Lipotransfer Warszawa - Przeszczep tkanki tłuszczowej | One Clinic
Lipotransfer

Lipotransfer Warszawa

Kiedy na twarzy bądź ciele zaczyna brakować objętości, doskonałym zabiegiem będzie przeszczep tłuszczu, czyli tzw. lipotransfer.

Zabieg polega na pobraniu własnej tkanki tłuszczowej od pacjenta, aby następnie, po odpowiednim przygotowaniu, przeszczepić ją w określone miejsce. W tym przypadku tłuszcz traktowany jest, jako naturalny wypełniacz (lipofiling). Jego wielką zaletą jest fakt, iż pochodzi od pacjenta, dlatego zabieg jest bardzo bezpieczny i w tym przypadku nie występuje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej. Lipotransfer polecany jest osobom, którym zależy na naturalnych efektach, które nie chcą lub obawiają się korzystać z innych wypełniaczy lub ich organizm ich nie toleruje.

Lipotransfer pozwala uzyskać efekt wypełnienia na określonych okolicach twarzy i ciała, dodaje młodzieńczej objętości, poprawia także sprężystość i elastyczność skóry. Ponadto umożliwia jednoczesne pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej z miejsca, z którego ją pobrano (najczęściej z okolicy brzucha, ud, pleców, boczków).

Jest to zabieg, który proponujemy osobom poszukującym naturalnych metod modelowania i kształtowania sylwetki lub elementów ciała z jednoczesnym odmłodzeniem.

Jak przygotować się do zabiegu?

Lipotransfer poprzedza konsultacja lekarska, podczas której pacjent kwalifikowany jest do zabiegu. Podczas konsultacji lekarz ustala skąd zostanie pobrany materiał do przeszczepu (konieczne jest posiadanie nadmiarów tkanki tłuszczowej) oraz omawia, jakie będą spodziewane rezultaty. Przed zabiegiem konieczne jest wykonanie badań.

W przypadku przeszczepu tkanki tłuszczowej w piersi konieczne jest wykonanie USG piersi.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg, w zależności od wskazań, przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym bądź dożylnym. Lekarz pobiera odpowiednią ilość tkanki tłuszczowej ze wskazanego miejsca i po odpowiednim opracowaniu implantuje ją w wybraną okolicę twarzy lub ciała. W związku z tym, iż po zabiegu, w ciągu 4-6 tygodni ok. 30-40% przeszczepionej tkanki zaniknie, podczas zabiegu dokonuje się tzw. nadkorekcji, która polega na celowym zwiększeniu objętości przeszczepianego materiału.

Zabieg trwa od 1 do 3 godzin (w zależności od ilości poddawanych liposukcji obszarów)

Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu?

Po zabiegu, bez przerwy przez tydzień, zaleca się noszenie ubranka uciskowego na obszarze, z którego pobrano tkankę tłuszczową, następnie przez miesiąc powinno się je nosić jak najczęściej. Pierwsza kąpiel możliwa jest 2 dni po zakończeniu wycieku z ranek po pobraniu tłuszczu (z reguły jest to 4-5 doba po zabiegu).

Może wystąpić czasowy obrzęk, a siniaki w miejscach pobrania tkanki tłuszczowej mogą utrzymywać się ok. 2-3 tygodnie.

W miejscach pobrania tkanki tłuszczowej zaleca się wykonanie masaży w formie endermologii (najwcześniej od 7-10 doby), w serii co najmniej 10 zabiegów przez 5-6 tygodni (1-2 masaże tygodniowo). Takie zabiegi dodatkowo wspomagają rekonwalescencję po liposukcji.

Nie należy jednak masować ani uciskać miejsca, w które został przeszczepiony tłuszcz. W czasie rekonwalescencji trzeba zrezygnować z intensywnego wysiłku i wyczerpującej aktywności fizycznej. Wskazane jest stopniowe uruchamianie się, umiarkowana aktywność.

Pełny rezultat zabiegu będzie widoczny po ok. 2 – 3 miesiącach.

Wskazania do wykonania zabiegu

 • ubytki w objętości policzków
 • utrata owalu twarzy
 • wąskie, asymetryczne usta
 • brak objętości warg sromowych
 • asymetria piersi
 • duże ubytki tkankowe
 • redukcja blizn
 • chęć powiększenia piersi własnym tłuszczem
 • chęć powiększenia pośladków własnym tłuszczem

Jakie są przeciwwskazania?

 • ciąża i karmienie piersią
 • zaburzenia krzepliwości krwi
 • niewydolność krążeniowo-oddechowa
 • nieuregulowana cukrzyca
 • choroby autoimmunologiczne
 • aktywne stany zapalne

Efekty zabiegu w Warszawie

(więcej efektów zabiegowych w zakładce PRZED/PO)

Zarezerwuj wizytę już teraz

tel. +48 795 895 111
Zamknij szukanie
Wróć na początek strony