Makijaż permanentny ust - OneClinic
Makijaż permanentny ust

Makijaż permanentny ust

Makijaż permanentny ust polega na podskórnym, mechanicznym wprowadzeniu niewielkiej ilości barwnika (mieszanki pigmentów) za pomocą jednej lub większej ilości igieł. Tym sposobem wykonujemy na skórze symetryczny rysunek poprawiający/podkreślający wygląd naturalnych ust.

Jak przygotować się do zabiegu makijażu permanentnego ust?

Najlepiej miesiąc przed zabiegiem nie wykonywać inwazyjnych zabiegów na usta. Pozwoli to na dobranie idealnego, jak najbardziej naturalnego kształtu i koloru. Należy zadbać o kondycje skóry ust jak również wokół nich, aby była odpowiednio nawilżona. Dobrze przygotowana skóra lepiej przyjmuje pigment, co pozwala dłużej się nim cieszyć.

UWAGA!!!

Podczas pigmentacji ust, naruszenie naskórka może uaktywnić „opryszczkę”. W celu prewencji skontaktuj się z lekarzem i poproś o kurację np. Heviran (skontaktuj się z nami w tej kwestii z wyprzedzeniem – wystawimy receptę na kurację).

Jak wygląda zabieg makijażu permanentnego ust?

Zabieg rozpoczyna się od demakijażu twarzy i dezynfekcji skóry w miejscu pigmentowanym. Następnie dobierany jest odpowiedni kolor i tworzony rysunek ust. Cały projekt musi być zaakceptowany przez klientkę. Jeśli to konieczne, nakładane jest znieczulenie. Po odczekaniu odpowiedniego czasu (ok. 20 min. aby znieczulenie zaczęło działać) wykonywana jest pigmentacja ust. Na koniec dezynfekujemy miejsce pigmentowane i nakładamy produkt/y pielęgnacyjne.

Ile zabiegów makijażu permanentnego ust wymaganych jest do uzyskania pożądanego efektu?

Dwa zabiegi. Pierwszy to projekt i pigmentacja. Po 6- 8 tygodniach wykonujemy drugi, który jest dopigmentowaniem (dołożeniem pigmentu po naturalnym procesie złuszczania). Dany wygląd ust utrzymuje się od kilkunastu miesięcy do dwóch lat. Po tym czasie należy ponownie wykonać makijaż permanentny w celu odświeżenia.

Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu makijażu permanentnego ust?

Bezpośrednio po zabiegu skóra okolicy pigmentowanej może być delikatnie opuchnięta, zaczerwieniona i obolała. Początkowo makijaż permanentny wydaje się przerysowany (ciemny, intensywny). To dlatego, że widzimy jedynie pigment osadzony w naskórku. ⁣
Po kilku dniach (4-5) skóra na brwiach zacznie się łuszczyć. Jest to proces całkowicie naturalny. Ważne jest, aby ich nie skubać i nie drapać  gdyż może to skutkować powstaniem odbarwień i blizn. Tuż po wyłuszczeniu pigmentu z naskórka kolor może wydawać się zbyt jasny czy nierówny. Pigment potrzebuje czasu na ustabilizowanie się w skórze. Proces ten trwa około 6-8 tygodni. Po tym czasie możemy umówić się na dopigmentowanie, podczas którego uzupełniamy ubytki, przyciemniamy kolor, korygujemy kształt.

Jak należy pielęgnować skórę po zabiegu makijażu permanentnego ust?

Ważną rolę w procesie gojenia odgrywa prawidłowa pielęgnacja pozabiegowa. Należy używać wyłącznie preparatów otrzymanych w gabinecie. Skórę po zabiegu w miejscu pigmentowanym pielęgnujemy nie dopuszczając do powstania strupków poprzez usuwanie limfy oraz nawilżając. Chronimy ją przed wodą, para i promieniami UV. Nie skubiemy, nie drapiemy i nie wykonujemy makijażu  w miejscu pigmentowanym (do momentu złuszczenia).  Przestrzeganie zaleceń przyspiesza proces gojenia skóry, wydłuża trwałoś i gwarantuje efekt.

Wskazania do wykonania zabiegu

Chęć poprawy koloru i/lub kształtu ust, zniwelowanie asymetrii

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu 

Zabieg należy odsunąć w czasie jeżeli:

  • Przechodzisz infekcję bakteryjną lub wirusową
  • Przyjmujesz antybiotyk, sterydy, leki rozrzedzające krew.

Lub gdy:

  • masz stan zapalny w miejscu poddawanym zabiegowi (wysypka, wyprysk, ugryzienie owada, zadrapanie)
  • masz wysuszone, spierzchnięte usta (koniecznie zadbaj o ich kondycję przed zabiegiem)
  • chorujesz na cukrzycę lub łuszczycę
  • jesteś w ciąży, okresie połogu czy laktacj
  • w ciągu ostatnich dwóch tygodni usta były ostrzykiwane

Kto wykonuje zabiegi makijażu permanentnego w One Clinic?

W naszej klinice zabiegi makijażu permanentnego i mikropigmentacji paramadycznej wykonuje kosmetolożka, linergistka – międzynarodowa trenerka makijażu permanentnego Aleksandra Nowak.

Pamiętaj, aby poinformować linergistkę o wszystkich chorobach i przyjmowanych obecnie lekach oraz terapiach. Chodzi o Twoje bezpieczeństwo i finalny efekt zabiegu.

Przykładowe efekty pracy Aleksandry Nowak

Usta – lekko cieniowane

Usta – wypełnione kolorem

Zarezerwuj wizytę już teraz

tel. +48 795 895 111
Zamknij szukanie
Wróć na początek strony