Plastyka skrzydełek nosa Warszawa - operacja nosa | One Clinic
Plastyka skrzydełek nosa

Plastyka skrzydełek nosa Warszawa

W obrębie zabiegów plastyki nosa wykonujemy w naszej klinice m.in. korekcję skrzydełek nosa. Wiele osób jest niezadowolonych z ogólnego kształtu nosa, jego wielkości czy budowy, ale czasem zdarza się również tak, iż pacjent zwraca szczególną uwagę na skrzydełka nosa i chciałby dokonać ich korekty.

Taka korekcja pozwala przywrócić pożądane proporcje twarzy, odmienić jej wygląd, a przez to  pozytywnie wpłynąć na samopoczucie pacjenta. Jest również zalecana ze względów zdrowotnych – może bowiem wiązać się z poprawą oddychania. Dlaczego? Gdyż to właśnie skrzydełka nosa odgrywają istotną rolę w prawidłowym działaniu zastawki nosa. Po zabiegu nos stanie się bardziej symetryczny, jego skrzydełka zostaną zmniejszone, poprawi się komfort oddychania pacjenta. Taka operacja to często rozwiązanie pomagające u pacjentów zlikwidować wiele kompleksów związanych z wyglądem nosa.

Jak przygotować się do zabiegu?

Korekcję skrzydełek nosa poprzedza konsultacja lekarska, podczas której pacjent kwalifikowany jest do zabiegu. W tym czasie jest informowany także o przewidywanych efektach zabiegu, jego przebiegu oraz bliznach. W zależności od wybranego znieczulenia konieczne jest wykonanie niezbędnych badań laboratoryjnych.

Jak wygląda zabieg?

W zależności od indywidualnych cech pacjenta oraz wskazań zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Lekarz wykonuje nacięcia na zewnątrz nosa lub od środka i usuwa nadmiar tkanki i chrząstki. W ten sposób następuje zwężenie dolnego fragmentu i korekcja skrzydełek nosa. Zabieg trwa ok. 1-1,5 godziny.

Na zakończenie operator zakłada szwy i opatrunek.

Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu?

W przypadku zastosowania znieczulenia miejscowego, pacjent/pacjentka tego samego dnia może wrócić do domu. Szwy zostają usunięte po około tygodniu od wykonania operacji. W okolicy nosa przez pewien czas może występować obrzęk oraz zasinienia. Do zaleceń pozabiegowych należy unikanie gorących i ostrych potraw, spanie z uniesioną głową. Przez ok. 4 tygodnie należy zrezygnować z nadmiernego wysiłku fizycznego, a ok. 4 miesiące sauny, wystawiania się na promienie słoneczne oraz korzystania z solarium. W tym okresie powinno się stronić od wysokich i niskich temperatur.

Wskazania do wykonania zabiegu:

  • zniekształcenie wyglądu nosa
  • asymetryczne skrzydełka nosa
  • kłopoty z oddychaniem

Jakie są przeciwwskazania?

  • ciąża i karmienie piersią
  • nieuregulowana cukrzyca
  • niewydolność krążenia, zaburzenia krzepnięcia
  • choroby serca i płuc
  • stany zapalne w obrębie zatok

Zabiegi korekcji skrzydełek nosa w One Clinic w Warszawie wykonują:

dr n. med. Justyna Jończyk – specjalistka chirurgii plastycznej i estetycznej, pasjonatka chirurgii twarzy

dr n. med. Maciej Mazurek – specjalista chirurgii plastycznej i estetycznej

Zobacz inne zabiegi korygujące kształt nosa

Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Korekcja nosa nićmi Aptos
Małoinwazyjny zabieg „bez skalpela” pozwalający na trwałe lub tymczasowe modelowanie kształtu nosa.
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Korekcja nosa kwasem hialuronowym
Korekcja nosa kwasem hialuronowym pozwala np. na bezoperacyjną redukcję niewielkiego garbka i subtelną korekcję profilu.
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Operacja nosa – chirurgiczna korekcja czubka nosa
Zabieg chirurgiczny poprawiający wygląd czubka nosa (zmniejszenie, modelowanie) – może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym

Zarezerwuj wizytę już teraz

tel. +48 795 895 111
Zamknij szukanie
Wróć na początek strony