Powiększanie piersi Warszawa własnym tłuszczem | One Clinic
Powiększanie piersi własnym tłuszczem

Powiększanie piersi własnym tłuszczem Warszawa

Powiększanie biustu własnym tłuszczem jest aktualnie jedyną bezpieczną alternatywą dla powiększania piersi implantami. Na tę metodę powiększania piersi decydują się pacjentki, które nie chcą, bądź nie mogą, powiększyć biustu z wykorzystaniem wkładek silikonowych albo obawiają się zabiegu w pełnej narkozie.

Zabieg powiększenia biustu własnym tłuszczem polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z okolicy, gdzie występuje ona w nadmiarze (najczęściej jest to brzuch, talia, okolice krętarzy) i po odpowiednim przygotowaniu i oczyszczeniu, przeszczepieniu jej w piersi. Zabieg można wykonać w znieczuleniu miejscowym lub dożylnym. Zwykle, ze względów bezpieczeństwa, tłuszczu nie pobiera się z więcej niż 2-3 okolic.

Zaletą metody jest naturalnie wyglądający efekt, mniej inwazyjne znieczulenie, brak konieczności noszenia w ciele ciała obcego oraz przy okazji tego samego zabiegu, dodatkowe modelowanie okolicy, skąd pobierana jest tkanka tłuszczowa.

Jak przygotować się do zabiegu powiększania piersi?

Przed każdym zabiegiem odbywa się osobista konsultacja ze specjalistą. W naszej klinice zabiegi powiększania biustu własnym tłuszczem wykonują wyłącznie specjaliści i specjalistki chirurgii plastycznej. Podczas wizyty następuje kwalifikacja do zabiegu i danej metody. Lekarz ocenia, mając na uwadze oczekiwania pacjentki, czy powiększenie piersi własnym tłuszczem będzie bezpieczne i czy uda się osiągnąć tą metodą pożądany efekt. Ponadto przeprowadza dokładny wywiad lekarski i na jego podstawie zleca niezbędne badania przedoperacyjne. Omawiana jest także kwestia preferencji co do rodzaju znieczulenia. W dniu zabiegu pacjentka powinna być zdrowa, bez infekcji, bez infekcji na skórze. Choroby przewlekłe powinny być uregulowane i pod kontrolą specjalisty prowadzącego. Na 10 dni przed planowanym zabiegiem nie można przyjmować środków mających wpływ na krzepliwość krwi (np. części popularnych leków na przeziębienie).

Jak wygląda zabieg powiększania biustu?

W znieczuleniu miejscowym lub dożylnym tkanka tłuszczowa pobierana jest klasyczną metodą opracowaną przez Colemana. Przed odessaniem tłuszczu, w okolicę planowanego pobrania, wstrzykiwany jest jałowy roztwór soli fizjologicznej z dodatkiem 0,1% epinefryny. Pobrany tłuszcz jest przygotowywany do wstrzyknięcia w okolicę tkanki piersi.

Wstrzyknięcie tłuszczu wykonuje się strzykawką po wprowadzeniu kaniuli iniekcyjnej w okolicę tkanek piersi, przyległą do mięśnia piersiowego większego. Łączna ilość podanego tłuszczu uzależniona jest zawsze od warunków anatomicznych pacjentki i pożądanej docelowej objętości piersi. W pierwszym okresie piersi są nadmiernie i maksymalnie powiększone ze względu na fakt, iż ok. 20-40% objętości wraz z czasem zaniknie. Istnieje możliwość dodania osocza bogatokomórkowego lub komórek regeneracyjnych, które zwiększają przeżywalność komórek tłuszczowych.

Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu?

Po zabiegu zaleca się noszenie miękkiego biustonosza modelującego piersi przez okres min. 6 tygodni, ochronę piersi przed urazami (brak możliwości spania na brzuchu) oraz noszenie ubranka uciskowego w miejscu pobrania tłuszczu (bez przerwy przez okres tygodnia i jak najczęściej przez okres miesiąca). Pierwsze doby pozabiegowe są zwykle wymagające ze względu na konieczność zmiany opatrunku/ubranek uciskowych. Z ranek po wprowadzaniu kaniul do liposukcji sączy się m.in. roztwór do znieczulenia, resztki krwi. Dlatego też nie polecamy długich podróży (samolot, pociąg) w pierwszych 2-3 dobach po operacji. Pierwsza kąpiel możliwa jest 2 dni po zakończeniu wycieku z ranek po pobraniu tłuszczu. Najczęściej jest to 4. lub 5. doba po zabiegu.

Bezwzględnie zalecane są masaże okolicy, z której pobrany był tłuszcz, aby zapobiec powstawaniu nierówności, wspomóc rekonwalescencję oraz zredukować obrzęki i zastoje limfatyczne. Masaże typu drenaż limfatyczny/LPG Lipomassage rozpocząć można najwcześniej od 10.-14. doby. Rekomendowane jest odbycie co najmniej 10, optymalnie 15 masaży. Naszym pacjentkom polecamy LPG Lipomassage w naszej klinice. Specjalizujemy się m.in. w masażach po liposukcji, a dla osób wykonujących zabiegi u nas, oferujemy specjalne pakiety.

