Leczenie nadpotliwości Warszawa| One Clinic
Leczenie nadpotliwości

Leczenie nadpotliwości Warszawa

Nadpotliwość to problem, nie tylko natury estetycznej, ale także psychologicznej. Kiedy organizm nadmiernie się poci, możemy przez to odczuwać dyskomfort, być onieśmieleni czy zakłopotani. Problem nadpotliwości może wynikać ze skłonności genetycznych lub być spowodowany czynnikami środowiskowymi. Dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn, niezależnie od wieku. Kiedy zauważamy niekontrolowane, wzmożone działanie gruczołów potowych niezależnie od termoregulacji ciała, możemy podejrzewać, iż wynika to z nadpotliwości. Najczęściej jest ona widoczna pod pachami, na dłoniach i stopach. Na szczęście istnieją skuteczne metody leczenia nadpotliwości. W tym celu polecamy terapię z zastosowaniem toksyny botulinowej.

Opis zabiegu leczenia nadpotliwości

Terapia toksyną botulinową powoduje zablokowanie pracy gruczołów potowych. Substancję tę podaje lekarz w postaci zastrzyków bardzo cienką igłą w odpowiednie punkty danej okolicy. Zabieg ten jest nieinwazyjny i skuteczny, na długi czas hamuje lub znacząco ogranicza nadmierne pocenie się. U większości osób efekt ten utrzymuje się ok. 6-8 miesięcy, jest on zależny od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Po upływie czasu jego działania można wykonywać go ponownie. Leczenie nadpotliwości toksyną botulinową zdecydowanie zwiększa komfort życia pacjentów. Dzięki niemu stają się bardziej pewni siebie, a problem wiecznie wilgotnych, lepkich rąk czy plam potu pod pachami znika na długo.

Zalety leczenia nadpotliwości toksyną botulinową

Małoinwazyjna procedura

Szybka skuteczność (rezultat odczuwalny już po kilku dniach od wstrzyknięć)

Mniej pocenia i krępujących sytuacji

Długotrwały efekt

Jak przygotować się do zabiegu

Każdy zabieg poprzedza konsultacja z lekarzem. W zależności od wywiadu lekarskiej, oprócz działania w postaci zastrzyków, może zalecić dodatkowe badania lub wizyty lekarskie u innych specjalistów, aby zidentyfikować przyczynę nadmiernego pocenia.

Co robić po zabiegu leczenia nadpotliwości

Zabieg nie wymaga specjalnej rekonwalescencji. Okolic poddawanych zabiegowi nie należy nadmiernie nagrzewać.

 

 

Przeczytaj o zabiegu redukującym pocenie się

Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Redukcja pocenia
Metoda leczenia nadpotliwości poprzez iniekcje toksyny botulinowej

Zarezerwuj wizytę już teraz

tel. +48 795 895 111
Zamknij szukanie
Wróć na początek strony