Wypełnianie doliny łez Warszawa | One Clinic
Wypełnianie doliny łez

Wypełnianie doliny łez Warszawa

Skóra pod oczami to obszar, o który powinno się szczególnie dbać, jest cienka i delikatna, dlatego bez prawidłowej pielęgnacji szybko traci swoją gęstość. Doliną łez nazywamy zagłębienie pod okiem w obrębie oczodołu, przechodzące w stronę policzka. To właśnie na tym obszarze często tworzą się zasinienia, co dodaje lat i sprawia, że twarz wydaje się być zmęczona, a spojrzenie smutne. Pojawienie się doliny łez oznacza także ubytek lub zanik tkanki tłuszczowej pod skórą. Aby odmłodzić twarz, ujędrnić skórę i odbudować utraconą objętość tkanek, niezbędne może być wypełnienie kwasem hialuronowym lub własnym tłuszczem. Dzięki dodaniu objętości pod skórą można zredukować też prześwitywanie naczyń krwionośnych, co objawia się jako cienie pod oczami. Zabieg przeznaczony jest dla kobiet i mężczyzn, którzy chcą przywrócić młody, świeży wygląd twarzy.

Jak przygotować się do zabiegu?

Wykonanie zabiegu poprzedza konsultacja lekarska, podczas której omawiane są przewidywane efekty. Na 10 dni przed zabiegiem nie powinno przyjmować się środków medycznych, które zmniejszają krzepliwość krwi, np. Aspiryny. Zależnie od metody, lekarz zleca niezbędne, podstawowe badania krwi.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg jest bezbolesny, miejsce zabiegowe znieczula się specjalnym kremem, a następnie za pomocą kaniuli lub cienkiej igły wprowadza się kwas hialuronowy. Po wprowadzeniu kwasu lekarz masuje okolicę zabiegową, w celu naturalnego rozłożenia wypełnienia i osiągnięcia naturalnego efektu. Efekt odmłodzonej twarzy widać od razu po zabiegu. Drugą metodą jest wypełnienie doliny łez własnym tłuszczem. Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny i niemal bezbolesny. Wykorzystanie własnego tłuszczu pacjenta podczas zabiegu eliminuje ryzyko wystąpienia niepożądanych reakcji alergicznych. Procedurę rozpoczyna się od znieczulenia miejsca, z którego będzie pobierany tłuszcz, np. brzucha. Po około 30 minutach lekarz wprowadza kaniulę w miejsce poboru tkanki tłuszczowej, a następnie dokonuje liposukcji. Pobraną tkankę tłuszczową oczyszcza się z krwi, uszkodzonych komórek i nadmiaru płynów. Tak oczyszczony tłuszcz lekarz wstrzykuje w dolinę łez. Zwykle zabieg trwa ok. 60 minut, ale wszystko zależy od potrzeb pacjenta.

Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu w Warszawie?

Po wypełnieniu doliny łez własnym tłuszczem powinno zrezygnować się z aktywności fizycznych na okres kilku dni, unikać gorących kąpieli i wystawiania ciała na działanie wysokich temperatur przez minimum 21 dni. Miejsca, skąd została pobrana tkanka tłuszczowa, powinny zostać zabezpieczone ubrankiem uciskowym, aby uniknąć zbierania się płynu i powstawania nierówności. Czasem, przy pobraniu większej ilości tkanki tłuszczowej, niezbędne są także masaże typu LPG Lipomassage okolicy poddawanej liposukcji. Pierwsze efekty w okolicy doliny łez, tj. zwiększona objętość i rozświetlona cera, widoczne są już kilka dni po zabiegu, ale pełny efekt odmładzający widoczny jest po około 2-3 miesiącach. Po wypełnieniu doliny łez kwasem hialuronowym lub tłuszczem może pojawić się obrzęk, ból i zasinienia w miejscach iniekcji, które znikają po kilku dniach. Ważne jest, aby unikać słońca, nie wolno korzystać z basenu, sauny i solarium, żeby nie narażać się na obrzęki i zakażenia.

Wskazania do wykonania zabiegu:

 • dolina łez
 • cienie wynikające z zapadnięć pod oczami
 • cienie wynikające z coraz cieńszej skóry pod oczami
 • ubytek tkanki w rejonie oczodołów
 • ubytek tkanki w rejonie dolnej powieki

Jakie są przeciwwskazania?

 • ciąża i okres karmienie piersią
 • skłonność do bliznowacenia
 • choroby autoimmunologiczne
 • zaburzenia krzepliwości krwi
 • przewlekłe infekcje
 • niedowaga
 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy

Inne zabiegi które mogą Cię zainteresować

Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Redukcja zmarszczek mimicznych
Zabieg pozwalający na redukcję zmarszczek mimicznych
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Lipofilling – wolumetria własną tkanką tłuszczową
Zabieg daje możliwość przywrócenia pełniejszego wyglądu twarzy, uzupełnienia objętości w newralgicznych obszarach
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Nucleofill
Zabieg redukujący zmarszczki i zapobiegający ich powstawaniu, dzięki pobudzaniu skóry do odbudowy redukujący łysienie
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Plastyka powiek
Zabieg „otwierający oko” i odmładzający spojrzenie poprzez usunięcie nadmiaru skóry powiek górnych lub dolnych
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Fotoodmładzanie
Fotoodmładzanie – laserowa redukcja przebarwień i plam starczych (IPL)

Zarezerwuj wizytę już teraz

tel. +48 795 895 111
Zamknij szukanie
Wróć na początek strony