Plastyka płatków usznych Warszawa - Korekta uszu | One Clinic
Plastyka płatków usznych

Plastyka płatków usznych Warszawa

Plastyka płatków usznych to zabieg, który w skuteczny sposób pozwala niwelować wiele niedoskonałości obszaru ucha. Wykonuje się go u osób, które chciałyby skorygować kształt płatków usznych, gdyż uległ on deformacji np. na skutek noszenia zbyt ciężkiej lub dużej biżuterii lub z powodu mechanicznych uszkodzeń (np. rozerwany płatek ucha). Jest to procedura, którą wykonuje się ze wskazań estetycznych, jak również zdrowotnych. Korekcja płatków usznych jest to zabieg małoinwazyjny, który potrafi dać piękne efekty i w wyraźny sposób zmienić wygląd ucha. Po zabiegu widzimy zmianę jego zarysu i kształtu.

Jak przygotować się do zabiegu ?

Plastykę płatków usznych poprzedza konsultacja lekarska, podczas której pacjent kwalifikowany jest do zabiegu. Przed przystąpieniem do niego niezbędne jest wykonanie zleconych badań do znieczulenia miejscowego. W drodze przygotowania do zabiegu zaleca się odstawienie leków rozrzedzających krew (po konsultacji z lekarzem prowadzącym) oraz zaprzestanie palenia papierosów, gdyż mogą mieć one negatywny wpływ na gojenie się ran.

Jak wygląda zabieg plastyki płatków usznych w Warszawie?

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Plastyka płatków usznych polega na ich odpowiednim zszyciu – tak, aby przywrócić lub nadać im pożądany kształt oraz rozmiar. Procedura trwa około 40-60 minut. Po operacji na obszarze zabiegowym zakładany jest opatrunek. Efekt zabiegu widoczny jest natychmiast. Zgodnie z zaleceniami specjalisty prowadzącego, należy zgłosić się na zaplanowane zdjęcie szwów (po 7 dniach) bądź wizyty kontrolne.

Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu?

Po zabiegu naturalnym objawem jest obrzęk oraz zaczerwienienie. W razie wystąpienia bólu zaleca się przyjęcie środków przeciwbólowych. Opatrunek należy zmienić następnego dnia. Natomiast podczas kontroli, 7 dni po zabiegu, następuje zdjęcie szwów. Aby nie dopuścić do przerostu blizn poleca się nosić klipsy do momentu uzyskania zadowalającej blizny. Podczas gojenia się rany należy zachować ją w higienie oraz chronić ranę przed urazami przez 3-4 tygodnie. Zaleca się również ochraniać obszar poddany zabiegowi przed promieniami słonecznymi oraz wysokimi i niskimi temperaturami. Ostateczny efekt zabiegu będzie widoczny po kilku tygodniach (ok. 3-4).

Wskazania do wykonania zabiegu:

  • rozerwany płatek ucha
  • rozciągnięte dziurki po kolczykach lub tunelach
  • przerośnięte płatki uszu
  • deformacje płatków uszu

Jakie są przeciwwskazania?

  • ciąża i karmienie piersią
  • niewydolność krążenia
  • choroby serca i płuc
  • nieuregulowana cukrzyca

Zabiegi w One Clinic wykonują

dr n.med. Justyna Jończyk – specjalistka chirurgii plastycznej i estetycznej

dr n. med. Maciej Mazurek – specjalista chirurgii plastycznej i estetycznej

Zobacz inne metody korekcji uszu

Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Korekcja uszu
Zabieg mający na celu zredukowanie odstawania lub zmianę kształtu uszu

Zarezerwuj wizytę już teraz

tel. +48 795 895 111
Zamknij szukanie
Wróć na początek strony