Laserowe usuwanie przebarwień Warszawa | One Clinic
Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie przebarwień Warszawa

Kiedy na skórze tworzą się przebarwienia, wiele osób zgłasza się do kliniki medycyny estetycznej w celu ich redukcji. Laserowe usuwanie przebarwień to procedura, która pozwala wyrównać koloryt skóry. Dzięki temu zabiegowi cera staje się jaśniejsza i bardziej jednolita. Laserowe usuwanie przebarwień można stosować w celu leczenia wielu rodzajów zmian na skórze, np. przebarwień posłonecznych, plam starczych, piegów, przebarwień pozapalnych i melasmy.  Przebarwienia posłoneczne i piegi są spowodowane nadmierną ekspozycją na słońce i częściej pojawiają się u osób o jasnej karnacji. Natomiast przebarwienia pozapalne tworzą się po wygojeniu się stanów zapalnych, takich jak trądzik. Często znikają same po pewnym czasie, jednak gdy to nie następuje, można zgłosić się do gabinetu na laserowe usuwanie przebarwień. Melasma z kolei jest zaburzeniem pigmentacji skóry, które występuje u kobiet w ciąży. Przybiera ona postać ciemnych, brązowych plam. Wszystkie te zmiany na skórze można poddać terapii laserowego usuwania przebarwień.

Laserowe usuwanie przebarwień to zabieg skuteczny, ale jego powodzenie zależy od wielu czynników. Ilości zmian na skórze, rodzaju przebarwień, ich głębokości, rozległości, karnacji pacjenta oraz jego indywidualnych predyspozycji. Rezultaty zabiegu mogą się od siebie różnić u pacjentów, a ostateczny efekt może być inny. Dlatego przed przystąpieniem do zabiegu konieczne jest przeprowadzenie konsultacji z lekarzem specjalistą, który zaleci odpowiednią terapię: dobierze metodę, ilość potrzebnych zabiegów i doradzi, jak pielęgnować i chronić skórę po laserowym usuwaniu przebarwień.

Opis zabiegu laserowego usuwania przebarwień

Laserowe usuwanie przebarwień to zabieg, który polega na działaniu energii lasera na melaninę zawartą w przebarwieniu. Laser emituje wiązkę światła, która jest wchłaniana przez nadmiernie napigmentowane komórki skóry. Następuje rozgrzanie tych komórek, zniszczenie ich struktury oraz stopniowe usunięcie z organizmu.

Laserowe usuwanie przebarwień – zalety

  • skuteczność i precyzja (laser penetruje w skórę, niszcząc napigmentowane komórki, co w efekcie daje wyrównanie kolorytu skóry)
  • poprawa kondycji skóry (laserowe usuwanie przebarwień pobudza naturalną odnowę skóry poprzez stymulację produkcji kolagenu i elastyny)
  • bezpieczeństwo (zabieg wykonywany przez doświadczonych specjalistów)

Jak przygotować się do zabiegu laserowego usuwania przebarwień

Przed przystąpieniem do laserowego usuwania przebarwień należy skonsultować się ze specjalistą, gdyż istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Należą do nich np. ciąża, karmienie piersią, zażywanie niektórych leków, aktywna opryszczka i inne choroby skóry. Laserowego usuwania przebarwień nie wykonuje się na skórze, która jest świeżo opalona lub posmarowana samoopalaczem.

Laserowe usuwanie przebarwień – co robić po zabiegu?

Laserowe usuwanie przebarwień to procedura, która nie wymaga przechodzenia długotrwałej rekonwalescencji, nie pozostawia blizn ani innych śladów na skórze. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Zabieg nie jest długi, zwykle trwa od kilku do kilkudziesięciu minut. Czas trwania zabiegu zależy od rodzaju i liczby przebarwień, które mają zostać usunięte.

Po zabiegu laserowego usuwania przebarwień pacjent może spodziewać się zaczerwienienia lub obrzęku skóry.  Objawy te zwykle znikają w ciągu kilku dni (natomiast właściwie od razu po zabiegu, w razie potrzeby, można zastosować makijaż). Dla uzyskania optymalnego efektu ważne jest przestrzeganie zaleceń pozabiegowych. Po wyjściu z gabinetu należy unikać ekspozycji na słońce oraz bezwzględnie stosować kremy z wysokim filtrem UV. Wszystko dlatego, aby chronić skórę przed ponownym pojawieniem się przebarwień.

Laserowe usuwanie przebarwień – efekty

  • wyrównanie kolorytu skóry
  • poprawa kondycji skóry

Laserowe usuwanie przebarwień to bezpieczna procedura, która pozwala na pozbycie się różnego rodzaju przebarwień, ale wymaga także cierpliwości i regularności w terapii. Czasem trzeba wykonać serię zabiegów (3-4), aby uzyskać właściwy efekt (wszystko zależy od indywidualnych cech danego pacjenta).

Zapoznaj się z innymi zabiegami laserowymi w naszej ofercie

Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Resurfacing
Skuteczna metoda laserowego zagęszczania, silnej odnowy i poprawy jakości skóry.
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Epilacja laserowa – laser diodowy
Epilacja laserowa – gładka skóra na ciele i nogach gwarantowana.
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Laserowe zamykanie „pajączków”
Laserowe zamykanie pajączków – laser Nd:YAG
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Laserowa redukcja blizn
Laserowa redukcja blizn, w zależności od rodzaju lasera, redukuje blizny stare i świeże, pooperacyjne.
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Laserowe zamykanie naczynek
Laserowe zamykanie naczynek na nosie i policzkach.
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej
Laserowe usuwanie punktów rubinowych
Nieinwazyjny zabieg laserowy pozwalający na usunięcie punktów rubinowych/naczyniaków starczych.

Zarezerwuj wizytę już teraz

tel. +48 795 895 111
Zamknij szukanie
Wróć na początek strony