Modelowanie ust Warszawa własnym tłuszczem| One Clinic
Modelowanie ust własnym tłuszczem

Modelowanie ust własnym tłuszczem Warszawa

Powiększanie i modelowanie ust własnym tłuszczem to bardzo popularny zabieg, podczas którego w obszar ust przeszczepia się tkankę tłuszczową (lipofilling) pochodzącą z innego obszaru ciała.
Efekt wymodelowania i powiększenia ust objętości warg uzyskujemy wykorzystując naturalny wypełniacz – własną tkankę tłuszczową pacjenta. To doskonała metoda dla zwolenników trwałych i naturalnych efektów. Wielką zaletą modelowania ust własnym tłuszczem jest również fakt, iż jest to bardzo bezpieczny zabieg – nie występuje tu ryzyko pojawienia się reakcji alergicznych lub odrzucenia materiału służącego do wykonania przeszczepu. Usta w rezultacie stają się bardziej pełne oraz wyglądają młodzieńczo. Zabieg pozwala nadać im kształt i objętość, podkreślić kontur, zredukować asymetrię i sprawić, że będą bardziej sprężyste i zrewitalizowane.

Jak przygotować się do zabiegu modelowania ust?

Powiększanie ust własnym tłuszczem poprzedza konsultacja lekarska. Przed przystąpieniem do zabiegu należy wykonać niezbędne badania zlecone przez specjalistę. Na kilka tygodni przed zabiegiem trzeba zaprzestać palenia papierosów oraz po konsultacji z lekarzem należy odstawić leki, które mogą wpływać na krzepliwość krwi.

Jak wygląda zabieg modelowania ust?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Lekarz specjalną kaniulą pobiera niewielką ilość tkanki tłuszczowej z określonego obszaru ciała (najczęściej z brzucha, ud lub talii). Następuje przygotowanie pobranego materiału do wstrzyknięcia w usta – poprzez specjalne odseparowanie i filtrację, następnie po niezbędnym opracowaniu zostaje on wstrzyknięty specjalną igłą lub kaniulą w obszar czerwieni wargowej. Należy pamiętać, że część z przeszczepionego w usta tłuszczu (30-40%) ulegnie wchłonięciu, dlatego podczas zabiegu lekarz wprowadza w usta nieco większe depozyty tkanki tłuszczowej. Po ok. 2 tygodniach możemy się spodziewać zamierzonego rezultatu. Po zabiegu nie pozostają blizny.

Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu modelowania ust własnym tluszczem?

Zabieg nie trwa długo (do godziny) i nie wymaga przechodzenia długotrwałej rekonwalescencji, ale należy po nim przestrzegać zaleceń pozabiegowych. Miejsce, z którego pobrano tkankę tłuszczową, należy zabezpieczyć opatrunkiem.  W miejscu wykonania zabiegu przez kilka dni mogą pojawić się zasinienia. Przez 2-3 tygodnie trzeba unikać nadmiernej ekspozycji na słońce, solarium, pływania w basenie i intensywnego wysiłku fizycznego. Zabieg powiększania ust własnym tłuszczem można powtarzać w celu uzyskania pożądanego efektu. Odstęp od zabiegów powinien wynosić minimum 4 miesiące.

Wskazania do wykonania zabiegu modelowania ust

 • wąskie i pozbawione objętości usta
 • asymetryczne usta
 • utracony kontur ust
 • utrata jędrności ust
 • chęć odmłodzenia ust

Jakie są przeciwwskazania?

 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • infekcje skóry
 • opryszczka
 • ciąża i okres karmienia piersią
 • niewydolność nerek, wątroby
 • nieuregulowana cukrzyca

Efekty zabiegu modelowania ust własnym tłuszczem w Warszawie

Bardzo dziękuję doktorowi za usta, bo chociaż są spuchnięte, to i tak od razu po zabiegu nie wyglądają jak po wypełniaczu (a pewnie zejdzie i ta opuchlizna). A efekt jest już teraz taki, że nie są aż takie bardzo suche, z czym się od zawsze borykałam i poprawił się kolor. A jak wiadomo, z wiekiem usta bledną. Ten efekt mnie zachwycił! Usta wyglądają naturalnie i świeżo.

Zadowolona pacjentka

Zarezerwuj wizytę już teraz

tel. +48 795 895 111
Zamknij szukanie
Wróć na początek strony