Plastyka brzucha Warszawa - OneClinic
Plastyka brzucha

Plastyka brzucha Warszawa

Abdominoplastyka to zabieg zwany inaczej plastyką brzucha, który ma na celu zlikwidowanie tzw. wystającego brzucha, wiszącego fałdu skóry oraz czasem części rozstępów. Operacja cieszy się dużą popularnością zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Należy pamiętać, że warto wykonać ją w momencie ustabilizowania się wagi pacjenta. Najczęściej na zabieg decydują się kobiety po przebytej ciąży, a także osoby, które w krótkim czasie utraciły dużo kilogramów, które chcą przywrócić właściwy przebieg mięśni, uzyskać płaski brzuch, usunąć nadmiar skóry lub po prostu wymodelować tę okolicę. Po operacji rezultat jest widoczny od razu, ma to pozytywny wpływ na samopoczucie pacjenta. W efekcie zabiegu następuje ograniczenie bólu kręgosłupa oraz wszelkich dolegliwości fizycznych, które wcześniej wynikały z nadmiernego rozrostu obszaru brzucha. Pacjent wygląda szczuplej, wyraźnie poprawia się jego sylwetka. Należy pamiętać, że abdominoplastyka nie jest metodą odchudzania, lecz modelowania sylwetki.

Często podczas zabiegu abdominoplastyki dodatkowo wykonuje się liposukcję nadbrzusza i okolicy talii celem wymodelowania brzucha.

Zabieg abdominoplastyki poprawia napięcie powłok brzusznych przez co pacjent zyskuje płaski brzuch, z wyraźnie zaznaczoną talią.

Jak przygotować się do zabiegu?

Abdominoplastykę poprzedza konsultacja lekarska, przed operacją niezbędne jest wykonanie badań laboratoryjnych. Na 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem należy odstawić leki hormonalne, w tym czasie również nie powinno się palić papierosów. Na 2 tygodnie przed zabiegiem nie powinno się zażywać produktów, które wpływają na krzepnięcie krwi. Powinno się przejść na lekkostrawną dietę. Do 6 godzin przed operacją nie wolno niczego jeść, pić, ani żuć gumy.

Uwaga: do zabiegu nie powinny przystępować osoby palące, z niewyrównaną cukrzycę lub nieuregulowanym nadciśnieniem tętniczym, jak również z żylakami kończyn dolnych i po przebytym zakrzepowym zapaleniu żył.

Jak wygląda zabieg?

Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym. Z cięcia ponad spojeniem łonowym, odpreparowuje się płat skórno tłuszczowy z okrojeniem i pozostawieniem pępka w jego miejscu aż do kąta międzyżebrowego w nadbrzuszu. Następnie wzmacnia się kresę białą, likwidując jej rozstęp i/lub przepuklinę pękową. Usuwa się nadmiar skóry, najczęściej od miejsca po starym pępku do dolnej linii cięcia i wydobywa się pępek w nowym miejscu przez skórę. Drenaż i zeszycie rany kończy zabieg. Podczas zabiegu lekarz nacina mięśnie poprzeczne brzucha w podbrzuszu, nad samym owłosieniem łonowym lub od pępka w dół. Następnie lekarz pozbywa się nadmiaru tkanki tłuszczowej i skóry, a w przypadku rozejścia się mięśni brzucha zszywa je w środkowej części. Przed zszyciem i zamknięciem rany przesuwa pępek w odpowiednie miejsce. Operacja może trwać ok. 3-4 godziny, w zależności od określonego przypadku i stanu zdrowia pacjenta.

Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu?

Po zabiegu wymagana jest pozycja odciążająca ranę – tj. półzgięta przez min. 8-10 dni, noszenie pasa przyciskającego odwarstwione tkanki do tkanek leżących głębiej celem szybszego gojenia i zmniejszenia możliwości zbierania się płynu tkankowego. Powrót do czynności dnia codziennego w niepowikłanym przebiegu to ok. 14 dni. Jeśli zabieg obejmował plastykę kresy białej lub przepukliny pępkowej, należy unikać podnoszenia ciężkich przedmiotów przez okres 3 miesięcy. W czasie rekonwalescencji nie można palić papierosów – negatywnie wpływa to na proces gojenia. Po zagojeniu się ran pacjent powinien pamiętać o stosowaniu środków zmniejszających widoczność blizn.

Wskazania do wykonania zabiegu

 • nadmiar wiszącej, wiotkiej skóry w okolicy brzucha
 • nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha
 • rozległe blizny
 • rozstęp mięśni prostych brzucha
 • przepuklina brzuszna

Jakie są przeciwwskazania?

 • ciąża i karmienie piersią
 • otyłość
 • nadciśnienie tętnicze krwi
 • nieuregulowana cukrzyca
 • zaburzenia krzepliwości krwi
 • żylaki
 • infekcje skóry

Zabiegi abdominoplastyki w One Clinic wykonują

dr n. med. Justyna Jończyk – specjalistka chirurgii plastycznej i estetycznej

dr n. med. Maciej Mazurek – specjalista chirurgii plastycznej i estetycznej

Efekty zabiegu

Zobacz jakie inne zabiegi mogą Cię zainteresować

Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Liposukcja
Skuteczna metoda chirurgicznej redukcji tkanki tłuszczowej.
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Endermologia LPG
LPG® Lipomassage™ – zabiegi wyszczuplające, redukujące cellulit i zastoje limfy.
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Laserowa redukcja blizn
Laserowa redukcja blizn, w zależności od rodzaju lasera, redukuje blizny stare i świeże, pooperacyjne.
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Chirurgiczna korekcja blizn
Zabieg chirurgiczny polegający na wycięciu starej blizny i bardziej estetycznym zszyciu skóry.
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Bielactwo, blizny – pigmentacja kamuflująca
Zabieg pozwalający zamaskować blizny (w tym rozstępy), plamy typu bielactwo
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Dietetyka
Oferta dietetyczna – dieta anti-aging, diety specjalistyczne

Zarezerwuj wizytę już teraz

tel. +48 795 895 111
Zamknij szukanie
Wróć na początek strony