Fibryna bogatopłytkowa Warszawa | One Clinic
Fibryna – redukcja łysienia

Fibryna – redukcja łysienia Warszawa

Fibryna to proste białko pozyskiwane z własnej krwi pacjenta. Wytrącana jest bezpośrednio z dobroczynnego osocza bogatopłytkowego, będącego jedną z najlepiej znanych substancji wykorzystywanych w medycynie estetycznej. Terapia z zastosowaniem fibryny polega na korzystaniu z potencjału czynników wzrostu oraz komórek macierzystych. Substancja ta ma zatem wielki potencjał do inicjowania procesów naprawczych w organizmie. Dlatego fibryna z powodzeniem może być wykorzystywana w rewitalizacji tkanek oraz odbudowie, wzmocnieniu i zapobieganiu wypadania włosów. Materiał ten polecany jest m.in. w redukcji łysienia androgenowego, czyli najczęstszego powodu wypadania włosów, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Łysienie to, powodowane wrażliwością mieszków włosowych na androgeny, przeważnie ma podłoże genetyczne i charakteryzuje się stopniowym, postępującym cofaniem się linii włosów. Podając fibrynę w skórę głowy, zawarte w niej płytki krwi, komórki macierzyste, czynniki wzrostu i leukocyty pobudzają do regeneracji cebulki włosowe. Fibryna doskonale sprawdza się również w redukcji łysienia pocovidowego, które coraz częściej zauważają u siebie pacjenci.
Leczenie łysienia fibryną to naturalny sposób na bezpieczne i skuteczne powstrzymanie wypadania włosów, stymulację do porostu nowych włosów oraz poprawę kondycji skóry głowy.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg redukcji łysienia fibryną poprzedza konsultacja lekarska. Na dwa tygodnie przed zabiegiem należy odstawić leki przeciwzapalne, a bezpośrednio dzień przed zabiegiem należy pić dużo wody. Zabieg nie wymaga, aby pacjent był na czczo.

Jak wygląda zabieg w Warszawie?

Zabieg nie wymaga podawania znieczulenia, składa się z dwóch etapów. W pierwszym pobiera się od pacjenta krew, którą poddaje się specjalnemu procesowi odwirowania. Czynność ta oddziela od siebie składniki krwi. Otrzymujemy w ten sposób fibrynę, która ma silny potencjał regeneracyjny. W drugim etapie metodą mezoterapii podaje się pacjentowi fibrynę w określony obszar na owłosionej skórze głowy. Procedurę tę należy powtórzyć po pewnym czasie w zależności od stopnia zaawansowania łysienia. Lekarz ustali właściwą ilość zalecanych zabiegów.

Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu?

Rekonwalescencja nie jest uciążliwa. Po zabiegu w miejscu wkłuć może pojawić się lekkie zaczerwienienie, które samoistnie znika.

Wskazania do wykonania zabiegu

  • łysienie typu androgenowego
  • wypadanie włosów po przebyciu Covid-19

Jakie są przeciwwskazania?

  • ciąża i karmienie piersią
  • aktywne zakażenie w miejscu zabiegowym
  • zażywanie leków rozrzedzających krew
  • choroby krwi
  • nieuregulowana cukrzyca
  • choroby nowotworowe

Zabiegi redukcji łysienia w One Clinic w Warszawie wykonuje:

dr n. med. Justyna Jończyk – specjalistka chirurgii plastycznej i estetycznej

Zarezerwuj wizytę już teraz

tel. +48 795 895 111
Zamknij szukanie
Wróć na początek strony