Laserowe usuwanie punktów rubinowych Warszawa | One Clinic
Laserowe usuwanie punktów rubinowych

Laserowe usuwanie punktów rubinowych Warszawa

Punkty rubinowe, inaczej zwane także naczyniakami starczymi, to zmiany (plamki) na skórze zabarwione na kolor różowy, czerwony lub bordowy. Pojawiają się najczęściej w okolicy dekoltu, na tułowiu, ramionach i plecach. Chociaż nazwa może być myląca, tak naprawdę mogą utworzyć się w każdym wieku, nie tylko u osób starszych. Zmiany te mogą więc pojawiać się także wskutek uwarunkowań genetycznych i zaburzeń hormonalnych. Punkty rubinowe zazwyczaj nie są groźne dla zdrowia, ale należy je uważnie obserwować. Jeśli swędzą, nadmiernie rosną lub krwawią, trzeba koniecznie zgłosić się do specjalisty. Pacjenci decydują się na laserowe usuwanie punktów rubinowych zazwyczaj ze względów estetycznych. W One Clinic zabieg ten wykonujemy laserem Nordlys, głowicą Nd:YAG. Urządzenie wysyła do danej zmiany na skórze impulsy laserowe, fale są absorbowane przez hemoglobinę zawartą w powstałej plamie rubinowej. Laser w ten sposób prowadzi do podgrzania hemoglobiny i zniszczenia danej zmiany skórnej.

Jak przygotować się do zabiegu?

Do laserowego usuwania punktów rubinowych nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Na początkowym etapie lekarz dokonuje rozpoznania zmian na skórze i omawia z pacjentem plan laseroterapii. Jeśli jest to niezbędne, wykonuje się próbę laserową.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg laserowego usuwania punktów rubinowych trwa zaledwie kilkanaście minut, jego czas uzależniony jest od liczby koniecznych do usunięcia zmian. Na daną zmianę na skórze zostaje skierowane źródło lasera, jego fale są absorbowane przez hemoglobinę. Procedura nie jest bolesna, pacjent może odczuwać podczas niej lekkie pieczenie. W znacznej większości przypadków do usunięcia punktu rubinowego wystarczy 1 zabieg.

Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu?

Po zabiegu nie trzeba przechodzić specjalnego i uciążliwego okresu rekonwalescencji, w miejscu przyłożonych impulsów może pojawić się zaczerwienienie i obrzęk. Po laserowym usuwaniu punktów rubinowych powinno unikać się ekspozycji na słońce w obszarze wykonania zabiegu.

Wskazania do wykonania zabiegu

  • punkty rubinowe/naczyniaki starcze na skórze

Jakie są przeciwwskazania?

  • ciąża i karmienie piersią
  • świeża opalenizna w miejscu zabiegowym
  • aktywne zakażenie w miejscu zabiegowym
  • zaburzenia krzepnięcia krwi
  • stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi
  • cukrzyca
  • epilepsja
  • choroby nowotworowe

Zarezerwuj wizytę już teraz

tel. +48 795 895 111
Zamknij szukanie
Wróć na początek strony