Wskazania do wykonania zabiegu powiększanie biustu własnym tłuszczem:

 • chęć powiększenia piersi
 • chęć ujędrnienia i wymodelowania piersi
 • uzupełnienie ubytku po wcześniejszej operacji piersi
 • redukcja asymetrii piersi
 • dodatkowe uzupełnienie i wymodelowanie piersi po powiększeniu piersi implantami

Jakie są przeciwskazania?

 • nieuregulowana cukrzyca
 • nieuregulowane nadciśnienie tętnicze
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • choroby serca
 • niewydolność wątroby i nerek
 • ciąża i karmienie piersią
 • uogólniona infekcja

Zabiegi powiększania piersi w One Clinic wykonują

dr n. med. Maciej Mazurek – specjalista chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i estetycznej

dr n. med. Justyna Jończyk – specjalistka chirurgii plastycznej

Najczęściej zadawane pytania

Powiększanie piersi własnym tłuszczem to metoda, której efektem jest naturalne modelowanie piersi. Podczas jednego zabiegu zwykle przeszczepia się nie więcej niż 200-300 ml tłuszczu w pierś. Podanie zbyt dużej ilości tkanki tłuszczowej może skutkować powikłaniami. Należy pamiętać, że część przeszczepianej tkanki tłuszczowej ulega wchłonięciu we wczesnym okresie pooperacyjnym. Zatem należy założyć, że jest to raczej metoda, która pozwala na nieznaczne powiększenie, modelowanie piersi. Zabieg jednak można powtarzać, kolejny wykonując nie wcześniej niż po 3-4 miesiącach od poprzedniego, aby osiągnąć upragniony rezultat.

Dla większości pacjentek/ów zastosowanie znieczulenia miejscowego jest wystarczające. Jednak są osoby, które wymagają znieczulenia dożylnego. Nie jest to pełna narkoza – leki anestezjolog podaje dożylnie, nie ma intubacji. Zarówno w przypadku znieczulenia miejscowego, jak i dożylnego wypis do domu odbywa się tego samego dnia.

Tkankę tłuszczową w drodze liposukcji pobiera się z okolic, gdzie występuje ona w nadmiarze. Zwykle jest to brzuch, boczki czy uda.

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Zależy to od pacjentki/a. Część przeszczepianej tkanki tłuszczowej ulega wchłonięciu we wczesnym okresie pozabiegowym. Odsetek ten można spróbować ograniczyć dodatkowym podaniem osocza bogatopłytkowego lub komórek macierzystych, które zwiększają „przeżywalność” tłuszczu. To co następnie pozostaje w piersiach, zwykle zostaje na długo, pod warunkiem utrzymania stałej masy ciała. Trzeba bowiem pamiętać, że przeszczepiana tkanka tłuszczowa zachowuje się tak samo, jak tłuszcz w innych miejscach naszego ciała – w przypadku redukcji wagi, zmniejsza swoją objętość, a w przypadku tycia, zwiększa. Dlatego też doradzamy naszym pacjentkom/om, aby na zabiegi lipotransferu decydowali się, kiedy ich masa ciała jest zbliżona do tej oczekiwanej, gdyż duża redukcja wagi po zabiegu, może negatywnie wpłynąć na efekt operacji.

Tak, można jednoczasowo, podczas operacji powiększenia piersi implantami, dodatkowo zastosować także dodatkowo tkankę tłuszczową – jest to tzw. metoda hybrydowa. W naszej klinice zabiegi z wykorzystaniem metody hybrydowej wykonuje dr n. med. Justyna Jończyk, specjalistka chirurgii plastycznej.


Efekty zabiegu powiększanie piersi własnym tłuszczem w Warszawie:

(więcej efektów zabiegowych w zakładce PRZED/PO)

Inne zabiegi modelujące piersi

Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Powiększanie piersi implantami
Zabieg pozwalający na uzyskanie przewidywalnego efektu powiększenia piersi
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Redukcja piersi
Zabieg chirurgiczny pozwalający na zmniejszenie objętości piersi, odciążenie kręgosłupa i wymodelowanie biustu
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Podniesienie piersi
Operacja pozwalająca na przywrócenie piersiom odpowiedniej pozycji i kształtu.
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Plastyka brodawek piersi
Zabieg chirurgiczny korygujący kształt bądź wyniosłość brodawek
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Brodawka sutkowa – rekonstrukcja lub zmiana barwy
Zabieg pozwalający na rekonstrukcję bądź korekcję barwy brodawki sutkowej

Zarezerwuj wizytę już teraz

tel. +48 795 895 111
Zamknij szukanie
Wróć na początek strony