Liposukcja podbródka Warszawa | One Clinic
Liposukcja podbródka

Liposukcja podbródka Warszawa

Zabieg liposukcji podbródka pozwala na jego wymodelowanie poprzez odessanie tkanki tłuszczowej. Dzięki tej procedurze można uzyskać bardziej smukłą dolną część twarzy. Liposukcję podbródka można często łączyć np. z chirurgicznym faceliftingiem bądź niechirurgicznym liftingiem nićmi Aptos. Pozostała po liposukcji skóra jest wówczas napinana specjalnym „rusztowaniem” z umieszczanych podskórnie nici.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed zabiegiem należy odbyć konsultację lekarską, podczas której następuje kwalifikacja do zabiegu. Specjalista zleca badania niezbędne do wykonania przed operacją. W dniu zabiegu badania krwi nie mogą być starsze nić 4 tygodnie. Przez min. 10 dni przed zabiegiem nie należy przyjmować środków rozrzedzających krew (np. Aspiryna).

Jak wygląda zabieg liposukcji podbródka w Wraszawie?

Liposukcję podbródka wykonujemy w sali operacyjnej. Po dokładnym znieczuleniu okolicy poddawanej zabiegowi, tkanka tłuszczowa jest odsysana specjalnymi kaniulami, wprowadzanymi pod skórę przez niewielkie (kilkumilimetrowe) nacięcia. Specjalista wykonujący zabieg, usuwając tłuszcz, modeluje dolną partię twarzy – podbródek i okolice żuchwy.

Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu?

Po zakończeniu zabiegu zakładana jest specjalna opaska uciskowa, zapobiegająca zbieraniu się płynu i wspomagająca rekonwalescencję. Może utrzymywać się obrzęk i zasinienia. Celem wspomagania procesu rekonwalescencji zalecamy masaże typu endermologia – Endermolift, zgodnie z indywidualnymi zaleceniami lekarza. Zapobiegamy wówczas tworzeniu się nierówności, pobudzamy tkanki do szybszej regeneracji i pracy.

Wskazania do wykonania zabiegu:

  • drugi podbródek
  • chęć wymodelowania twarzy

Jakie są przeciwwskazania?

  • nieuregulowana cukrzyca
  • nieuregulowane nadciśnienie tętnicze
  • zaburzenia krzepnięcia krwi
  • ciąża i karmienie piersią
  • uogólniona infekcja

Zabieg liposukcji podbródka w One Clinic wykonują

dr n.med. Justyna Jończyk – specjalistka chirurgii plastycznej i estetycznej

dr n. med. Maciej Mazurek – specjalista chirurgii plastycznej i estetycznej

Specjalista o wskazaniach i efektach liposukcji podbródka

Zarezerwuj wizytę już teraz

tel. +48 795 895 111
Zamknij szukanie
Wróć na początek strony