Makijaż permanentny powiek - OneClinic
Makijaż permanentny powiek

Makijaż permanentny powiek

Makijaż permanentny powiek/kresek polega na podskórnym, mechanicznym wprowadzeniu niewielkiej ilości barwnika (mieszanki pigmentów) za pomocą jednej lub większej ilości igieł. Tym sposobem wykonujemy na skórze symetryczny rysunek poprawiający/podkreślający wygląd oczu/spojrzenia

Jak przygotować się do zabiegu makijażu permanentnego powiek/kresek?

Najlepiej miesiąc przed zabiegiem nie wykonywać henny, laminacji itp. Pozwoli to na dobranie idealnego, jak najbardziej naturalnego kształtu i koloru . Minimum miesiąc przed zabiegiem zaniechać stosowania odżywek stymulujących porost rzęs. Należy zadbać o kondycje skóry, aby była oczyszczona i odpowiednio nawilżona. Dobrze przygotowana skóra lepiej przyjmuje pigment, co pozwala dłużej się nim cieszyć.

Jak wygląda zabieg makijażu permanentnego powiek/kresek?

Zabieg rozpoczyna się od demakijażu twarzy i dezynfekcji skóry w miejscu pigmentowanym. Następnie dobierany jest odpowiedni kolor i tworzony rysunek ust. Cały projekt musi być zaakceptowany przez klientkę. Jeśli to konieczne, nakładane jest znieczulenie. Po odczekaniu odpowiedniego czasu (ok. 5/10 min. aby znieczulenie zaczęło działać) wykonywana jest pigmentacja powiek. Na koniec dezynfekujemy miejsce pigmentowane i nakładamy produkt/y pielęgnacyjne.

Ile zabiegów makijażu permanentnego powiek/kresek wymaganych jest do uzyskania pożądanego efektu?

Dwa zabiegi. Pierwszy to projekt i pigmentacja. Po 6- 8 tygodniach wykonujemy drugi, który jest dopigmentowaniem (dołożeniem pigmentu po naturalnym procesie złuszczania). Dany wygląd kresek utrzymuje się od kilkunastu miesięcy do dwóch lat. Po tym czasie należy ponownie wykonać makijaż permanentny w celu odświeżenia.

Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu makijażu permanentnego powiek/kresek?

Bezpośrednio po zabiegu skóra okolicy pigmentowanej może być delikatnie opuchnięta, zaczerwieniona i obolała.
Początkowo makijaż permanentny wydaje się przerysowany (ciemny, intensywny). To dlatego, że widzimy jedynie pigment osadzony w naskórku. ⁣ Po kilku dniach (4-5) skóra na brwiach zacznie się łuszczyć. Jest to proces całkowicie naturalny. Ważne jest, aby ich nie skubać i nie drapać  gdyż może to skutkować powstaniem odbarwień i blizn. Tuż po wyłuszczeniu pigmentu z naskórka kolor może wydawać się zbyt jasny czy nierówny. Pigment potrzebuje czasu na ustabilizowanie się w skórze. Proces ten trwa około 6-8 tygodni. Po tym czasie możemy umówić się na dopigmentowanie, podczas którego uzupełniamy ubytki, przyciemniamy kolor, korygujemy kształt.

Jak należy pielęgnować skórę po zabiegu makijażu permanentnego powiek/kresek?

Ważną rolę w procesie gojenia odgrywa prawidłowa pielęgnacja pozabiegowa. Należy używać wyłącznie preparatów otrzymanych w gabinecie. Skórę po zabiegu w miejscu pigmentowanym pielęgnujemy nie dopuszczając do powstania strupków poprzez usuwanie limfy oraz nawilżając. Chronimy ją przed wodą, para i promieniami UV. Nie skubiemy, nie drapiemy i nie wykonujemy makijażu  w miejscu pigmentowanym (do momentu złuszczenia).  Przestrzeganie zaleceń przyspiesza proces gojenia skóry, wydłuża trwałoś i gwarantuje efekt.

Wskazania do wykonania zabiegu

Podkreślenie oczu, oprawa kształtu i nadanie wyrazistego wyglądu. Zniwelowanie asymetrii.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu 

Zabieg należy odsunąć w czasie jeżeli:

  • Przechodzisz infekcję bakteryjną lub wirusową
  • Przyjmujesz antybiotyk, sterydy, leki rozrzedzające krew.

Lub gdy:

  • Chorujesz na cukrzycę lub łuszczycę
  • Stosujesz preparat na porost rzęs (minimum miesiąc przed zabiegiem należy go odstawić)
  • Nosisz sztuczne rzęsy (należy je zdjąć przed zabiegiem)
  • Jesteś w ciąży, okresie połogu czy laktacji
  • Masz stan zapalny w miejscu poddawanym zabiegowi (wysypka, wyprysk, ugryzienie owada, zadrapanie)
  • Masz świeżo wykonaną hennę rzęs

Kto wykonuje zabiegi makijażu permanentnego w One Clinic?

W naszej klinice zabiegi makijażu permanentnego i mikropigmentacji paramadycznej wykonuje kosmetolożka, linergistka – międzynarodowa trenerka makijażu permanentnego Aleksandra Nowak.

Pamiętaj, aby poinformować linergistkę o wszystkich chorobach i przyjmowanych obecnie lekach oraz terapiach. Chodzi o Twoje bezpieczeństwo i finalny efekt zabiegu.

Przykładowe efekty pracy Aleksandry Nowak

Kreski – soft liner

Kreski – zagęszczenie korony rzęs

Kreski – smoky eye

Zarezerwuj wizytę już teraz

tel. +48 795 895 111
Zamknij szukanie
Wróć na początek strony