elastyny. Dzięki temu znacznie polepsza się kondycja skóry, owal twarzy, spłycają się drobne zmarszczki, a twarz wygląda na bardziej wypoczętą. Oprócz tego, sam zabieg jest niezwykle relaksujący – z pewnością można go podsumować puentą „przyjemne z pożytecznym”.

Resurfacing – laserowa redukcja zmarszczek

W naszej klinice zabieg ten wykonujemy jednym z najbardziej zaawansowanych laserów na rynku – działamy na platformie nordlys. W przypadku resurfacingu, czyli silnego zagęszczenia skóry, korzystamy z głowicy FRAX1550, która służy do wykonywania nieablacyjnych zabiegów. Podczas zabiegu specjalista lub specjalistka kieruje głowicę lasera na okolicę poddawaną terapii (zwykle jest ona znieczulana miejscowo maścią na ok. 30-40 min przed zabiegiem). FRAX nie naświetla jednorodnie powierzchni skóry ale „dziurkuje”  ją tysiącami mikroskopijnych „igieł”. Powstają fragmentaryczne, mikroskopowe uszkodzenia skóry spowodowane podgrzaniem tkanek. Impulsy lasera wnikają w skórę w odpowiedniej odległości tak, by nie powodować oparzenia, ale skutecznie pobudzić ją do regeneracji. Jest to możliwe dzięki temu, że każde punktowe uszkodzenie otoczone jest fragmentami nieuszkodzonej, zdrowej tkanki, co pozwala na szybką odnowę. Efektem resurfacingu jest zdecydowanie odmłodzona skóra, bez przebarwień, z wygładzonymi zmarszczkami o znacznie większej gęstości i napięciu.

Redukcja zmarszczek toksyną botulinową (redukcja zmarszczek mimicznych)

Jeden z najbardziej znanych, popularnych zabiegów medycyny estetycznej polegający na podaniu substancji, która poprzez ograniczenie pracy mięśni wybranej partii twarzy, pozwala na zredukowanie powstawania zmarszczek mimicznych oraz zaprzestanie pogłębiania się już istniejących. Toksyna botulinowa podawana jest w konkretne punkty twarzy w postaci iniekcji (zastrzyków) cienką igiełką. Na każdą okolicę specjalista lub specjalistka podaje określoną liczbę jednostek toksyny botulinowej, aby uzyskać pożądany efekt. Warto zawsze dokładnie sprecyzować oczekiwania względem zabiegu – należy pamiętać, że toksyną botulinową można osiągnąć bardzo naturalne efekty odmłodzenia i złagodzenia mimiki twarzy, bez efektu maski.

Redukcja zmarszczek kwasem hialuronowym (redukcja zmarszczek statycznych)

Procedura polega na głębokim podskórnym podaniu odpowiedniej objętości wypełniacza w ustalone wcześniej punkty twarzy. Dzięki temu powstałe zmarszczki statyczne można spłycić, przywracając twarzy objętość w miejscach, gdzie jej brakuje. Trzeba bowiem pamiętać, że ilość naturalnie występującego w organizmie kwasu hialuronowego z wiekiem maleje. Można go zatem uzupełnić korzystając z zabiegów medycyny estetycznej, a będąc pod opieką doświadczonego lekarza, osiągnąć bardzo korzystne, naturalne rezultaty.

Redukcja zmarszczek własnym tłuszczem – tłuszcz jako naturalny wypełniacz

To alternatywa dla redukcji zmarszczek kwasem hialuronowym. Polega na pobraniu (najczęściej strzykawkowo) tkanki tłuszczowej np. z brzucha lub z innego miejsca, gdzie występuje w nadmiarze, a następnie po odpowiednim przygotowaniu, podaniu jej jako wypełniacza w odpowiednie miejsca twarzy. Metoda ta zwykle charakteryzuje się dłużej działającym efektem, a oprócz redukcji zmarszczek głębokich, także dodatkowo znacznym odżywieniem i regeneracją skóry, dzięki zawartym w tłuszczu komórkom macierzystym. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym – u nas w klinice w warunkach sali operacyjnej, aby sprostać najwyższym wymaganiom naszych pacjentek i pacjentów. Zabiegi lipotransferu/lipofillingu/przeszczepu tłuszczu wykonują u nas wyłącznie specjaliści i specjalistki chirurgii plastycznej.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym (PRP) – poprawa ukrwienia i sprężystości skóry

