Redukcja blizn potrądzikowych Warszawa | One Clinic
Redukcja blizn potrądzikowych

Redukcja blizn potrądzikowych Warszawa

Blizny to niechciane, nieestetyczne zmiany na skórze, które mogą pojawiać się jako pozostałości po trądziku, chorobach czy wypadkach. Często takie ślady obniżają poczucie własnej wartości i przypominają o trudnych momentach w życiu pacjenta. Szczególnie dużym problemem są blizny występujące na twarzy, które są powodem pojawiania się wielu kompleksów. To charakterystyczne wgłębienia o różnej wielkości i głębokości, które bardzo często nienaturalnie naciągają skórę, tworząc tzw. dzioby na twarzy. Blizny po trądziku nazywamy bliznami zanikowymi, które pojawiają się w wyniku uszkodzenia skóry właściwej, której fragment zastępuje tkanka łączna włóknista. Problem ten dotyczy nie tylko nastolatków, ale także osób dorosłych, które zaniedbały leczenie dermatologiczne. Osoby dotknięte tym schorzeniem marzą o gładkiej skórze, którą mogą osiągnąć dzięki redukcji blizn poprzez podcięcie drutem chirurgicznym i wypełnieniu ich własnym tłuszczem lub kwasem hialuronowym.

Należy pamiętać, że starsze i głębsze blizny trudniej zredukować, dlatego może wystąpić potrzeba powtórzenia zabiegu.

Jak przygotować się do zabiegu?

Wykonanie zabiegu poprzedza konsultacja lekarska, podczas której poddawana jest ocena stanu skóry pacjenta, a także omawiane efekty i metody zabiegu. Na kilka dni przed zabiegiem należy unikać przyjmowania ziół (skrzyp, nagietek, dziurawiec) i leków rozrzedzających krew (np. Aspiryna). Skóra nie powinna być opalona.

Jak wygląda zabieg w Warszawie?

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Procedura polega na odseparowaniu skóry od podłoża, a w powstałą przestrzeń wprowadza się wypełnienie – pobrany wcześniej tłuszcz lub kwas hialuronowy. Podanie skórze kwasu hialuronowego chroni uszkodzone tkanki przed ponownym zrośnięciem się, ale nie wpływa na zmiany rysów twarzy pacjenta. W przypadku wypełnienia blizny własnym tłuszczem lekarz najpierw pobiera tkankę tłuszczową np. z uda lub fałdu brzusznego. Własny tłuszcz zawiera duże ilości komórek macierzystych, które odpowiadają za przyspieszenie regeneracji skóry i stymulację syntezy nowych włókien kolagenowych i elastyny. Wypełnienie blizn własnym tłuszczem jest bezpieczne, ponieważ redukuje możliwość wystąpienia reakcji alergicznych. Po przefiltrowaniu i oczyszczeniu tłuszczu wstrzykuje się go za pomocą kaniuli w wybrane miejsca na twarzy. Dzięki wprowadzeniu kaniuli pod zapadnięte blizny usuwa się powstałe zrosty i umożliwia naturalną regenerację. Metoda ta pozwala na pozbycie się rozległych blizn po trądziku lub przebytej ospie. Zabieg trwa ok. 40-60 minut.

Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu podcinania blizn drutem chirurgicznym twarz pacjenta może być zaczerwieniona, opuchnięta, a w miejscu podcinania mogą pojawić się zasinienia. Aby zmniejszyć obrzęk po zabiegu, warto spać na plecach z poduszkami ułożonymi tak, aby głowa znajdowała się wyżej. Efekty zabiegu widać od razu po wygojeniu, blizny są znacznie mniej widoczne, a twarz odzyskuje promienny i zdrowy wygląd. Redukcja blizn poprzez podcięcie drutem wygładza twarz i przywraca skórze jej naturalną strukturę. Pacjent powinien stosować się do zaleceń lekarskich i odpowiednio pielęgnować okolicę zabiegową i odkażać miejsca wkłucia. Do 2 tygodni po zabiegu nie powinno podejmować się aktywności fizycznych, korzystać z basenu, sauny i solarium.

Wskazania do wykonania zabiegu:

  • zły stan psychiczny spowodowany bliznami
  • blizny zanikowe powstałe po przebytym trądziku
  • świeże blizny
  • stare blizny

Jakie są przeciwwskazania?

  • ciąża i okres karmienia piersią
  • aktywne stany zapalne skóry
  • aktywna opryszczka
  • choroby nowotworowe
  • poddanie się peelingowi (okolicy operowanej) na krótko przed zabiegiem

Inne metody redukcji blizn

Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Chirurgiczna korekcja blizn
Zabieg chirurgiczny polegający na wycięciu starej blizny i bardziej estetycznym zszyciu skóry.
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Laserowa redukcja blizn
Laserowa redukcja blizn, w zależności od rodzaju lasera, redukuje blizny stare i świeże, pooperacyjne.
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Bielactwo, blizny – pigmentacja kamuflująca
Zabieg pozwalający zamaskować blizny (w tym rozstępy), plamy typu bielactwo

Zarezerwuj wizytę już teraz

tel. +48 795 895 111
Zamknij szukanie
Wróć na początek strony