Fotoodmładzanie Warszawa
Przez cały rok eksploatujemy skórę poddając ją działaniu różnych warunków atmosferycznych. Szczególnie brzemienna w skutkach jest ekspozycja na słońce. Wieloletnie intensywne opalanie pozostawia ślady na twarzy czy dekolcie, które trudno zamaskować delikatnym makijażem. Wraz z upływem lat, podobne przebarwienia pojawiają się także na grzbietach dłoni, tworząc charakterystyczne ciemne plamy. Czy jest nieinwazyjny sposób na wyrównanie kolorytu twarzy, dłoni, dekoltu?
Aktualnie uważa się, że jedną z najbardziej skutecznych i bezpiecznych metod fotoodmładzania w redukcji przebarwień i odchyleń od normy w kolorycie cery, jest terapia laserem IPL. W przeciwieństwie do laserów, które wykorzystują światło tylko jednego koloru (długość fal), światło emitowane z systemu wykorzystującego technologię IPL obejmuje wiele długości fal (kolorów). Korzystając z różnego rodzaju filtrów możliwe jest dostosowanie światła do poszczególnych wskazań medycznych, dzięki czemu jeden system może być stosowany do przeprowadzenia wielu zabiegów mających na celu zmianę kolorytu skóry, blizny etc.
W One Clinic dysponujemy nowoczesnym laserem IPL.
Zabiegi laserem nordlys by Ellipse to przede wszystkim:
- Skuteczność
- Bezpieczeństwo
Jak przygotować się do zabiegu fotoodmładzania?
Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania. Przed rozpoczęciem terapii przeprowadzany jest szczegółowy wywiad lekarski celem zmaksymalizowania bezpieczeństwa zabiegu. Procedury laserowe z wykorzystaniem głowicy IPL przeprowadzone są bez znieczulenia. Powoduje ono obkurczenie naczyń krwionośnych, co skutkuje brakiem efektu w związku z czym w trakcie zabiegu może być odczuwalny pewien krótkotrwały dyskomfort.
Jak wygląda zabieg fotoodmładzania w Warszawie?
Aby odmłodzić wybrane partie ciała, kierujemy krótkie i bezpieczne impulsy światła w stronę powierzchni skóry. Stosujemy przy tym technologię SWT (Selective Waveband Technology), a więc Technologię Selektywnego Pasma. System filtruje światło.
Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu?
Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić tymczasowe zaczerwienienie skóry – z reguły nie utrzymuje się dłużej niż 2-3 dni. Czasem do 24 godzin po zabiegu występować może także obrzęk okolicy poddawanej terapii. Normalnym i pożądanym efektem jest też ściemnienie plam barwnikowych, które maleją w ciągu kilku dni po zabiegu.
Wskazania do wykonania zabiegu fotoodmładzania
Fotoodmładzanie skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni w leczeniu:
- przebarwień i piegów
- rumieni rozlanych
- teleangiektazji (rozszerzone naczynka krwionośne na skórze twarzy, dekoltu)
- skóry z rozszerzonymi porami i nierówną strukturą skóry spowodowane procesami starzenia oraz działania promieni słonecznych.
- naczyniaków oraz jezior żylnych
- blizn, rozstępów (w kolorze czerwonym)
- trądziku różowatego i pospolitego
Terapia fotoodmładzania jest najbardziej skuteczna u pacjentów z jasną karnacją i bez opalenizny w trakcie przeprowadzania zabiegu. Im mniej opalona skóra, tym większy kontrast pomiędzy plamami starczymi, naczyniami krwionośnymi a kolorem skóry, a co za tym idzie, tym większa i szybsza jest skuteczność terapii. Zabiegom jednak poddawać można także skórę pacjentów o ciemniejszych karnacjach, poprzez dobranie odpowiednich ustawień urządzenia.
Jakie są przeciwskazania do fotoodmładzania?
