Cienie i worki pod oczami – jak sobie z nimi radzić?
Cienie i worki pod oczami to problem, który sprawia, że twarz wygląda na zmęczoną, zatroskaną, smutną. Aby się ich pozbyć, warto skorzystać z profesjonalnego zabiegu w gabinecie. Świetne rezultaty dadzą procedury regeneracyjne, jak np. stymulacja osoczem bogatopłytkowym, Nucleofill, oraz wypełnienie własnym tłuszczem. Dzięki tym zabiegom twarz nabierze świeżości, a okolica oczu wyraźnie się odmłodzi. Co robić, aby zniwelować cienie i worki pod oczami? Wyjaśniamy!
Przyczyny powstawania cieni pod oczami
W okolicy oczu skóra jest niezwykle cienka. To właśnie na tym obszarze twarzy zaczynamy dostrzegać pierwsze oznaki starzenia lub zmęczenia. Problemem wielu osób jest pojawianie się cieni pod oczami, czyli sinych i ciemnych przebarwień w okolicy oka. Skóra w tym miejscu jest delikatna, dlatego może zdarzyć się, że u niektórych osób będzie prześwitywać i uwidaczniać naczynia krwionośne. W rezultacie tworząc w okolicy oka widoczne zasinienia. Naturalną przyczyną powstawania sińców pod oczami będą również nieprzespane noce i ogólne zmęczenie organizmu. W takich przypadkach problem ten może szybko zniknąć – wraz z odpowiednią ilością snu. Jeśli natomiast pojawianie się sińców pod oczami nie wynika z czasowego przemęczenia, ale jest spowodowane charakterystyczną budową okolicy oka, kiedy problem ten trudno zamaskować makijażem lub gdy chcemy pozbyć się go na stałe, warto udać się do specjalisty na zabieg z zakresu medycyny estetycznej.
Przyczyny powstawania worków pod oczami
Jak natomiast wygląda sprawa z workami pod oczami? Ta przypadłość również może mieć swoje podłoże w niewystarczającej ilości snu. Wówczas taka czasowa opuchlizna w okolicy oka, jest następstwem zastojów limfy. Może jednak się zdarzyć, że pojawienie się worków pod oczami będzie wynikało z bardziej złożonych procesów i ich występowanie nie będzie sporadyczne, ale o charakterze przewlekłym, np. w przypadku uczuleń. Wtedy takie worki pod oczami mogą wynikać z wielu czynników np. z procesów starzenia się tkanek, nieodpowiedniej diety, chorób lub być zależne od genetycznych skłonności. Jeśli problem ten nie wynika z pojawienia się poważnych chorób, można zgłosić się na zabieg w gabinecie.
Zabiegi na cienie i worki pod oczami
Usuwanie cieni lub worków pod oczami, to prosty sposób, aby nadać twarzy młodzieńczego wyglądu. Istnieje szereg zabiegów, które pozwolą uporać się z tymi problemami. Niezwykle skuteczną metodą pozwalającą poradzić sobie z cieniami pod oczami będzie mezoterapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Taka rewitalizacja okolic oczu pomaga wzmocnić skórę, odżywić ją. Wykorzystujemy w ten sposób potencjał regeneracyjny własnego organizmu. Zabieg sprawia, że skóra mniej prześwituje i staje się mocniejsza. Świetnym rozwiązaniem wypełniającym dolinę łez, a przez to maskującym zasinienia będzie również wypełnienie własnym tłuszczem tzw. lipofilling. W tym przypadku tkanka tłuszczowa (tzw. nanotłuszcz) będzie doskonałym preparatem nadającym utraconą objętość w okolicy oka oraz odżywiającym ten obszar, dzięki zawartości regeneracyjnych komórek macierzystych. Do zabiegu wykorzystuje się tkankę tłuszczową z innego obszaru ciała i po odpowiednim opracowaniu, podaje się ją metodą iniekcji w zasinienia okolicy oka. W rezultacie obszar ten staje się wypełniony, znikają zasinienia, a twarz wygląda na młodszą i bardziej wypoczętą.
W celu rewitalizacji okolicy oka i zniwelowania cieni pod oczami, polecamy również zastosowanie preparatu Nucleofill. To biostymulator tkankowy, który służy do głębokiej odnowy oraz biorestrukturyzacji skóry. Podaje się go głęboko, metodą iniekcji. W rezultacie sprawia, że skóra staje się bardziej odżywiona, elastyczna, jędrna, zliftingowana i nawilżona. Dzięki temu okolica oka odzyskuje blask, świeżość, a twarz zyskuje bardziej młodzieńczy i wypoczęty wygląd.
W przypadku wyraźnych worków pod oczami, bądź opadających, „ciężkich” powiek górnych, możliwe że rozwiązania medycyny estetycznej nie będą wystarczające. Wówczas pozostają metody chirurgiczne, czyli plastyka powiek dolnych (usunięcie „worków”) bądź górnych (redukcja skóry), które skutecznie „otwierają oko” i odmładzają górną część twarzy.