Podniesienie piersi – podskórny biustonosz - OneClinic
Podniesienie piersi – podskórny biustonosz

Podniesienie piersi – podskórny biustonosz Warszawa

Kiedy piersi opadają wskutek naturalnych procesów starzenia lub po okresie karmienia, aby je podnieść, nie musisz korzystać z metod operacyjnych. Tym paniom, które wolą mniej inwazyjne procedury, zalecamy skorzystanie z podniesienia piersi nićmi Aptos. To metoda, która daje naturalne efekty uniesienia i odmłodzenia biustu. Polega na wytworzeniu siatki nici, które formują swego rodzaju podskórny biustonosz. Najdłuższa nić jest przytwierdzona przez obojczyk, następnie do niej zostają poprowadzone inne podtrzymujące biust nici. Taka konstrukcja zapewnia efekt młodzieńczych, podniesionych piersi. Zabieg daje bardzo przewidywalne efekty liftingu piersi, pacjentka po wyjściu z gabinetu może się cieszyć naturalnym efektem podniesienia swojego biustu. Podniesienie piersi nićmi Aptos to procedura, którą proponuje się pacjentkom, posiadającym biust w rozmiarze do niedużego C. Wielką zaletą zabiegu jest brak konieczności przechodzenia długotrwałej rekonwalescencji i brak rozległych blizn. Podskórny biustonosz tworzy stabilną konstrukcję, która utrzymuje piersi.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg podniesienia piersi nićmi Aptos cechuje mniejsza inwazyjność niż przy metodzie chirurgicznej, nie trzeba się zatem do niego specjalnie przygotowywać. Podczas konsultacji lekarz dokonuje analizy przeciwwskazań do wykonania zabiegu i omawia spodziewany efekt. Przed przystąpieniem do zabiegu należy wykonać podstawowe badania laboratoryjne oraz USG piersi, pacjentki po 40. roku życia muszą wykonać również EKG.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg odbywa się w znieczuleniu ogólnym. Lekarz dokonuje implantacji nici w określony sposób, tworząc podskórny biustonosz. Nici Aptos wprowadza się punktowo, poprzez 4 niewielkie nacięcia, na ciele zatem nie pozostają rozległe blizny. Procedura ta trwa ok. 2 godziny. Do zabiegu wykorzystuje się nierozpuszczalne nici.

Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu?

Rekonwalescencja po zabiegu podniesienia piersi nićmi Aptos jest zwykle mało uciążliwa, dlatego to metoda tak chętnie wybierana przez pacjentki, które nie chcą lub nie mogą zdecydować się na podniesienie operacyjne piersi, ze względu na dłuższy okres dochodzenia do siebie. Po zabiegu pojawi się opuchlizna i siniaki, może również być widoczna lekka asymetria lub marszczenie. Objawy te ustępują w czasie. Bezpośrednio po zabiegu przez 3 miesiące należy nosić specjalny biustonosz, który ma na celu podtrzymywanie biustu. Przez 4 tygodnie zalecamy ograniczyć aktywność fizyczną, do pracy można powrócić po kilku dniach od zabiegu. Ostateczny efekt podniesienia piersi nićmi Aptos będzie widoczny po ok. 3 miesiącach. Rezultaty będą utrzymywać się ok. 5-7 lat.

Wskazania do wykonania zabiegu

  • obwisłe piersi
  • opadające piersi

Jakie są przeciwwskazania

  • ciąża i karmienie piersią
  • infekcja skóry w miejscu wykonywania zabiegu
  • predyspozycje do keloidów
  • choroby autoimmunologiczne: twardzina, sarkoidoza, amyloidoza
  • przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych
  • hemofilia
  • nadciśnienie II i III stopnia

Zarezerwuj wizytę już teraz

tel. +48 795 895 111
Zamknij szukanie
Wróć na początek strony