Skleroterapia Warszawa - Redukcja małych żylaków | One Clinic
Skleroterapia

Skleroterapia Warszawa

Skleroterapia to jedna z niechirurgicznych metod leczenia żylaków i teleangiektazji, czyli tzw. pajączków. To technika wybierana w początkowych etapach chorób żył, do których dochodzi np. przez zbyt wysoki poziom ciśnienia w żyłach. W wyniku tego pojawiają się charakterystyczne, niebieskie, często wypukłe żylaki. Skleroterapia to zabieg, który polega na ostrzykiwaniu specjalnym preparatem naczyń krwionośnych, które zostały objęte zmianami. Z żylakami, pajączkami, czy uczuciem „ciężkich nóg” najczęściej zmagają się kobiety, a także osoby osoby z nadwagą i prowadzące mało aktywny tryb życia.

Jak przygotować się do zabiegu?

Skleroterapię poprzedza konsultacja lekarska, podczas której pacjent/ka kwalifikowany/a jest do zabiegu i podejmowana jest decyzja dotycząca formy preparatu. W skleroterapii stosuje się preparaty w formie pianki lub roztworu środka obliterującego. W drodze przygotowania do zabiegu niezbędne jest wykonanie badania USG metodą Dopplera, dzięki któremu specjalista precyzyjnie ocenia stan uszkodzenia żył. Przed skleroterapią pacjent nie powinien smarować nóg kremami, żelami, a także zaleca się unikania golenia, które może podrażnić skórę.

Jak wygląda zabieg skleroterapii w Warszawie?

Zabieg polega na wprowadzeniu do żyły preparatu, który powoduje prawie natychmiastowe obkurczenie ścian krwionośnych, a to z kolei prowadzi do kontrolowanego stanu zapalnego. Dzięki temu dochodzi do włóknienia ścian i zrośnięcia ich w odpowiedniej szerokości. Igła wykorzystywana w skleroterapii jest tak cienka, że metoda ta jest bezbolesna, zabieg zatem nie wymaga znieczulenia. Procedura trwa 15-30 minut, wszystko zależy od ilości i wielkości ostrzykiwanych miejsc.

Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu?

Po zabiegu skleroterapii otula się kończynę bandażem, pończochą uciskową lub opaską elastyczną. W pierwszej godzinie po zabiegu nie należy siedzieć, leżeć ani stać. W czasie rekonwalescencji powinno ograniczyć się długodystansowe podróże, ale starać się utrzymywać aktywny tryb życia. Należy unikać długiego unieruchomienia kończyny poddanej zabiegowi, ponieważ takie działania zwiększają ryzyko powstawania zakrzepów lub zatorów. Pacjent/ka powinien/nna stosować kompresjoterapię ściśle według zaleceń lekarskich. Przez kilka tygodni po skleroterapii należy unikać sauny, ciepłych kąpieli oraz nie powinno się wystawiać na słońce miejsca poddanego zabiegowi. Po zdjęciu materiałów uciskowych można zaobserwować niewielkie zasinienia.

Wskazania do wykonania zabiegu

  • uczucie ciężkich nóg
  • pajączki, czyli teleangiektazje

Jakie są przeciwwskazania?

  • infekcja, infekcja na skórze
  • ciąża i karmienie
  • przyjmowanie antykoagulantów i zaburzenia krzepnięcia
  • ostra zakrzepica żył głębokich
  • mały odstęp między zabiegiem a okresem intensywnego opalania

Skleroterapię w One Clinic wykonują

dr n. med. Tadeusz Witwicki – specjalista chirurgii plastycznej

dr n. med. Justyna Jończyk – specjalistka chirurgii plastycznej

dr n. med. Andrzej Cichocki – specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej, chirurg naczyniowy

Inne zabiegi na nogi, które mogą Cię zainteresować

Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Laserowe zamykanie „pajączków”
Laserowe zamykanie pajączków – laser Nd:YAG
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Laserowe zamykanie naczynek
Laserowe zamykanie naczynek na nosie i policzkach.
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Liposukcja
Skuteczna metoda chirurgicznej redukcji tkanki tłuszczowej.
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Plastyka łydek
Zabieg chirurgiczny korygujący kształt i objętość łydek

Zarezerwuj wizytę już teraz

tel. +48 795 895 111
Zamknij szukanie
Wróć na początek strony