Powiększanie piersi implantami Warszawa | One Clinic
Powiększanie piersi implantami

Powiększanie piersi implantami Warszawa

Zabieg powiększenia piersi implantami jest jednym, obok liposukcji, z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii plastycznej. Pozwala na otrzymanie pewnego, przewidywalnego efektu. Chcąc zachować najwyższe standardy bezpieczeństwa, korzystamy wyłącznie z implantów od renomowanych producentów, którzy spełniają najbardziej surowe kryteria dotyczące jakości i trwałości implantów.

Powiększenie piersi wykonać można z wykorzystaniem implantów:

 • anatomicznych
 • okrągłych
 • o okrągłej podstawie, z żelem zachowującym kształt implantów anatomicznych (Motiva Ergonomix™)

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed każdym zabiegiem odbywa się osobista konsultacja ze specjalistą. W naszej klinice zabiegi powiększenia piersi implantami wykonują wyłącznie specjaliści i specjalistki chirurgii plastycznej. Podczas wizyty następuje kwalifikacja do operacji, omawiane są oczekiwania i dobierane preferowane przez pacjentkę implanty. Lekarz ustala z pacjentką wszystkie szczegóły zabiegowe. Ponadto przeprowadza dokładny wywiad lekarski i na jego podstawie zleca niezbędne badania przedoperacyjne. W dniu zabiegu pacjentka powinna być zdrowa, bez infekcji, bez infekcji na skórze. Choroby przewlekłe powinny być uregulowane i pod kontrolą specjalisty prowadzącego. Na 10 dni przed planowanym zabiegiem nie można przyjmować środków mających wpływ na krzepliwość krwi (np. Aspiryny).

Jak wygląda zabieg?

Zabieg powiększania biustu odbywa się w znieczuleniu ogólnym, w obecności anestezjologa, który czuwa nad poprawnym przebiegiem znieczulenia. Po nacięciu piersi w fałdzie podpiersiowym lub wokół otoczki przez chirurga plastycznego, dociera się pod miesięń piersiowy większy, który częściowo unosi się. Następnie wykonuje się kontrolę krwawienia, zakłada dren i wprowadza implant. Zabieg kończy warstwowe zszycie rany i założenie opatrunku. W zależności od potrzeb – korygować można jedną (rekonstrukcja lub redukcja asymetrii) lub obie piersi (obustronne powiększenie lub obustronna rekonstrukcja).

Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu?

Zakładane są wchłanialne szwy. Po zakończeniu zabiegu na obszar zabiegowy nakładane jest specjalny pas i biustonosz. Z kliniki wychodzi się kolejnego dnia po zabiegu, w godzinach porannych. W nocy nad pacjentką czuwa wykwalifikowany personel medyczny. Pierwsze doby pozabiegowe są zwykle wymagające ze względu ból pooperacyjny i uczucie „ciężaru” na klatce piersiowej. Blizny pooperacyjne po powiększeniu piersi są z reguły mało widoczne – niemniej, warto dodatkowo zadbać o ich wygląd. Zalecamy pacjentkom stosowanie maści na blizny po odpadnięciu strupków (zwykle od 3. tygodnia po operacji). Przez 4 tygodnie należy zapewnić stabilizację nowo wszczepionym implantom poprzez noszenie specjalnego biustonosza. Przez ok. 4 tygodnie po operacji zalecamy ograniczyć aktywność ruchową, unikać sytuacji w których piersi mogłyby zostać przypadkowo uderzone/urażone (zabawa z dziećmi itp.). Do pracy siedzącej z reguły można wrócić po ok. 7 dniach. Ostateczny efekt zwykle widoczny jest po ok. 3 miesiącach.

Wskazania do wykonania zabiegu

 • chęć powiększenia piersi (np. z powodu polaktacyjnego zaniku gruczołu piersiowego)
 • rekonstrukcja piersi
 • redukcja piersi

Jakie są przeciwwskazania?

 • nieuregulowana cukrzyca
 • nieuregulowane nadciśnienie tętnicze
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • choroby serca
 • niewydolność wątroby i nerek
 • ciąża i karmienie piersią
 • uogólniona infekcja

Zabiegi powiększania piersi w One Clinic wykonują

dr n. med. Maciej Mazurek – specjalista chirurgii plastycznej i estetycznej

dr n. med. Justyna Jończyk – specjalistka chirurgii plastycznej

Efekty zabiegu powiększanie piersi implantami w Warszawie:

Jestem po operacji powiększenia biustu. Wybrałam Pana Doktora Macieja Mazurka i była to idealna decyzja. Podczas pierwszej wizyty Doktor szczegółowo omówił wszystkie aspekty dotyczące zabiegu. Pytał o moje oczekiwania i cierpliwie odpowiadał na moje pytania. Zaufałam Doktorowi na 100% i za jego pomocą wybrałam idealny rodzaj i wielkość implantów Efekt przerósł moje oczekiwania, piersi są takie jakie sobie wymarzyłam. Perfekcyjnie naturalne. Doktor jest zaangażowany, bardzo profesjonalny i miły. Przed operacją, w trakcie pobytu w klinie i po, cały czas czułam się zaopiekowana. Po zabiegu, już w domu w każdej chwili mogłam telefonicznie skontaktować się z Doktorem w razie jakichkolwiek wątpliwości.
Nie minęło dużo czasu, a blizny już są prawie niewidoczne.
Polecam Pana doktora z całego serca. Wspaniały specjalista, dzięki któremu spełniło się moje marzenie.

Iwona

FAQ – często zadawane pytania – posłuchaj co mówi nasz specjalista

Inne zabiegi które mogą Cię zainteresować

Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Powiększanie piersi własnym tłuszczem
Zabieg pozwala na osiągnięcie naturalnego efektu powiększenia biustu.
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Podniesienie piersi
Operacja pozwalająca na przywrócenie piersiom odpowiedniej pozycji i kształtu.
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Endermologia LPG
LPG® Lipomassage™ – zabiegi wyszczuplające, redukujące cellulit i zastoje limfy.
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Liposukcja
Skuteczna metoda chirurgicznej redukcji tkanki tłuszczowej.
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Modelowanie pośladków własnym tłuszczem
Zabieg pozwalający na zwiększenie objętości, ujędrnienie i zmianę kształtu pośladków.

Zarezerwuj wizytę już teraz

tel. +48 795 895 111
Zamknij szukanie
Wróć na początek strony