Odmładzanie grzbietów dłoni Warszawa | One Clinic
Odmładzanie grzbietów dłoni

Odmładzanie grzbietów dłoni Warszawa

Dłonie są jedną z najbardziej eksponowanych części ciała. To właśnie po nich widać przemijający czas – utratę sprężystości, jędrności. Skóra staje się cienka, co uwidacznia naczynia krwionośne. Zaczynają pojawiajać się przebarwienia, a dłonie zaczynają wyglądać na wychudzone. Mówi się o nich, że są wizytówką człowieka, dlatego warto o nie zadbać. Odmładzanie grzbietów dłoni własnym tłuszczem to nieinwazyjny zabieg, który zdecydowanie poprawia ich wygląd. Przeszczepienie własnego tłuszczu nie wywołuje reakcji alergicznych i nadaje dłoniom młodzieńczy wygląd. W przeszczepionym tłuszczu znajdują się komórki macierzyste, które wpływają także na stymulację odnawiania i regeneracji skóry, dzięki temu dają trwalszy efekt niż inne wypełniacze. Zaletą odmładzania grzbietów dłoni własnym tłuszczem jest także fakt, iż do zabiegu wykorzystuje się tkankę tłuszczową z okolic, w których jest jej zbyt wiele np. z brzucha, ud, bioder.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg odmłodzenia grzbietów dłoni poprzedza konsultacja lekarska, podczas której zleca się szereg podstawowych badań laboratoryjnych. 10 dni przed zabiegiem powinno unikać się środków rozrzedzających krew, np. Aspiryny, a także witaminy E. Przed operacją należy ograniczyć spożywanie alkoholu oraz palenie papierosów.

Jak wygląda zabieg w Warszawie?

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i rozpoczyna się od pobrania tkanki tłuszczowej z wybranego miejsca na ciele, np. ud, podbrzusza. Lekarz wykonuje niewielkie nacięcie, ok. 3 mm i odsysa tłuszcz za pomocą cienkiej kaniuli. Pacjent nie odczuwa bólu, ponieważ procedurę pobrania tkanki tłuszczowej poprzedza podanie roztworu znieczulającego i obkurczającego naczynia krwionośne. Miejsce pobrania tłuszczu zakrywa się opatrunkiem, a blizny po nacięciu z czasem stają się praktycznie niewidoczne. Odessany tłuszcz jest poddawany obróbce — płukaniu, filtrowaniu, czyli oczyszczeniu z uszkodzonych komórek, krwi, nadmiaru płynów i lipidów, a następnie przez małe nakłucia podawany jest do skóry grzbietu dłoni. Dzięki temu dłonie uzyskują utraconą objętość. Zabieg trwa ok. 60 minut, chociaż jest to zależne od zakresu operacji i może różnić się w indywidualnych przypadkach.

Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu?

Po zabiegu dłonie będą opuchnięte, a skóra błyszcząca i napięta. Pacjent może odczuwać dyskomfort w momencie ustąpienia znieczulenia. Przez pierwszy tydzień po zabiegu zaleca się natłuszczanie dłoni. Przez ten okres należy również unikać wysiłku fizycznego oraz noszenia ciężkich przedmiotów. Na miejscach, z których pobrano tkankę tłuszczową należy nosić opatrunek uciskowy. Najlepsze efekty zabiegu mogą być widoczne nawet po 9 miesiącach. Efekty odmładzania grzbietów dłoni własnym tłuszczem utrzymują się przez kilka lat. Dzięki prowadzeniu zdrowego trybu życia i właściwej pielęgnacji dłoni pacjent z pewnością dłużej będzie cieszył się efektem operacji.

Wskazania do wykonania zabiegu:

 • pomarszczona i cienka skóra dłoni
 • zwiotczała skóra dłoni
 • widoczne żyły na dłoniach

Jakie są przeciwwskazania?

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • zaburzenia krzepliwości krwi
 • przewlekłe infekcje
 • niedowaga
 • choroby wątroby i nerek
 • palenie papierosów
 • nadużywanie alkoholu
 • choroby nowotworowe

Efekty zabiegu

Inne zabiegi które mogą Cię zainteresować

Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Fotoodmładzanie
Fotoodmładzanie – laserowa redukcja przebarwień i plam starczych (IPL)

Zarezerwuj wizytę już teraz

tel. +48 795 895 111
Zamknij szukanie
Wróć na początek strony