Toksyna botulinowa Warszawa - redukcja pocenia | One Clinic
Redukcja pocenia

Redukcja pocenia Warszawa

Nadpotliwość to uciążliwa przypadłość, która często dotyczy takich obszarów, jak dłonie, pachy czy stopy. Pocenie się jest naturalnym, fizjologicznym procesem, podczas którego ciało schładza się (np. w czasie upałów czy wysiłku fizycznego), ale jeśli gruczoły potowe nadmiernie pracują i nie ma to związku z termoregulacją ciała, to mamy do czynienia z nadpotliwością. Problem ten może mieć podłoże genetyczne, pojawiać się w różnych momentach życia lub być spowodowany czynnikami środowiskowymi.

Bywa, że osoby cierpiące na tę chorobę krępują się, mają problemy z nawiązywaniem kontaktów towarzyskich, ponieważ antyprespiranty nie wystarczają w wyeliminowaniu problemu z potem. W takim przypadku warto wykonać zabieg redukcji pocenia się za pomocą toksyny botulinowej. Jest to procedura, która ma na celu zablokowanie nerwów, zaopatrujących gruczoły potowe. W wyniku zabiegu pacjent zauważa redukcję pocenia się na długi czas (kilka miesięcy – do czasu działania preparatu). Jest to zabieg małoinwazyjny, bezpieczny i skuteczny. Można go regularnie powtarzać w zależności od wskazań. To często polecane rozwiązanie, kiedy pacjent poci się zbyt mocno. Po zabiegu komfort jego życia zdecydowanie się poprawia.

Jak przygotować się do zabiegu w Warszawie?

Do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać, wymagana jest jedynie konsultacja, aby lekarz ocenił, czy faktycznie pacjent cierpi na nadpotliwość. Podczas tej konsultacji przeprowadzony może być test Minora – lekarz pokrywa dane miejsce na ciele jodyną i następnie skrobią. Miejsca objęte nadpotliwością zabarwia się na czarno – to właśnie w te okolice lekarz będzie później podawał toksynę botulinową.

Jak wygląda zabieg?

Miejsce poddawane zabiegowi zostaje znieczulone kremem. Lekarz dobiera odpowiednią ilość toksyny botulinowej i podaje ją za pomocą wkłuć w okolicy, gdzie wymagana jest redukcja pocenia się. Nakłucia wykonuje się w odstępach ok. 1 cm. Sam zabieg trwa ok. 15-30 minut.

Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu?

Po zabiegu pacjent od razu może wrócić do swoich codziennych obowiązków. Zabieg nie jest uciążliwy, zatem nie wymaga przechodzenia procesu rekonwalescencji. Należy jedynie w ciągu doby od zabiegu powstrzymać się od aktywności fizycznej. Efekty redukcji pocenia się toksyną botulinową pojawią się kilka dni po wykonaniu zabiegu i w zależności od cech indywidualnych pacjenta będą się utrzymywać ok. 6-8 miesięcy. Po tym czasie zabieg można powtórzyć.

Wskazania do wykonania zabiegu:

  • nadmierna potliwość np. w obszarze dłoni, pach, stóp

Jakie są przeciwwskazania?

  • ciąża i karmienie piersią
  • zaburzenia krzepliwości krwi
  • miejscowe zakażenia i naruszona ciągłość skóry w obszarze zabiegowym
  • stosowanie niektórych leków na 7 dni przed zabiegiem (aminoglikozydy, aminochinolony, D-penicylamina, cyklosporyna, linkomycyna, polimyksyna, tetracyklina)
  • uczulenie na składniki preparatu

Zarezerwuj wizytę już teraz

tel. +48 795 895 111
Zamknij szukanie
Wróć na początek strony