Lip lift - trwałe powiększenie ust - OneClinic
Lip lift – trwałe powiększenie ust

Lip lift – trwałe powiększenie ust

Kiedy twoje usta są wąskie i nieproporcjonalne, ale nie chcesz decydować się na zabiegi z wypełniaczami, idealnym rozwiązaniem dla ciebie będzie zabieg Bullhorn lip lift. To trwała metoda powiększania ust (najczęściej górnej wargi), która pomaga nadać wargom pożądane proporcje (utracone wskutek procesów starzenia lub wynikające z budowy anatomicznej ust). Celem zabiegu Bullhorn lip lift jest zmniejszenie odległości między górną wargą a podstawą nosa, poprzez specjalne poszerzenie (wywinięcie) czerwieni wargowej. W efekcie uzyskujemy powiększenie górnej wargi, zmniejszenie odstępu między nosem a ustami, odsłonięcie zębów podczas uśmiechania się, czyli przywrócenie proporcji ust i ich bardziej atrakcyjny, młodszy wygląd. Zabieg ten daje szybkie i naturalne efekty, niwelując wąskie usta w sposób naturalny. Jest to małoinwazyjna, bezpieczna, jednorazowa procedura chirurgiczna, modelująca i unosząca usta bez konieczności wstrzykiwania preparatów wypełniających. Bullhorn lip lift sprawdzi się u osób, które nie chcą, nie mogą korzystać lub mają uczulenie na substancje wykorzystywane w iniekcjach. W One Clinic korektę ust metodą Bullhorn lip lift wykonujemy w warunkach sali operacyjnej przez specjalistów z zakresu chirurgii plastycznej i doświadczony personel medyczny. Otoczymy cię wyjątkową opieką okołozabiegową (możesz liczyć na wsparcie lekarzy i kosmetologów w przygotowaniu do zabiegu i gojeniu blizn).

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg poprzedzony jest konsultacją, podczas której lekarz rozpoznaje zaburzenia proporcji ust i dokonuje kwalifikacji do Bullhorn lip lift. Przed przystąpieniem do zabiegu należy wykonać podstawowe badania laboratoryjne (morfologię krwi, układ krzepnięcia, antygen HBS, HCV, HIV i ewentualnie inne zlecone przez specjalistę lub specjalistkę podczas konsultacji).

Jak wygląda zabieg?

Pacjent zostaje znieczulony miejscowo. Podczas zabiegu Bullhorn lip lift chirurg plastyk wycina fragment skóry, aby nadać ustom określony kształt, wywija wargę górną. Cięcie jest prowadzone w bruździe miedzy nosem a bielą wargi górnej”. Warga zostaje naturalnie uniesiona, dzięki czemu usta stają się bardziej proporcjonalne. Zabieg trwa ok. 1 godziny. Kończy go założenie szwów i opatrunku pod nosem. Efekt widoczny jest od razu. Bullhorn lip lift daje trwałe rezultaty uwydatnienia wargi górnej, zabiegu nie trzeba powtarzać.

Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu?

Bullhorn lip lift jest to procedura małoinwazyjna. Po zabiegu należy w pierwszych dniach unikać gryzienia twardych pokarmów i starać się ograniczyć nadmierną mimikę twarzy. Szwy zdejmuje się po 7-10 dniach. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić lekki obrzęk lub zasinienie.

Wskazania do wykonania zabiegu

  • wąskie usta
  • zaburzenia proporcji twarzy (zbyt duży dystans między ustami a nasadą nosa)
  • zasłanianie zębów przez usta podczas uśmiechania się

Jakie są przeciwwskazania?

  • ciąża, karmienie piersią
  • cukrzyca
  • choroby układu krzepnięcia, zaburzenia krzepliwości krwi
  • skłonności do keloidów i blizn hipertroficznych
  • aktywne infekcje skórne w okolicy zabiegowej

Zabiegi lip lift w One Clinic w Warszawie wykonuje

dr n. med. Justyna Jończyk – specjalistka chirurgii plastycznej i estetycznej, pasjonatka chirurgii twarzy

dr n. med. Maciej Mazurek – specjalista chirurgii plastycznej i estetycznej

Inne metody powiększania i modelowania ust

Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Powiększenie ust kwasem hialuronowym
Metoda tymczasowego zwiększenia objętości ust, nawilżenia oraz zmiany kształtu
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Modelowanie ust własnym tłuszczem
Metoda pozwalająca na przywrócenie objętości i kształtu ustom w sposób naturalny, poprzez wykorzystanie własnej tkanki tłuszczowej
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Makijaż permanentny ust
Zabieg kosmetyczny pozwalający trwale (na kilkanaście miesięcy do dwóch lat) skorygować kolor ust

Zarezerwuj wizytę już teraz

tel. +48 795 895 111
Zamknij szukanie
Wróć na początek strony