Celem tej metody jest redukcja drobnych zmarszczek. Przed zabiegiem na twarz pacjentki/pacjenta nakładana jest maść znieczulająca, aby zminimalizować ewentualny dyskomfort. Z pobranej niewielkiej ilości krwi, specjalistka/specjalista odwirowując krew, pozyskuje najbardziej wartościową jej frakcję. Tymi najbardziej odżywczymi elementami wykonuje się mezoterapię danego obszaru u pacjentki/pacjenta. Skutkuje to przede wszystkim tworzeniem naczyń krwionośnych oraz, co najważniejsze, tworzeniem nowych struktur kolagenu – wszystkie te procesy są kluczowymi w terapii anti-aging. Zatem nie tylko naturalnie działamy na istniejące już oznaki starzenia, ale dzięki zastosowaniu tego, co mamy w sobie najlepsze, przeciwdziałamy powstawaniu nowych zmarszczek.

Mezoterapia fibryną bogatopłytkową – redukcja zmarszczek pod oczami

Podobnie jak w przypadku osocza, fibrynę bogatopłytkową również pozyskujemy z własnej krwi pacjenta/pacjentki. Także i ta „substancja” ma drogocenne działanie odżywcze, a dodatkowo również dodające objętości. Dlatego też często z powodzeniem stosujemy fibrynę do poprawy wyglądu okolicy oka.

Lifting nićmi Aptos – tzw. lifting bez skalpela 

Jest to już bardziej inwazyjna procedura, ale nadal nie skutkuje bliznami i właściwie nie wymaga użycia skalpela. Zabiegi z wykorzystaniem nici Aptos wykonujemy w warunkach sali operacyjnej w znieczuleniu miejscowym. Zabieg polega na wprowadzeniu specjalnych nici (dedykowanych do konkretnych mankamentów urodowych, w konkretnych obszarach np. twarzy) celem odpowiedniego uniesienia tkanek i napięcia skóry. Procedura ta likwiduje zmarszczki, poprawia owal twarzy, linię żuchwy, modeluje tkanki podbródka czy napina skórę szyi. Ponadto dzięki możliwości zastosowania nici wchłanialnych z kwasem hialuronowym, dodatkowo nawilża skórę i w miarę rozpuszczania się nici, stymuluje ją do produkcji kolagenu. Zatem efekt jest kroczący.

Lifting chirurgiczny – na wiotką skórę, przy oznakach zaawansowanego starzenia

W przypadku, gdy skóra jest wiotka i opadanie tkanek jest znaczne, zastosowanie mniej inwazyjnych metod może nie być wystarczające. Wówczas specjalistka lub specjalista chirurgii plastycznej kwalifikuje do zabiegu chirurgicznego – tzw. faceliftu czy liftingu chirurgicznego twarzy. Jest to już zabieg, który wymaga dłuższej rekonwalescencji. Procedura wymaga już głębszego znieczulenia – tzw. dożylnego, a także pobytu w klinice co najmniej do następnego dnia rano. Zabieg liftingu chirurgicznego polega na usunięciu nadmiaru skóry i tkanki podskórnej. Jednoczasowo czasem wykonuje się także liposukcję podbródka, aby dodatkowo wysmuklić owal twarzy, polepszyć profil i napiąć skórę.

Na redukcji nadmiaru skóry oraz zmarszczek opierają się także inne zabiegi chirurgiczne tj. plastyka powiek górnych i dolnych. Zabiegi te wykonujemy z reguły w znieczuleniu miejscowym, w warunkach sali operacyjnej. Zabiegami blefaroplastyki (plastyki powiek) w naszej klinice zajmują się wyłącznie specjaliści i specjalistki chirurgii plastycznej.

