Drugi podbródek - Jak usunąć drugi podbródek? | One Clinic
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej

Drugi podbródek – Jak usunąć drugi podbródek?

Drugi podbródek często bywa powodem niezadowolenia i dyskomfortu. Jeśli jest zbyt wydatny, niekorzystnie wpływa na nasz wygląd, a tym samym na nasze samopoczucie. Istnieją jednak skuteczne sposoby, by pozbyć się go pozbyć. Przekonajmy się, że dzięki współczesnym możliwościom medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, wcale nie jest to trudne.

Czym jest drugi podbródek i jakie są przyczyny jego powstania

Drugi podbródek, zwany także podwójnym podbródkiem lub drugą brodą, to nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej w obrębie poniżej brody właściwej i w okolicach szyi. Może być mniej lub bardziej rozbudowany, wpływając niekorzystnie na wygląd naszej twarzy, zarówno z przodu, jak i z profilu. Skóra w tym miejscu jest obwisła, niekiedy pulchna, rysy stają się rozmyte a cała twarz bardziej okrągła.

Dodatkowy podbródek to delikatny defekt, który może wystąpić u każdego. Wymienić możemy kilka przyczyn jego powstawania. Pierwszą i najczęstszą jest nadwaga i nadmiar tkanki tłuszczowej. Mimo, iż wydaje się, że poprzez zbilansowaną dietę i odpowiednie ćwiczenia można pozbyć się problemu, niestety nie jest to wcale takie oczywiste. Pozbycie się nadmiaru tłuszczu oraz skóry pod brodą jest bardzo trudne, a zmiana trybu życia nie zawsze to zmieni. Z drugiej strony, zbyt szybka utrata wagi także sprzyja powstawaniu drugiego podbródka.

Drugi podbródek nie jest jednak problemem wyłącznie osób otyłych. Równie często występuje u osób szczupłych.  Powodem jego pojawienia się mogą być także uwarunkowania genetyczne, a więc pewne predyspozycje rodzinne do mało elastycznej skóry i odkładania się nadmiaru tłuszczu w okolicach brody. Jeszcze innych przyczyn można doszukiwać się w utrzymywaniu złej postawy ciała, a więc takiej, która osłabia mięśnie szyi i brody- na przykład ciągłe garbienie się. Ponadto nie bez winy jest tu także upływający czas – skóra traci swoją naturalną jędrność i elastyczność, staje się cieńsza i obwisła.

Jak usunąć drugi podbródek – rekomendowane zabiegi

Jak więc widzimy, przyczyn jest wiele, a sam problem dość złożony. Na szczęście medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna oferują skuteczne zabiegi i w tym zakresie, przywracając piękny wygląd twarzy oraz, co ważniejsze, poczucie pewności siebie. Przedstawiamy te najbardziej rekomendowane przez naszych specjalistów.

Liposukcja podbródka

Liposukcja podbródka to zabieg chirurgiczny, polegający na odessaniu tłuszczu z obszaru brody, a tym samym pozbyciu się drugiego podbródka. Jest niezwykle skuteczny a jego wykonanie można łączyć także z innymi zabiegami – na przykład niechirurgicznym liftingiem nićmi Aptos, dzięki czemu można uzyskać jeszcze bardziej zadowalające efekty (oprócz usunięcia tłuszczu następuje również zwiększenie napięcia skóry, wysmuklenie podbródka).

Wróćmy jednak do liposukcji. Zabieg poprzedza konsultacja lekarska, podczas której omawiane są wszelkie istotne kwestie, przeprowadzane i zlecane konieczne do wykonania badania, po czym następuje kwalifikacja do zabiegu. Liposukcja wykonywana jest przez specjalistę chirurgii plastycznej w sali operacyjnej.  Na twarzy oznacza się miejsca, które zostaną poddane zabiegowi i które należy znieczulić. Po dokładnym znieczuleniu miejscowym, tkanka tłuszczowa odsysana jest przy pomocy specjalnego urządzenia do liposukcji i cienkiej kaniuli, wprowadzanej pod skórę przez kilkumilimetrowe nacięcia. Specjalista, usuwając tłuszcz, dodatkowo modeluje dolną partię twarzy, a więc podbródek i okolice żuchwy. Na koniec zakładana jest specjalna opaska uciskowa. Efekty zabiegu są widoczne po kilku dniach (gdy zniknie opuchlizna i zasinienia) i utrzymują się przez wiele lat.

Lifting twarzy, w tym modelowanie podbródka, nićmi Aptos

Lifting twarzy nićmi Aptos to kolejny skuteczny sposób na pozbycie się drugiego podbródka. Jest zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, zaliczanym do grupy zabiegów małoinwazyjnych. Lifting tkanek może odbyć się poprzez skorzystanie z kilku metod, przy czym jedną z najmniej inwazyjnych, ale zarazem skutecznych, jest lifting z wykorzystaniem nici Aptos (rozpuszczalnych bądź nierozpuszczalnych). Dedykowany jest osobom o nieznacznie opadających tkankach w obrębie twarzy, w tym u osób, u których występuje problem podwójnego podbródka. Pozwala bowiem na jego modelowanie, zarówno poprzez umocowanie nici, jak i przesunięcie tkanek.

Przed zabiegiem odbywa się konsultacja lekarska, podczas której omawiane są wszelkie szczegóły zabiegu oraz zlecane są konieczne badania. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, przez zwykle co jest całkowicie bezbolesny. Najpierw na skórze twarzy kreślone są miejsca przebiegu nitek. Następnie wprowadza się odpowiednie nici Aptos w warstwę podskórną.

Efekt końcowy zabiegu można zobaczyć już po kilku dniach, gdy znikną obrzęki i zasinienia. Po zabiegu nie pozostają żadne blizny, zaś efekt, w zależności od rodzaju użytych nici Aptos, utrzymuje się do 2 lub 5-7 lat.

Lipoliza – zastrzyki rozpuszczające tłuszcz

Lipoliza podbródka polega na (najczęściej kilkukrotnym) podaniu substancji niszczącej komórki tłuszczowe. Zastosowanie preparatu powoduje rozpad komórek tłuszczowych, przy tym stan zapalny i niewielki obrzęk, który z czasem ustępuje. Jest to rozwiązanie dla pacjentów, którzy obawiają się interwencji chirurgicznej lub liftingu nićmi.

Mnogość zabiegów, dzięki którym można pozbyć się drugiego podbródka sprawia, że trudno wybrać najlepszy. Najlepiej więc zasięgnąć opinii specjalistów, którzy na podstawie wywiadu, określenia przyczyn powstania podwójnego podbródka oraz poznania oczekiwań i indywidualnych preferencji pacjenta, będą w stanie dobrać odpowiednią metodę zażegnania uciążliwego problemu.

Zarezerwuj wizytę już teraz

tel. +48 795 895 111
Zamknij szukanie
Wróć na początek strony