- opalenizna (słońce, solarium) lub stosowanie w ciągu ostatniego miesiąca kremu brązującego
- choroby immunologiczne (toczeń rumieniowaty, twardzina, kolagenozy)
- niewyrównana cukrzyca (powyżej 160mg)
- stosowanie antykoagulantów (leków zmiejszających krzepliwość krwi)
- stosowanie doustnie i miejscowo retinoidów
- stosowanie leków fotouczulających (lista dostępna w gabinecie)
- stosowanie miejscowo lub doustnie leków sterydowych
- ciąża, karmienie piersią
- opryszczka
- atybiotykoterapia w ciągu 1 tygodnia przed zabiegiem
- głębokie złuszczenie wykonane w ciągu 2 tygodni przed zabiegiem
- wykonanie 2 tygodnie przed zabiegiem iniekcji toksyny botulinowej lub wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego
- zastosowanie innego lasera w ciągu 4 tygodni przed zabiegiem
- stany zapalne skóry i aktywny trądzik
Efekt testu po 1 zabiegu
Często eksponuję skórę na słońcu (uwielbiam sporty wodne) i chętnie korzystam z uroków lata. Przebarwienia i plamy posłoneczne towarzyszą mi od wielu lat. Na co dzień nie chodzę w makijażu, więc nierówny koloryt skóry jest dość widoczny, dlatego też zdecydowałam się rozpocząć zabiegi fotoodmładzania. Jestem już po 2 sesjach. Sam zabieg jest włąsciwie bezbolesny, sporadycznie w okolicy ust, odczuwałam mało przyjemne kłucie. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest delikatnie zaczerwieniona. Skorzystałam tego samego dnia z kosmetyków chłodzących i wspomagających rekonwalescencję po laserze i właściwie nie musiałam specjalnie przekładać żadnych aktywności towarzyskich. Skóra wyglądała normalnie. W kolejnych dniach miałam uczucie jakby skóra była lepiej napięta, ale to tylko bonus, bo głównym celem była redukcja przebarwień. W skutek terapii „piegi” zrobiły się ciemniejsze, a po kilku dniach zaczęły się „łuszczyć”, „schodziły” przy myciu czy wycieraniu twarzy. Skóra jeszcze nie jest idealnie gładka, ale widzę zdecydowaną poprawę i już jestem bardzo zadowolona.
Najczęściej zadawane pytania
Nie, nie można powiedzieć, że zabieg jest bolesny. Poszczególne „strzały” lasera mogą czasem być odczuwane jako mało przyjemne, porównywalne do „strzałów” gumką recepturką. Z reguły najmniej komfortowa w odczuciach jest strefa wokół ust.
Do tego zabiegu nie używamy jednak znieczulenia, nie jest ono niezbędne, ale także ograniczyłoby efekt zabiegu.
Zawsze specjalistka/specjalista podczas konsultacji wstępnie ocenia ile zabiegów należy wykonać, aby osiągnąć zakładany efekt. W zależności od tego czy usuwamy przebarwienia czy jest więcej naczynek do zamknięcia, używa się innych głowic i inaczej planuje terapię. U większości osób zdecydowane polepszenie kolorytu i jakości skóry następuje już po pierwszym zabiegu. Efektem jest nie tylko redukcja przebarwień, plam starczych i posłonecznych czy zamknięcie naczynek, ale także bardziej sprężysta, napięta skóra. Zwykle zaleca się 2-3 zabiegi w zaplanowanej serii, aby osiągnąć naprawdę spektakularne rezultaty polepszenia kondycji i kolorytu skóry. Poniżej efekt po 1 zabiegu, z planowanej serii 3 zabiegów.
W zależności od rozległości okolic poddawanych zabiegowi, procedura trwa od 20 do 40 min. Terapii zwykle poddajemy twarz, szyję i dekolt. Są też osoby zainteresowane fotoodmładzaniem grzbiętów dłoni oraz rąk.
Do zabiegu skóra nie powinna być opalona. Zalecamy przerwę w ekspozycji na słońce ok. 4 tygodnie przed poddaniem się laserotapii – fotoodmładzaniu. Aby uniknąć powikłań, podczas terapii fotoodmładzania (a także na co najmniej 2 tygodnie przed) nie należy stosować leków fotouczulających oraz antybiotyków.
Trzeba bezwględnie unikać ekspozycji na słońce i chronić skórę kremami o wysokiej ochronie (50 SPF). Łuszczących się przebarwień nie należy zdrapywać. Powinny „schodzić” w swoim tempie – np. podczas mycia twarzy i delikatnego wycierania ręcznikiem. Nie należy także nagrzewać skóry.
Jest to kwestia indywidualna. Każda skóra inaczej reaguje na zabieg, dlatego też terapię dostosowujemy indywidualnie do każdej pacjentki, każdego pacjenta. Po zabiegu fotoodmładzania można zastosować kosmeceutyki wyciszające, które pozwalają zredukować zaczerwienienie oraz uczucie gorąca. Ponadto nie ma przeciwwskazań, aby po zabiegu zastosować makijaż, dzięki czemu zwykle swobodnie można kontynuować wszelkie aktywności społeczne i zawodowe.
Na zdj. poniżej skóra zaraz po zabiegu fotoodmładzania.
Zabiegi z zakresu laseroterapii w One Clinic wykonują
dr n. med. Justyna Jończyk – specjalistka chirurgii plastycznej, ekspertka w zakresie terapii laserowych
Aleksandra Nowak – doświadczona kosmetolożka, członkini zespołu szkolącego specjalistów z wykorzystania platformy laserowej Nordlys
Efekty zabiegów laserowego fotoodmładzania
(więcej efektów zabiegowych w zakładce PRZED/PO)