Chirurgiczna korekcja blizn Warszawa | One Clinic
Chirurgiczna korekcja blizn

Chirurgiczna korekcja blizn Warszawa

Blizny pooperacyjne i pourazowe niestety nie zawsze odpowiednio się goją. Czasami jest to kwestia indywidualnych predyspozycji, innym razem nieodpowiedniej rekonwalescencji, a zdarza się także, że i niewprawnej ręki chirurga. W One Clinic na wielu płaszczyznach pomagamy pacjentom niezadowolonym z wyglądu blizn. Jedną z metod korekcji blizn, jest korekcja chirurgiczna.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed zabiegiem należy odbyć konsultację lekarską, podczas której następuje kwalifikacja do danej metody redukcji blizn. Specjalista zdecyduje czy najlepiej będzie bliznę skorygować np. mikropunkturą, specjalistycznym laserem czy najbardziej odpowiednia będzie interwencja chirurgiczna. W przypadku decyzji o zabiegu chirurgicznym, zleca badania niezbędne do wykonania. W dniu zabiegu badania krwi nie mogą być starsze nić 4 tygodnie. Przez min. 10 dni przed zabiegiem nie należy przyjmować środków rozrzedzających krew (np. Aspiryna).

Jak wygląda zabieg?

Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym (chyba, że ze względu na rozległość lub umiejscowienie blizny, lekarz z pacjentem postanową inaczej). Starą bliznę wycina się, niekiedy z użyciem plastyki Borgesa lub innej. Powstałą ranę należy zamknąć szwem atraumatycznym.  W celu osiągnięcia pożądanego efektu estetycznego, wskazane jest delikatne, warstwowe zeszycie rany.

Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu?

Miejsce operowane należy chronić przed urazami. Rany nie należy moczyć co najmniej przez kilka dni. W zależności od okolicy, zdjęcie szwów następuje po 7-14 dniach. Następnie (po ok. 2 tygodniach od zabiegu) wskazane jest postępowanie poprawiające wygląd blizny, zalecane bezpośrednio przez specjalistę. Blizny nie należy opalać przez co najmniej 3-6 miesięcy (ochrona przeciwsłoneczna). Jeśli chodzi o czas rekonwalescencji po zabiegi chirurgicznej korekcji blizny, jest to kwestia bardzo indywidualna, do czasu zagojenia się rany. Powrót do pracy jest możliwy, niemniej jednak uzależniony od specyfiki wykonywanej pracy i miejsca poddanego zabiegowi. Świeżą, czerwoną bliznę pooperacyjną, korygować można następnie laserem IPL, który wyrówna jej koloryt do otaczających tkanek.

Wskazania do wykonania zabiegu

  • bolesna lub szeroka lub ograniczająca ruch blizna

Jakie są przeciwwskazania?

  • zaburzenia krzepnięcia krwi
  • ciąża i karmienie piersią
  • uogólniona infekcja

Zabiegi chirurgicznej korekcji blizn w One Clinic w Warszawie wykonują:

dr n. med. Justyna Jończyk – specjalistka chirurgii plastycznej i estetycznej

dr n. med. Maciej Mazurek – specjalista chirurgii plastycznej i estetycznej

Efekty zabiegu

Inne metody korekcji blizn

Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Laserowa redukcja blizn
Laserowa redukcja blizn, w zależności od rodzaju lasera, redukuje blizny stare i świeże, pooperacyjne.
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Bielactwo, blizny – pigmentacja kamuflująca
Zabieg pozwalający zamaskować blizny (w tym rozstępy), plamy typu bielactwo

Zarezerwuj wizytę już teraz

tel. +48 795 895 111
Zamknij szukanie
Wróć na początek strony