Cellulit na nogach – jak się go szybko pozbyć? | One Clinic
Centrum chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej

Cellulit na nogach – jak się go szybko pozbyć?

Potrafi skutecznie zniechęcić do założenia krótkiej sukienki, spodenek lub stroju kąpielowego. Co więcej, nawet może odznaczać się na obcisłych leginsach, które zakładasz na co dzień. O czym mowa? O cellulicie na nogach – problemie, z którym boryka się naprawdę dużo kobiet (nawet tych szczupłych). Czy istnieje sposób, aby się go szybko pozbyć? Jeśli chcesz osiągnąć efekty, musisz działać na wielu poziomach. Zapewniamy, że warto!

Cellulit na nogach – dlaczego powstaje?

Nieestetyczne zgrubienia w postaci cellulitu na udach i pośladkach powstają wskutek zaburzenia usuwania toksyn z organizmu, które to „lubią” zbierać się w tkance tłuszczowej. Z czasem zaczyna ona tworzyć coraz bardziej zbitą formę i uciska na tkankę łączną. Widoczne zgłębienia na skórze, grudki oraz drobne guzki w postaci cellulitu na nogach tworzą się np. w wyniku spożywania dużej ilości przetworzonych pokarmów, braku aktywności fizycznej, noszenia zbyt obcisłych ubrań, częstego zakładania butów na wysokim obcasie. Duży wpływ na pojawianie się cellulitu ma również kobieca gospodarka hormonalna, a dokładnie zaburzenia poziomu estrogenu.

Jak zwalczyć cellulit na nogach?

Przede wszystkim należy zacząć od przeanalizowania dotychczasowego stylu życia i w razie konieczności zmiany nawyków. Cellulit na nogach, jak i na każdej innej części ciała, powstaje przez dłuższy czas – niestety często sami na niego pracujemy miesiącami lub latami. Pojawia się najpierw w postaci drobnych zagłębień i przechodzi różne fazy (wyróżniamy 4 stopnie zaawansowania cellulitu). Bardzo zaawansowany cellulit przybiera postać wyczuwalnych zgłębień i potrafi sprawiać ból. Dlatego niezwykle ważne jest, aby przede wszystkim nie dopuszczać do powstawania lub pogłębiania się cellulitu, a jeśli już się pojawi – należy zacząć działać.

Pozbądź się cellulitu na nogach – zacznij od zbilansowanej diety

Zdrowa, nieprzetworzona żywność to podstawa, jeśli chcemy cieszyć się gładkimi, pięknymi nogami. W spożywanych pokarmach należy zadbać o obecność błonnika i pełnowartościowego białka. Warzywa i owoce, chude ryby, pełnoziarniste pieczywo, kasze, oliwa z oliwek to dobroczynne produkty, na które musisz zwrócić szczególną uwagę. Zastosuj jeszcze jedną ważną zasadę – pamiętaj o spożywaniu dużej ilości wody. Odpowiednie nawodnienie organizmu pomoże usunąć z niego toksyny.

Pozbądź się cellulitu na nogach – zacznij ćwiczyć

Wprowadzenie nawet niewielkiej, ale regularnej aktywności fizycznej pomoże poprawić kondycję skóry. Na początek warto zacząć od codziennych spacerów (ok. 8-10 tys. kroków), natomiast bardziej zaawansowani, sportowi entuzjaści, mogą wykonywać proste treningi w domu lub na siłowni. Dobre ćwiczenia na redukcję cellulitu to przysiady, wymachy nóg w tył i wznoszenie bioder. Warto również biegać, jeździć na rowerze i pływać. Kolejnym poziomem wtajemniczenia będzie rolowanie nóg, które to pomoże w pozbyciu się zastojów limfy.

Pozbądź się cellulitu na nogach – skorzystaj z zabiegu w gabinecie

Na koniec najprzyjemniejsza część, czyli specjalne zabiegi gabinetowe. Niezawodny w likwidowaniu cellulitu na nogach będzie zabieg endermologii. Ten mechaniczny, dość mocny masaż jest nieoceniony w procesie usuwania toksyn z organizmu, przyspieszenia metabolizmu komórkowego i rozbicia pofałdowanej tkanki tłuszczowej. Wskutek działania tego masażu podciśnieniowego skóra staje się gładsza, ujędrniona, a cellulit ulega wygładzeniu. Efekty będą widoczne po wykonaniu serii zabiegów, przeprowadzanych optymalnie 2 razy w tygodniu. Endermologię można wykonywać z różnym poziomem intensywności, jest ona przyjemna, a dla wielu pacjentów odprężająca.

Zarezerwuj wizytę już teraz

tel. +48 795 895 111
Zamknij szukanie
Wróć na początek strony