Czubek nosa - korekcja chirurgiczna Warszawa | One Clinic
Operacja nosa – chirurgiczna korekcja czubka nosa

Operacja nosa – chirurgiczna korekcja czubka nosa Warszawa

Wielu pacjentów zgłasza się do kliniki z powodu chęci poprawy kształtu nosa, a dokładniej operacji chrzęstnej części czubka nosa. Najczęściej pacjenci nie są zadowoleni z kształtu, szerokości oraz projekcji czubka – może być on zbyt zadarty lub wręcz przeciwnie opadający, asymetryczny, rozdwojony, zbyt wąski lub zbyt szeroki. Wszystkie te problemy sprawiają, że nos wydaje się nieproporcjonalny, a dla pacjentów przez to mniej atrakcyjny. W tym przypadku rozwiązaniem będzie operacja nosa – konkretnie jego czubka.   Najczęściej będzie to zabieg wykonywany z powodów estetycznych, rzadziej w związku z dysfunkcjami oddechowymi. W efekcie operacji  nos stanie się bardziej proporcjonalny, symetryczny. Dzięki tego typowi operacji wielu pacjentów zauważa, że ich komfort życia i samopoczucie zdecydowanie się poprawia. Oprócz efektów estetycznych pacjenci doceniają także względy polepszenia samooceny lub wyeliminowania kompleksów związanych z wyglądem. Jest to zabieg, który może poprawić drożność nosa.

Jak przygotować się do zabiegu?

Operację czubka nosa poprzedza konsultacja lekarska, podczas której pacjent kwalifikowany jest do zabiegu. Pacjent w tym czasie jest informowany o przewidywanych efektach i przebiegu operacji. Na dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem należy zrezygnować z palenia papierosów, picia alkoholu oraz odstawić leki wpływające na krzepliwość krwi. Warto również przed zabiegiem przejść na lekkostrawną dietę, wyeliminować ostre przyprawy. Przed zabiegiem należy wykonać podstawowe badania laboratoryjne.

Jak wygląda zabieg?

Operację chrzęstnej części czubka nosa przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Zabieg wykonuje specjalista chirurgii plastycznej, który prowadzi cięcie wewnątrz nosa i poprzez wybranie określonych części chrząstki, modeluje kształt czubka nosa na nowo (zwęża, usuwa bądź uzupełnia chrząstkę w zależności od pacjenta i jego indywidualnego przypadku). Następnie zakładane są szwy, opatrunek i tzw. setony, które podtrzymują szkielet nosa i zapobiegają krwawieniu. Zabieg trwa do ok. 2 godzin.

Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu operacji nosa?

Po operacji nosa mogą pojawić się obrzęki i zasinienia, które z czasem będą ustępować. Przez 7 dni nosi się opatrunek gipsowy. Podczas rekonwalescencji należy unikać wysiłku i aktywności fizycznej, zrezygnować z sauny i solarium, stronić od zbyt wysokich lub zbyt niskich temperatur. Przez 3 tygodnie nie można nosić okularów. Nie należy dotykać, ani zbyt mocno wycierać nosa, spać w ten sposób aby nie powodować ucisku. Efekty będą widoczne po ok. 4-6 miesiącach od wykonania zabiegu.

Wskazania do wykonania zabiegu operacji nosa – czubka nosa

  • szeroki, duży czubek nosa
  • zadarty lub opadający czubek nosa
  • asymetryczny czubek nosa
  • rozdwojony czubek nosa

Jakie są przeciwwskazania?

  • ciąża i karmienie piersią
  • nieuregulowana cukrzyca
  • niewydolność krążenia, zaburzenia krzepnięcia
  • choroby serca i płuc
  • stany zapalne w obrębie zatok

 

Inne zabiegi korygujące wygląd nosa

Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Korekcja nosa nićmi Aptos
Małoinwazyjny zabieg „bez skalpela” pozwalający na trwałe lub tymczasowe modelowanie kształtu nosa.
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Korekcja nosa kwasem hialuronowym
Korekcja nosa kwasem hialuronowym pozwala np. na bezoperacyjną redukcję niewielkiego garbka i subtelną korekcję profilu.
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Plastyka skrzydełek nosa
Zabieg polegający na chirurgicznej korekcji kształtu i wielkości skrzydełek nosa
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Laserowe zamykanie naczynek
Laserowe zamykanie naczynek na nosie i policzkach.

Zarezerwuj wizytę już teraz

tel. +48 795 895 111
Zamknij szukanie
Wróć na początek strony