Zabiegi na wiotką skórę nad kolanami | One Clinic
Wiotkość skóry nad kolanami

Wiotkość skóry nad kolanami

Wiele pań marzy o tym, aby bez skrępowania móc pokazać nogi w krótkich sukienkach lub szortach. Nie zawsze jest to takie proste. Wiotkość skóry nad kolanami to problem, który pojawia się wraz z wiekiem lub po znaczącym zrzuceniu wagi. Skóra staje się wtedy mało elastyczna, zwisa i wygląda nieestetycznie. W naszej klinice dysponujemy wieloma metodami, pozwalającymi ujędrnić skórę – także w tak trudnym obszarze, jakim są kolana.

Wiotkość skóry nad kolanami – przyczyny

Skóra nad kolanami może stawać się wiotka z różnych powodów. Głównie dzieje się to w wyniku naturalnych procesów starzenia się. Kolagen i elastyna to białka odpowiedzialne za elastyczność i sprężystość skóry (wydzielane są przez fibroblasty). Z wiekiem ich poziom maleje, prowadzi to do zwiotczenia skóry – staje się ona mniej zwarta i traci dawne napięcie. Ubytek kolagenu i elastyny jest naturalnym procesem starzenia się. Zaczyna się już po 25. roku życia. Pośrednio mamy na niego wpływ, gdyż swoim stylem życia możemy przyspieszać postępowanie zmian. Jak? Poprzez długotrwałe narażenie się na działanie promieni UV, palenie papierosów, nieodpowiednią dietę, picie alkoholu, zbyt mało aktywności fizycznej lub przebywanie w zanieczyszczonym środowisku. Wszystkie te czynniki wpływają na pogarszanie się stanu skóry.

Spadek elastyczności skóry może być także związany z nadmierną, szybką utratą wagi. Wiotka skóra nad kolanami może się pojawić, gdy stracimy na wadze, a organizm nie będzie w stanie obkurczyć uprzednio rozciągniętej skóry. Zacznie ona zwisać i marszczyć się. Wiele osób ma z tym problem (szczególnie po 35. roku życia) – zamiast cieszyć się nową sylwetką, martwią się nadmiarem wiotkiej skóry w różnych obszarach ciała.

Wiotkość skóry nad kolanami – jakie zabiegi pomogą?

W klinice mamy wiele technologii, które pozwolą uporać się z wiotką skórą nad kolanami. Wybór odpowiedniej metody zależy od indywidualnych potrzeb, stopnia zaawansowania problemu oraz preferencji pacjenta i zaleceń specjalisty. Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji należy skonsultować się z lekarzem lub kosmetologiem, który będzie wykonywał zabieg. Gdy problem wiotkiej skóry nad kolanami jest niewielki, możemy zastosować masaże stymulujące skórę do naturalnej produkcji kolagenu i elastyny. Skórę można również zagęścić od wewnątrz za pomocą wypełnienia pobudzającego produkcję kolagenu. Po kilku tygodniach stanie się ona bardziej napięta. Wiotkość skóry nad kolanami można również niwelować dzięki zastosowaniu nici liftingujących. Będą miały one za zadanie podniesienie i podtrzymanie tkanek w odpowiednim miejscu, tak aby skóra nie zwisała. W sytuacji, gdy wiotkość skóry nad kolanami jest znacząca, stosuje się również metody chirurgiczne. Jest to zabieg bardziej inwazyjny. Przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym. Podczas operacji chirurg wycina nadmiar skóry i w odpowiedni sposób kształtuje okolicę kolan lub ud.

Ewentualnie można rozważyć także technologię dostępną w naszej klinice, które pozwoli na obkurczenie wiszącej skóry.

Jak przygotować się do zabiegów na wiotkość skóry nad kolanami?

Aby przygotować się do zabiegów na wiotkość skóry nad kolanami, należy przede wszystkim skonsultować się z lekarzem lub kosmetologiem. Specjalista będzie mógł ocenić stan skóry oraz zalecić odpowiedni zabieg. W przypadku nieinwazyjnych procedur nie będą konieczne specjalne przygotowania do zabiegu. W przypadku zabiegu chirurgicznego na wiotką skórę nad kolanami, przed zabiegiem pacjent powinien zrezygnować np. z palenia papierosów i przyjmowania niektórych leków rozrzedzających krew. Czynniki te mogą zwiększać ryzyko krwawienia i występowania powikłań pooperacyjnych. W drodze przygotowania konieczne będzie także wykonanie badań laboratoryjnych.

Co robić po zabiegach na wiotkość skóry nad kolanami?

Rekonwalescencja po zabiegach na wiotką skórę nad kolanami będzie zależała od metody zabiegowej. Podczas dochodzenia do siebie ważne jest przestrzeganie zaleceń lekarza i postępowanie zgodnie z jego instrukcjami. Rezultaty zabiegów mogą być różne i będą zależały również od tego, jak pacjent będzie o siebie dbał po zabiegu.

Zabiegi, które mogą Cię zainteresować

Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Liposukcja
Skuteczna metoda chirurgicznej redukcji tkanki tłuszczowej.
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Resurfacing
Skuteczna metoda laserowego zagęszczania, silnej odnowy i poprawy jakości skóry.
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Plastyka łydek
Zabieg chirurgiczny korygujący kształt i objętość łydek
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Endermologia LPG
LPG® Lipomassage™ – zabiegi wyszczuplające, redukujące cellulit i zastoje limfy.

Zarezerwuj wizytę już teraz

tel. +48 795 895 111
Zamknij szukanie
Wróć na początek strony