Co robić po zabiegu redukcji zmarszczek

Po każdym zabiegu należy przestrzegać zaleceń przekazywanych przez specjalistę/specjalistkę prowadzącą. W przypadku mniej inwazyjnych metod jest to zwykle nie przegrzewanie okolic poddawanych zabiegowi, nie spożywanie pokarmów wymagających szerokiego otwierania ust lub intensywnego żucia, ograniczenie tymczasowo bardziej wymagającej aktywności fizycznej, spanie z głową lekko uniesioną w pierwszych dobach pozabiegowych, a także stosowanie odpowiednich kosmeceutyków wspierających proces rekonwalescencji. Jeśli chodzi o lifting nićmi Aptos, to niezwykle ważne jest miejscowe chłodzenie twarzy cold packami, a także utrzymywanie opatrunku uciskowego do ok. 3-4 dni. W przypadku liftingu chirurgicznego należy zaplanować zdjęcie szwów w czasie zalecanym przez specjalistę, a także ochrona blizn przed słońcem i solą morską przez ok. 4 miesiące po zabiegu. Wszelkie szczegółowe zalecenia wydawane są indywidualnie po każdym zabiegu.

Zabiegi z zakresu redukcji zmarszczek w One Clinic wykonują

dr n. med. Justyna Jończyk – specjalistka chirurgii plastycznej, ekspertka w zakresie terapii laserowych i anti-aging

dr Katarzyna Rusinowicz – dyplomowana lekarka medycyny estetycznej, specjalizuje się w wolumentrii kwasem hialuronowym, pasjonatka metod liftingujących Aptos

Aleksandra Nowak – doświadczona kosmetolożka, członkini zespołu szkolącego specjalistów z wykorzystania platformy laserowej Nordlys

dr n. med. Tadeusz Witwicki – specjalista chirurgii plastycznej, Międzynarodowy Trener Aptos

Szczegóły zabiegowe procedur redukujących zmarszczki

Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Resurfacing
Skuteczna metoda laserowego zagęszczania, silnej odnowy i poprawy jakości skóry.
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Mezoterapia igłowa
Tzw. „wampirzy lifting” – zabieg rewitalizujący skórę, redukujący niedoskonałości i wygładzający drobne zmarszczki.
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Redukcja zmarszczek kwasem hialuronowym
Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych, uzupełnianie objętości tkanek twarzy, tam gdzie jej brakuje lub gdzie występują zmarszczki statyczne
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Redukcja zmarszczek mimicznych
Zabieg pozwalający na redukcję zmarszczek mimicznych
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Lifting twarzy i szyi nićmi Aptos
Tzw. lifting bez skalpela – małoinwazyjna metoda liftingu twarzy nićmi wchłanialnymi lub trwałymi.
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Lipofilling – wolumetria własną tkanką tłuszczową
Zabieg daje możliwość przywrócenia pełniejszego wyglądu twarzy, uzupełnienia objętości w newralgicznych obszarach
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Plastyka powiek
Zabieg „otwierający oko” i odmładzający spojrzenie poprzez usunięcie nadmiaru skóry powiek górnych lub dolnych
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Chirurgiczny lifting brwi
Zabieg chirurgiczny, który podnosi brwi, dzięki czemu otwiera oko i zmienia wyraz twarzy na bardziej pogodny.
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Mezoterapia Electri
Mezoterapia preparatem Electri pozwala na błyskawiczną regenerację skóry
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Mezoterapia mikroigłowa microPen
Małoinwazyjna metoda pobudzenia skóry do produkcji kolagenu i redukcji zmarszczek dzięki precyzji urządzenia microPen
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Lifting bez skalpela
Zabieg nićmi Aptos mający na celu lifting tkanek twarzy wraz z jednoczasowym nawilżeniem i odświeżeniem skóry dzięki zawartemu w niciach kwasowi hialuronowemu.
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Nucleofill
Zabieg redukujący zmarszczki i zapobiegający ich powstawaniu, dzięki pobudzaniu skóry do odbudowy redukujący łysienie
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Wypełnianie doliny łez
Zabieg uzupełniający objętość tkanek w okolicy doliny łez oraz redukujący cienie pod oczami
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Chirurgiczny lifting twarzy
Zabieg chirurgiczny, którego celem jest usunięcie naddatku skóry, napięcie jej
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Endermologia – Endermolift™ 2
Nieinwazyjny zabieg przeciwzmarszczkowy i odmładzający na twarz.

Zarezerwuj wizytę już teraz

tel. +48 795 895 111
Zamknij szukanie
Wróć na początek strony